Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 25LUTEGO 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 24 Luty 2014, 20:34   Czytania - WTOREK - 25LUTEGO 2014

Wtorek, 25 LUTEGO 2014

(Jk 4,1-10)
Sk±d siê bior± wojny i sk±d k³ótnie miêdzy wami? Nie sk±din±d, tylko z waszych ¿±dz, które walcz± w cz³onkach waszych. Po¿±dacie, a nie macie, ¿ywicie mordercz± zazdro¶æ, a nie mo¿ecie osi±gn±æ. Prowadzicie walki i k³ótnie, a nic nie posiadacie, gdy¿ siê nie modlicie. Modlicie siê, a nie otrzymujecie, bo siê ¼le modlicie, staraj±c siê jedynie o zaspokojenie swych ¿±dz. Cudzo³o¿nicy, czy nie wiecie, ¿e przyja¼ñ ze ¶wiatem jest nieprzyja¼ni± z Bogiem? Je¿eli wiêc kto¶ zamierza³by byæ przyjacielem ¶wiata, staje siê nieprzyjacielem Boga. A mo¿e utrzymujecie, ¿e na pró¿no Pismo mówi: Zazdro¶nie po¿±da On ducha, którego w nas utwierdzi³? Daje za¶ tym wiêksz± ³askê: Dlatego mówi: Bóg sprzeciwia siê pysznym, pokornym za¶ daje ³askê. B±d¼cie wiêc poddani Bogu, przeciwstawiajcie siê natomiast diab³u, a ucieknie od was. Przyst±pcie bli¿ej do Bog¿y siê do was. Oczy¶æcie rêce, grzesznicy, u¶wiêæcie serca, ludzie chwiejni! Uznajcie wasz± nêdzê, smuæcie siê i p³aczcie. ¦miech wasz niech siê obróci w smutek, a rado¶æ w przygnêbienie. Uni¿cie siê przed Panem, a wywy¿szy was.

(Ps 55,7-11.23)
REFREN: Zaufaj Panu, On ciê podtrzyma

Mówiê: „Gdybym mia³skrzyd³a jak go³±b,
ulecia³bym i spocz±³;
uciek³bym daleko,
zamieszka³bym na pustyni”.

Prêdko bym sobie wyszuka³ schronienie
od wichru i nawa³nicy.
Rozprosz ich, Panie, rozdziel ich jêzyki,
bo przemoc widzê w mie¶cie i niezgodê.

Obchodz± je murami w ci±gu dnia i nocy,
a z³o¶æ i ucisk s± we wnêtrzu jego.
Zrzuæ sw± troskê na Pana, a On ciêpodtrzyma,
nigdy nie dopu¶ci, by zachwia³siê sprawiedliwy.

(Ga 6,14)
Nie daj Bo¿e, bym siê mia³ chlubiæ z czego innego, jak tylko z Krzy¿a Chrystusa, dziêki temu ¶wiat sta³ siê ukrzy¿owany dla mnie, a ja dla ¶wiata.

(Mk 9,30-37)
Po wyj¶ciu stamt±d podró¿owali przez Galilejê, On jednak nie chcia³, ¿eby kto wiedzia³ o tym. Poucza³ bowiem swoich uczniów i mówi³ im: Syn Cz³owieczy bêdzie wydany w rêce ludzi. Ci Go zabij±, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie. Oni jednak nie rozumieli tych s³ów, a bali siê Go pytaæ. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy by³ w domu, zapyta³ ich: O czym to rozprawiali¶cie w drodze? Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali siê miêdzy sob± o to, kto z nich jest najwiêkszy. On usiad³, przywo³a³ Dwunastu i rzek³ do nich: Je¶li kto chce byæ pierwszym, niech bêdzie ostatnim ze wszystkich i s³ug± wszystkich! Potem wzi±³ dziecko, postawi³ je przed nimi i obj±wszy je ramionami, rzek³ do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imiê moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje mnie, lecz Tego, który Mnie pos³a³.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 Luty 2014, 07:26   

Staranie sie o pierwsze miejsce, rywalizacja , rodzi napiecia i konflikty we wspolnocie, nie tylko powodujac trudnosci we wzajemnej komunikacji , ale prowadzi rowniez do trwalych rozdzwiekow i podzialow.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 Luty 2014, 07:27   

Przyjecie Boga, realnie, prawdziwie, jest mozliwe tulac do serca „jedno z tych dzieci w imie Jezusa” – takie sa zawrotne perspektywy naszej religii.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 Luty 2014, 07:54   

W kwestii formalnej :)
Zosiu, jaki¶ b³±d robisz przy kopiowaniu tekstów bo ci±gle Ci co¶ zjada :)
jest
Przyst±pcie bli¿ej do Bog¿y siê do was
a powinno byæ
Przyst±pcie bli¿ej do Boga, to i On zbli¿y siê do was
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 25 Luty 2014, 09:10   

"Zrzuæ sw± troskê na Pana, a On ciê podtrzyma,
nigdy nie dopu¶ci, by zachwia³ siê sprawiedliwy. "

(z Ps 55)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Alina


WysÅ‚any: 25 Luty 2014, 09:26   

Nieraz my¶lê, ¿e jedn± z pierwszych rzeczy, które zniszczy³ w nas pierworodny grzech - by³a cierpliwo¶æ. Jak wielka by³a cierpliwo¶æ Jezusa, jak wielka jest Bo¿a Cierpliwo¶æ, jak bardzo inna od naszej. Jezus by³ z uczniami ka¿dego dnia, naucza³, uzdrawia³, t³umaczy³, a oni i tak - nie rozumieli. Minê³o 2000 lat, a my - nie rozumiemy nadal...
Dziêki Ci Panie, za Twoj± wielk± cierpliwo¶æ dla nas i dla ¶wiata!
Przyj±æ dziecko w Imiê Jezusa tzn. przyj±æ cz³owieka najmniej znacz±cego, najbiedniejszego / nie chodzi tylko o wymiar materialny/ najbardziej potrzebuj±cego...Przygarn±æ go, daæ mu swój czas, swoje zainteresowanie, swój u¶miech, swoje serce...
Kto bêdzie dzisiaj takim cz³owiekiem dla mnie?
Naucz nas Panie odkrywaæ nieustannie w spotykanych ludziach- Ciebie...
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group