Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(6,7)o3o2014(czwartek,piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 02:04   (6,7)o3o2014(czwartek,piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Ludu mój ludu, có¿em ci uczyni³
W czymem zasmuci³, albo w czym zawini³.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 02:18   

K+M+B

6,7-3-2014 czwartek, piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Najdziwniejsza ¶mieræ

kamieñ – milcz±ce tworzywo rzeczy trwa³ych
znany motyw artystyczny – rêce rozkrzy¿owane i tors nagi
¿ycie - najwa¿niejszy sen ka¿dego cz³owieka
najdziwniejsza ¶mieræ – pogrzeb i powstanie z grobu

kamieñ odsuniêty u wej¶cia do grobowca
elokwentny ¶wiadek zwyciêstwa
którego g³êbiê zmierzyæ mo¿na tylko poprzez
opanowanie sztuki milczenia


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
Franciszek rzek³ do brata Leona: "Nie przera¿aj siê tym, ¿e mia³e¶ pokusy..., zaprawdê powiadam ci, ¿e nikt nie powinien s±dziæ, ¿e jest doskona³ym przyjacielem Boga, dopóki nie przeszed³ przez wiele pokus i przykro¶ci". (Drugie rozwa¿anie o stygmatach)
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//
Franciszek bezustannie kierowa³ swoje spojrzenie na oblicze Chrystusa. Trwa³ stale w obecno¶ci Mê¿a bole¶ci, który do¶wiadczy³ wszystkich naszych s³abo¶ci. (II Celano 85)
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//
Niech bracia wiedz±, ¿e zniewaga przynosi szkodê nie tym, którzy jej doznaj±, ale tym, którzy ja wyrz±dzaj±. (Pierwsza Regu³a 9)
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
Franciszek mówi³ w swojej Regule: "Tych, których Bóg przeznaczy³ do ¿ycia wiecznego, przygotowuje do tego przez cierpienie i przez ducha pokuty". (Pierwsza Regu³a 10)
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//
Franciszek zrozumia³, ¿e na¶laduj±c dzia³anie Chrystusa w swoim ¿yciu, winien siê do Niego tak¿e upodobniæ, zanim opu¶ci ten ¶wiat, w prze¶ladowaniach i cierpieniach Jego mêki. (Legenda Wiêksza 13, 2)
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Marzec 2014, 18:08   

Jezu, pragne byc z Toba sercem najblizej. Modle sie by moje grzechy sie nie wzmagaly,nie mnozyly. Pomagaj mi w moich slabosciach,w doswiadczeniach zyciowych. Nie probuj mnie, bo jestem grzeszna a i tak pojde za Toba.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group