Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 1MARCA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 28 Luty 2014, 20:26   Czytania - SOBOTA - 1MARCA 2014

Sobota, 1 MARCA 2014

(Jk 5,13-20)
Spotka³o kogo¶ z was nieszczê¶cie? Niech siê modli. Jest kto¶ rado¶nie usposobiony? Niech ¶piewa hymny. Choruje kto¶ w¶ród was? Niech sprowadzi kap³anów Ko¶cio³a, by siê modlili nad nim i nama¶cili go olejem w imiê Pana. A modlitwa pe³na wiary bêdzie dla chorego ratunkiem i Pan go pod¼wignie, a je¶liby pope³ni³ grzechy, bêd± mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie siê jeden za drugiego, by¶cie odzyskali zdrowie. Wielk± moc posiada wytrwa³a modlitwa sprawiedliwego. Eliasz by³ cz³owiekiem podobnym do nas i modli³ siê usilnie, by deszcz nie pada³, i nie pada³ deszcz na ziemiê przez trzy lata i sze¶æ miesiêcy. I znów b³aga³, i niebiosa spu¶ci³y deszcz, a ziemia wyda³a swój plon. Bracia moi, je¶liby ktokolwiek z was zszed³ z drogi prawdy, a drugi go nawróci³, niech wie, ¿e kto nawróci³ grzesznika z jego b³êdnej drogi, wybawi duszê jego od ¶mierci i zakryje liczne grzechy.

(Ps 141,1-3.8)
REFREN: Moja modlitwa jest jak dym kadzid³a.

Do Ciebie wo³am, Panie, po¶piesz mi z pomoc±,
us³ysz mój g³os, gdy wo³am do Ciebie.
Niech moja modlitwa wznosi siê przed Tob± jak kadzid³o,
a podniesione moje rêce, jak ofiara wieczorna.

Postaw, Panie, stra¿ przy moich ustach
i wartê przy bramie warg moich.
Do Ciebie bowiem, Panie, zwracam moje oczy,
do Ciebie siê uciekam, nie gub mojej duszy.

()
Wys³awiam Ciê, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ¿e tajemnice królestwa objawi³e¶ prostaczkom.

(Mk 10,13-16)
Przynosili Mu równie¿ dzieci, ¿eby ich dotkn±³; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widz±c to, oburzy³ siê i rzek³ do nich: Pozwólcie dzieciom przychodziæ do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem nale¿y królestwo Bo¿e. Zaprawdê, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bo¿ego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I bior±c je w objêcia, k³ad³ na nie rêce i b³ogos³awi³ je.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 01:14   

"Postaw Panie straz przy moich ustach i warte przy bramie warg moich, Do Ciebie bowiem Panie zwracam moje oczy, do Ciebie sie uciekam nie gub mojej duszy"

Dzieci sa szczere, ale nie tylko w pozytywnym znaczeniu. Nie ukrywaja swoich emocji zarowno pozytywnych jak i negatywnych. I to jest prawdziwe, bo prawdziwie sie ciesza i prawdziwie denerwuja. Ich emocje sa skrajne. Czlowiek dorosly zaslania swoje prawdziwe emocje, ukrywa je i modeluje stosownie do potrzeb.

Doroslosc polega na tym, ze czlowiek dorosly jest wyrozumialy i rozumie zmiennosc nastrojow dzieci. Nie traktuje ich jako stan staly, wie ze sa stanem przejsciowym. Ze teraz jest moze dolek, moze jest nadmierne stezenie emocji, ale pozniej bedzie lepiej. Dorosly czlowiek jest w stanie przewidziec zmiene nastroju dziecka i wie, ze pozorna zlosc wynika z przesilenia. Jednak Jezus zaleca mi stac sie dzieckiem, czyli okazywac swoje zmienne nastroje, chce zebym przede wszystkim byla przed nim prawdziwa.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 06:00   

Pokrzepiajacy ducha jest dzisiejszy list sw.Jakuba o modlitwie. Ilez wysluchanych prosb w moim, dlugim juz zyciu! Widze to zwlaszcza teraz, po latach. Modlitwy moje i modlitwy Bliskich. Nawrocenia; uzdrowienia...Dzieki, Ci Panie! Dzieki, Matko Nieustajacej Pomocy!
Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi Swiêtemu! Chwa³a teraz i zawsze, i na wieki! Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 08:45   

„Kto nawróci³ grzesznika z jego b³êdnej drogi, wybawi duszê jego od ¶mierci i zakryje liczne grzechy”.

„Zakryje liczne grzechy”, chodzi o jego wlasne grzechy.

Moze na tym polega „przyjecie Krolestwa Bozego jak dziecko”, ze daje sie ono wziac w objecia, bez skrepowania , oraz ze w sposob naturalny przyjmuje uscisk i blogoslawienstwo jednoczesnie? Moze na tym wlasnie polega Boze blogoslawienstwo?
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 10:53   

Mysle, ze dziecko oddaje sie calkowicie w objecia, bo ono calkowicie ufa i Pan Bog chce zebysmy Mu calkowicie zaufali tak jak dzieci.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 19:45   

Osobiscie przetestowane...dzien rozpoczety w duchu modlitwy jest zyskiem,dzien podjety bez modlitwy jest czesto dniem straconym.
Mow Panie do mnie na modlitwie bo moc moja w Tobie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 20:01   

Boze,Ojcze, jam Twoje dziecko choc slabe,niekarne,choc sie z Twej sciezki odbije w bezdroze, do Ciebie wolam,do Ciebie sie garne...przebacz mi Boze.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 1 Marzec 2014, 22:50   

Danu¶!! Jakie Ty piêkne znasz modlitwy-co i rusz mnie zachwycaj±!
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 00:23   

Basiu,a Ty zawsze sie do mnie slowem odezwiesz...dziekuje.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 07:26   

Nie-to ja dziêkujê!
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group