Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Contemplativus in actionem
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Luty 2014, 10:55   Contemplativus in actionem

Przezylem rodzaj oswiecenia, gdy podczas rekolekcji dotarl do mnie listowy tekst o PTASZKACH I BOCZUSIU. Tak, autorem tego listu jest znany nam Domownik, a raczej ( iczka) Fantastyczne polaczenie : ptaszki i boczus ktory sie dusi, czy smazy , czy jeszcze jakosc inaczej skwierczy roznoszac po mieszkaniu mila won, pomagajac odtworzyc zmeczonemu spacerem (zglodnielemu jak wilk ), subtelne atrakcje sluchania ptaszac spiewajacych w krzewach i na drzewach, ze wiosna juz tuz , tuz .
Spiewajace ptaszeta i boczus na patelni moga byc tematem hymnu o milosci, ale rowniez moga byc rekolekcyjnym smakolykiem dla lepszego zrozumienia ignacjanskiego hasla : contemplativus in actionem, a wiec umiejetnosci sluchania ptaszkow, przygotowujac sobie jednoczesnie boczus z piwem i miec dzieki tym delicjom sile udania sie znow na spacer , gdzie ptaszki wyspiewuja wazne prawdy teologiczne.
Z Bogiem!
Z
Widzisz, napisalo mi sie tekst do Domu. Niech inni tez skorzystaja z obu delicji, z Boczusia i z Ptaszkow na drzewach, ktore bylyby dla nas nieosiagalne estetycznie i duchowo gdyby nie ten pierwszy i vice versa, czymze bylby Boczus bez Ptaszat ? Zwyklym kawalkiem miesa ktorego won przeniknela z kuchni do pokoju , sprawiajac nam dodatkowy klopot zyciowy , polegajacy na koniecznosci wietrzeniu mieszkania.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 Luty 2014, 11:21   

Mnie to przygnêbia,¿e ten ¶wiat jest taki,¿e zabija siê zwierzêta i zjada..biedne zwierzêta
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 Luty 2014, 12:10   

No widzi ojciec, jak na razie nie trafi³ ojciec z tym boczusiem. Bo i ja z racji wirusa HCV C, który podgryza mi w±trobê nie mogê takich delicji spo¿ywaæ :(
Chyba, ¿e tego boczusia przyjmiemy za jak±¶ figurê przyjemno¶ci cielesnych maj±cych swój sens w po³±czeniu duchowym wymiarem ¶piewaj±cych ptaszków i odwrotnie :)
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 26 Luty 2014, 14:28   

Je¶li pisze poeta i to znakomity lepiej wznie¶æ siê ponad dos³owno¶æ.
Pozdrawiam wszystkich a zw³aszcza Ojca Zygmunta niezmordowanego
pielgrzyma po naszej nieco zaniedbanej duchowo¶ci.
Jurek, uprzedzaj±c Twój odmiennym punkt widzenia - mam na my¶li moj± u³omn± duchowo¶æ
Piêknego dnia
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 26 Luty 2014, 14:55   

..boczu¶... jeszcze przez chwilê pomarzê, co mo¿na w taki boczu¶ zawin±æ...
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 26 Luty 2014, 16:19   

acha!!
_________________
BML
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 26 Luty 2014, 16:44   

Tez gratuluje! Tylko uwazajcie na przeciagi z tym wietrzeniem!
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 Luty 2014, 11:09   

"Boczu¶, przez du¿e B pisane" - dzi¶ nawet tlusty ujdzie;
tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=exacDWG5qUU mo¿emy posluchaæ o nim "hymnu", zamieniwszy "Zdrówko" na "Boczu¶".
_________________
R-k DMM
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group