Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(12-13)o2o2014(sroda, czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 Luty 2014, 02:30   (12-13)o2o2014(sroda, czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

„O Maryjo, Matko Mi³osierdzia, czuwaj nad wszystkim, aby nie by³ daremny Krzy¿ Chrystusa, aby cz³owiek nie zagubi³ drogi dobra, nie utraci³ ¶wiadomo¶ci grzechu i umia³ coraz g³êbiej ufaæ Bogu bogatemu w mi³osierdzie, by z w³asnej woli spe³nia³ dobre czyny, które Bóg z góry przygotowa³ i w ten sposób ¿y³ ku chwale Jego majestatu”.-Jan Pawe³ II,papiez
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 Luty 2014, 02:52   

K+M+B

12,13-2-2014 sroda,czwartek

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

"Po co mi mówisz"

Co mi mówisz górski strumieniu?
W którym miejscu ze mn± siê spotkasz?
Ze mn±, który tak¿e przemijam?...

Zatrzymaj siê
- to przemijanie ma sens!

Potok siê nie zdumiewa,
lecz zdumiewa siê cz³owiek!

Kiedy¶ temu zdumieniu
nadano imiê "Adam".
Zatrzymaj siê...
...we mnie jest miejsce spotkania
" z Przedwiecznym S³owem"

Je¶li chcesz znale¼æ ¼ród³o
musisz i¶æ do góry, pod pr±d.
Gdzie jeste¶ ¼ród³o?
Cisza.
Dlaczego milczysz?
Jak¿e starannie ukry³e¶
tajemnicê twego pocz±tku.

Pozwól mi wargi umoczyæ
w ¼ródlanej wodzie,
odczuæ ¶wie¿o¶æ.

/JanPawelII/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

O Panie, udziel mi mocy Ducha ¦wiêtego, abym by³ Twoim ¶wiadkiem (Dz 1, 8)

„nasze chrze¶cijañskie wspólnoty winny stawaæ siê prawdziwymi «szko³ami» modlitwy, w której spotkanie z Jezusem nie polega jedynie na b³aganiu Go o pomoc, ale wyra¿a siê te¿ przez dziêkczynienie, uwielbienie, adoracjê, kontemplacjê, s³uchanie, ¿arliwo¶æ uczuæ a¿ po prawdziwe «urzeczenie» serca. Ma to zatem byæ modlitwa g³êboka, która jednak nie przeszkadza uczestniczyæ w sprawach doczesnych, jako ¿e otwieraj±c serce na mi³o¶æ Bo¿±, otwiera je tak¿e na mi³o¶æ do braci i daje nam zdolno¶æ kszta³towania historii wedle zamys³u Bo¿ego” (JanPawel II, Nuovo Millenio Ineunte 32).

„Panie, daj zrozumienie Pisma ¦wiêtego tym, których powo³ujesz na orêdowników prawdy i ¿ycia w rodzinie, na obszarze kultury, w spo³eczeñstwie i w polityce. Rozpal serca ludzi m³odych, udziel zapa³u duchowego dla ich ¶wie¿ych i wielkodusznych energii dzia³ania. Twoje wezwanie do ewangelizacji jest skierowane do wszystkich. Panie Jezu, daj nam zrozumieæ Pismo ¦wiête. Spraw, aby p³onê³y nasze serca, gdy do nas przemawiasz” (JanPawel II, 28 kwietnia 1991).


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Luty 2014, 22:45   

Maryjo, Matko Pana mego,sprawiaj swoja pomoca bym zyla ku chwale Jego...uczciwie zarzadzajac swoimi sprawami.
Maryjo, badz pozdrowiona nasza wdziecznoscia za pomoc w slabosciach.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 13 Luty 2014, 01:57   

Co kryj± papieskie zapiski? Czy dobrze siê sta³o, ¿e kardyna³ Dziwisz zdecydowa³ siê opublikowaæ osobiste notatki Jana Paw³a II? Papie¿ w swoim testamencie nakaza³ je przecie¿ spaliæ

¦wiadectwo ponad czterdziestu lat ¿ycia Ojca ¦wiêtego, jego przemy¶lenia o ¿yciu, ¶wiecie, o Ko¶ciele, a przede wszystkim zapis osobistej relacji Papie¿a z Bogiem – to wszystko sk³ada siê na tre¶æ notatek, wydanych w³a¶nie przez „Znak” w ksi±¿ce pt: „Jestem bardzo w rêkach Bo¿ych”. Zapiski te udostêpni³ Wydawnictwu kard. Stanis³aw Dziwisz. Mimo i¿ Papie¿ napisa³ w testamencie, aby wszystkie jego osobiste notatki spaliæ.

Czy dobrze siê sta³o, ¿e te zapiski ujrza³y ¶wiat³o dzienne?

