Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 22LUTEGO 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 21 Luty 2014, 20:25   Czytania - SOBOTA - 22LUTEGO 2014

Sobota, 22 LUTEGO 2014

¦wiêto Katedry ¦w. Piotra Aposto³a


(1 P 5,1-4)
Starszych wiêc, którzy s± w¶ród was, proszê, ja równie¿ starszy, a przy tym ¶wiadek Chrystusowych cierpieñ oraz uczestnik tej chwa³y, która ma siê objawiæ: pa¶cie stado Bo¿e, które jest przy was, strzeg±c go nie pod przymusem, ale z w³asnej woli, jak Bóg chce; nie ze wzglêdu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem; i nie jak ci, którzy ciemi꿱 gminy, ale jako ¿ywe przyk³ady dla stada. Kiedy za¶ objawi siê Najwy¿szy Pasterz, otrzymacie niewiêdn±cy wieniec chwa³y.

(Ps 23,1-6)
REFREN: Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi le¿eæ
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogê odpocz±æ,
orze¼wia moj± duszê.
Wiedzie mnie po w³a¶ciwych ¶cie¿kach
przez wzgl±d na swoj± chwa³ê.

Chocia¿bym przechodzi³ przez ciemn± dolinê,
z³a siê nie ulêknê, bo Ty jeste¶ ze mn±.
Kij Twój i laska pasterska
s± moj± pociech±.

Stó³ dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów,
Namaszczasz mi g³owê olejkiem,
i kielich mój pe³ny po brzegi.

Dobroæ i ³aska pójd± w ¶lad za mn±
przez wszystkie dni mego ¿ycia
i zamieszkam w domu Pana
po najd³u¿sze czasy.

(Mt 16,18)
Ty jeste¶ Piotr - Opoka, i na tej opoce zbudujê mój Ko¶ció³, a bramy piekielne go nie przemog±.

(Mt 16,13-19)
Gdy Jezus przyszed³ w okolice Cezarei Filipowej, pyta³ swych uczniów: Za kogo ludzie uwa¿aj± Syna Cz³owieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Jezus zapyta³ ich: A wy za kogo Mnie uwa¿acie? Odpowiedzia³ Szymon Piotr: Ty jeste¶ Mesjasz, Syn Boga ¿ywego. Na to Jezus mu rzek³: B³ogos³awiony jeste¶, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawi³y ci tego cia³o i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otó¿ i Ja tobie powiadam: Ty jeste¶ Piotr [czyli Ska³a], i na tej Skale zbudujê Ko¶ció³ mój, a bramy piekielne go nie przemog±. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi±¿esz na ziemi, bêdzie zwi±zane w niebie, a co rozwi±¿esz na ziemi, bêdzie rozwi±zane w niebie.
....................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Luty 2014, 07:41   

Niezawodnosc Kosciola bierze sie nie z nadzwyczajnych przymiotow osobowosci Piotra, ale opiera sie na Bozym blogoslawienstwie – na Bozym wybraniu i Bozej woli zbawienia.
Niezawodnosc Kosciola nie polega na nadzwyczajnej umiejetnosci Piotra poslugiwania sie „kluczami Krolestwa Niebieskiego” , ale na fakcie powierzenia mu tych kluczy przez Boga i nieustannej pieczy nad tym, aby sie on nimi wlasciwie poslugiwal.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Luty 2014, 07:41   

Kosciol nie jest miejscem robienia w nim wlasnej kariery, ani egoistycznego szukania w nim cieplego miejsca dla swojej wygody, nie jest tez sposobem na zalatwienie sobie samemu przepustki do raju, ale jest miejscem wspolpracy i wspoldzialania dla zbawienia czlowieka. Prawdziwa wiara zawsze polega na milosci, ktora jest odpowiedzialna rowniez za innych.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 22 Luty 2014, 07:58   

Obudzi³em siê dzisiaj z cudownym przekonaniem, ¿e Jezus nie chce nic z mojego ¿ycia zabraæ. A raczej je dope³niæ, wype³niæ. Ale potrzebuje do tego mojego TAK, mojego opowiedzenia siê, uznania w Nim Boga. Tak jak po Piotrowym: „Ty jeste¶ Mesjasz Syn Boga ¿ywego” wype³nia jego ¿ycie byciem Ska³±, fundamentem dla Ko¶cio³a. I mo¿e dlatego nasze ¿ycie czêsto jest smutne, nijakie, czasem niektórzy mówi±, ¿e bez sensu bo brakuje tego „Ty jeste¶ Mesjasz, mój Bóg i Pan”. Ciekawe jest, ¿e to zdarzenie nieco inaczej w finale opisuje Marek. Dwa dni temu czytali¶my, ¿e po tym wyznaniu Piotr mia³ jakie¶ swoje wizje drogi Chrystusa i zapewne swojej z Nim za co dosta³ ostr± reprymendê. (zejd¼ mi z oczu szatanie) A jednak Jezus nie zra¿a siê bo patrzy w serce cz³owieka, patrzy w moje serce. Ale widzi zarówno prawdê jaki fa³sz. W sercu Piotra zobaczy³ prawdê i szczero¶æ dlatego dzisiaj s³owa: „Ty jeste¶ Piotr czyli Ska³a, i na tej Skale zbudujê Ko¶ció³ mój, a bramy piekielne go nie przemog±. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego”
Dajmy Bogu „szansê”, aby wype³ni³ nasze ¿ycie. :)
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Alina


WysÅ‚any: 22 Luty 2014, 10:06   

Zadziwiaj±ca jest ta rozmowa Jezusa z Piotrem. Piotr odkrywa Kim jest Jezus, jaka jest Jego misja. Mówi to publicznie, mo¿e pierwszy raz ? Mo¿na siê tylko domy¶laæ jak wypowiada te s³owa, jakim g³osem...Czy jest poruszony, czy "pa³a " w nim serce przy tym wyznaniu. Odkrycie Kim jest Jezus rodzi za chwilê drugie odkrycie. Pan mówi Piotrowi kim jest on sam i kim siê stanie, jaka bêdzie jego misja.
Pewnie w ¿yciu ju¿ tak jest, ¿e odkrycie Jezusa- prowadzi cz³owieka dalej , do odkrycia samego siebie. Mnie w tej scenie porusza jeszcze jedna rzecz. Jezus mówi o Piotrze, ¿e jest b³ogos³awiony i mówi tak nie dlatego, ¿e Piotr odkry³ Boga dziêki swojej inteligencji i wrodzonej przenikliwo¶ci.Piotr jest b³ogos³awiony, bo pozwoli³, aby w jego sercu objawi³ siê Bóg, pozwoli³ siê Jemu poci±gn±æ do Siebie, pozwoli³ siê Nim nape³niæ.
Modlê siê dzisiaj o czysto¶æ i otwarto¶æ naszych serc, oby Pan nieustannie objawia³ nam Siebie.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 Luty 2014, 13:54   

Wlasnie, „Piotr jest b³ogos³awiony, bo pozwoli³
Przyjal objawienie Boga Ojca, uwierzyl ale wcale nie jest jeszcze gotowy zeby udzwignac Kosciol. I Chrystus o tym wie.
Przed Piotrem jeszcze upadek przed krzyzem Jezusa. Wsyd, zal i placz.
I juz Piotr wie wszystko o sobie.
RESZTY dokona Duch Swiety.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group