Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Rekolekcje
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Luty 2014, 07:54   Rekolekcje

40 osob i 7 wspierajacych mnie ksiezy ( kaplanow i klerykow) . Glownie chodzi o codzienne rozmowy z rekolektantami. Jestem dzieki temu od nich zwolniony.
Wczoraj wprowadzenie do rekolekcji, czym one sa ( pustynia, milczenie, zycie intensywnie duchowe ale moje konkretne zycie, osadzone w mojej historii ).
Jezus na rekach Maryji - SWIATLOSC SWIATA. On jest fundamentem kazdego istnienia. W Nim Bog nas przygarnia, dajac sie przygarnac nam w Jezusie dziecieciu, jak to uczynil starzec Symeon, ktory oczekiwal "pociechy Izraela". Jakie jest moje radykalne oczekiwanie? Czego pragne?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Luty 2014, 07:59   

Dzisiaj bedzie zaproszenie do tego aby przyjsc do domu w ktorym mieszka Jezus i gdzie zaprosil pierwszych apostolow (J l, 35-39) i zaproszenie Jezusa do swojego domu, jak to uczynil Jair, bohater dzisiajeszej Ewangelii aby Jezus " polozyl na nia swoja reke i aby ocalala i zyla".
Mowa bedzie dzisiaj o istocie modlitwy zwanej medytacja ignacjanska oraz o tym co sie nazywa w rekolekcjach ignacjanskich "Fundamentem"
 
 
Alina


WysÅ‚any: 4 Luty 2014, 08:28   

Rekolekcje ignacjañskie to wielka sprawa. To rekolekcje, które gdy zostan± prze¿yte z gorliwo¶ci± i zaanga¿owaniem -s± w stanie zmieniæ ca³e ¿ycie. W I-szym tygodniu rekolekcji , czyli tzw. Fundamencie uczestniczy³am na prze³omie 1988 i 1989r w Czechowicach-Dziedzicach. By³y to rekolekcje z ca³kowitym milczeniem i prowadzeniem indywidualnym. Ka¿dy tydzieñ rekolekcji trwa³ pe³ne 8 dni.Tamten Fundament sta³ siê dla mnie prawdziwym fundamentem mojej wiary.
Modlê siê za Ojca, za wszystkich pomagaj±cych w prowadzeniu, za wszystkich rekolektantów.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Luty 2014, 11:57   

Pozwolê sobie u¶ci¶liæ nazewnictwo co oczywi¶cie nie zmienia prze¿ywania rekolekcji ignacjañskich. Fundament w tych rekolekcjach jest po prostu Fundamentem i zwykle trwa 5 dni. Nie jest I-szym tygodniem rekolekcji. Po Fundamencie nastêpuj± w³a¶nie I, II, III i IV Tydzieñ. Zazwyczaj czas trwania Tygodni to 8 dni. Po tych czterech tygodniach jest jeszcze synteza, ale nie pamiêtam czy to wyp³ywa wprost z zaleceñ Ignacego chocia¿ powtórki to co¶ szczególnego w jego Æwiczeniach
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Luty 2014, 12:08   

I tak jak pisze Alina, dobrze prze¿yte daj± solidne podwaliny do pod±¿ania za Chrystusem w codziennym ¿yciu. Ja swój Fundament i I Tydzieñ mia³em w Gdyni, a II i III na Górce w Zakopanem. Na I-szym tygodniu prze¿y³em swoj± ciemno¶æ. Podczas modlitwy-medytacji wdar³a siê my¶l-poczucie, ¿e to wszystko to jakie¶ bajki, ¿e Jezus nie jest Bogiem, itd. By³a tak silna, ¿e musia³em przerwaæ medytacjê. Wzi±³em wtedy Ró¿aniec do rêki modl±c siê na nim. Nigdy ju¿ to nie wróci³o. Ale z do¶wiadczenia swojego ¿ycia tak czujê, ¿e nie jest to dobro (odprawianie Æwiczeñ duchowych) dane raz na zawsze. Warto by je co jaki¶ czas powtarzaæ.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group