Chyba nie ma w±tpliwo¶ci, ¿e tak! Ta ksi±¿ka jest niezwykle warto¶ciowa, buduj±ca, niesie nadziejê i pomaga podj±æ refleksjê nad tym, co w ¿yciu najwa¿niejsze. To swoiste rekolekcje, które pozwalaj± pog³êbiæ w³asne ¿ycie duchowe. Nie mówi±c ju¿ o funkcji poznawczej, jak± jest mo¿liwo¶æ prze¶ledzenia ¿ycia wewnêtrznego Papie¿a i jego doznañ mistycznych. Medytacje te stanowi± bowiem swoisty dziennik duszy Jana Paw³a II. Zapiski powstawa³y w czasie rekolekcji, a ich Autor daje ¶wiadectwo osobistej wiêzi ze Stwórc± i ca³kowitego zawierzenia Bogu. To zatem niezwykle cenna lekcja i pomoc dla wspó³czesnego cz³owieka, który siê gubi w czasach zamêtu moralnego, propagowania ideologii gender czy innych absurdów. Nonsensem by³oby zatem spalenie tak cennego dzie³a.

Trzeba te¿ zauwa¿yæ, ¿e w historii – zarówno Ko¶cio³a, jak i literatury czy sztuki - takie przypadki bywa³y. Wielcy ludzie niejednokrotnie dochodzili do wniosku, ¿e ich zapiski czy wrêcz ca³e dzie³a s± niedoskona³e, niepotrzebne, kompromituj±ce, i zlecali ich zniszczenie. Wystarczy wspomnieæ Wergiliusza, który kaza³ spaliæ „Eneidê”, uzna³ j± bowiem za dzie³o niedopracowane. Ale na szczê¶cie Oktawian August wyda³ epos, ocalaj±c na wieki to s³ynne arcydzie³o. Podobnie, Franz Kafka poleci³ spalenie swych powie¶ci (Zamek, Proces, Ameryka), i ocala³y one tylko dziêki temu, ¿e jego woli nie spe³ni³ najbli¿szy przyjaciel pisarza. Tak¿e Fryderyk Chopin uzna³ swoje niektóre kompozycje za nieudane i prosi³, by je spaliæ. Dobrze, ¿e przetrwa³y. Wreszcie – co charakterystyczne – wielu mistyków i ¶wiêtych niszczy³o swe zapiski, pali³o dzienniki duszy. Uczyni³a tak na przyk³ad ¶w. Faustyna, która ba³a siê, ¿e nie zostanie zrozumiana. I dopiero na pro¶bê swego spowiednika, ksiêdza Sopoæki z pamiêci odtwarza³a pierwsz± czê¶æ „Dzienniczka”. Podobnie, b³. Wanda Malczewska spali³a swe zapiski i spisywa³ je przy jej ³o¿u ¶mierci jeden z ksiê¿y. Tak¿e w zgromadzeniach zakonnych istnia³a tendencja, by niszczyæ dzienniki ¶wiêtych w obawie przed podawaniem do publicznej wiadomo¶ci do¶wiadczeñ mistycznych. Dzienniki duszy ocala³y przewa¿nie tam, gdzie ¶wiêci mieli silnych kierowników duchowych, którzy zlecali publikowanie notatek, dla dobra wiernych. Z pewno¶ci± t± lini± szed³ w swych zamiarach kard. Dziwisz, decyduj±c siê na publikacjê dziennika duszy Jana Paw³a II. Dziêki temu mo¿emy poznaæ ¿ycie duchowe i mistyczne ¶wiêtego Papie¿a. A tak¿e pog³êbiæ w³asn± wiarê.

Warto jeszcze zwróciæ uwagê i na to, ¿e fragment o spaleniu papieskich notatek pochodzi z tej czê¶ci testamentu Jana Paw³a II, która jest datowana na marzec 1979 roku. Wielu z tych zapisków jeszcze wtedy nie by³o. Co wiêcej - Papie¿ doda³ tam zdanie: „Proszê, a¿eby nad tymi sprawami czuwa³ ks. Stanis³aw”, jakby w ten sposób udziela³ pozwolenia, by ks. Stanis³aw rozezna³, co ostatecznie nale¿y z tymi notatkami zrobiæ. Moim zdaniem, rozezna³ w³a¶ciwie.

http://wpolityce.pl/artyk...przeciez-spalic
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 13 Luty 2014, 06:20   

Maryjo, Matko Milosierdzia, prosze o Twoje wstawiennictwo, by krzyze w naszym zyciu prowadzily do naszego zmartwychwstania - do jednosci miedzy nami, bracmi jeszcze tu na ziemi - by staly sie Krzyzami Chwalebnymi.

`Chwalebny Krzyz Zmartwychwstalego Pana
jest drzewem mojego zbawienia,
on moim pokarmem, on moja rozkosza,
w jego korzenie wrastam,
w jego galeziach odpoczywam`...
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group