Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 8MARCA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 7 Marzec 2014, 20:29   Czytania - SOBOTA - 8MARCA 2014

Sobota, 8 MARCA 2014

(Iz 58,9b-14)
To mówi Pan Bóg: Je¶li u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz groziæ palcem i mówiæ przewrotnie, je¶li podasz twój chleb zg³odnia³emu i nakarmisz duszê przygnêbion±, wówczas twe ¶wiat³o zab³y¶nie w ciemno¶ciach, a twoja ciemno¶æ stanie siê po³udniem. Pan ciê zawsze prowadziæ bêdzie, nasyci duszê twoj± na pustkowiach. Odm³odzi twoje ko¶ci, tak ¿e bêdziesz jak zroszony ogród i jak ¼ród³o wody, co siê nie wyczerpie. Twoi ludzie zabuduj± prastare zwaliska, wzniesiesz budowle z odwiecznych fundamentów. I bêd± ciê nazywaæ naprawc± wy³omów, odnowicielem rumowisk - na zamieszkanie. Je¶li pow¶ci±gniesz twe nogi od przekraczania szabatu, ¿eby w dzieñ mój ¶wiêty spraw swych nie za³atwiaæ, je¶li nazwiesz szabat rozkosz±, a ¶wiêty dzieñ Pana - czcigodnym, je¶li go uszanujesz przez unikanie podró¿y, tak by nie przeprowadzaæ swej woli ani n wtedy znajdziesz tw± rozkosz w Panu. Ja ciê powiodê w triumfie przez wy¿yny kraju, karmiæ ciê bêdê dziedzictwem Jakuba, twojego ojca. Albowiem usta Pañskie to wyrzek³y.

(Ps 86,1-6)
REFREN: Naucz mnie chodziæ drog± Twojej prawdy

Nak³oñ swe ucho i wys³uchaj mnie, Panie,
bo biedny jestem i ubogi.
Strze¿ mojej duszy, bo jestem pobo¿ny,
zbaw s³ugê Twego, który Tobie ufa, Ty jeste¶ moim Bogiem.

Panie, zmi³uj siê nade mn±,
bo nieustannie wo³am do Ciebie.
Rozraduj ¿ycie swego s³ugi,
bo ku Tobie, Panie, wznoszê moj± duszê.

Ty¶ bowiem, Panie, dobry i ³askawy,
pe³en ³aski dla wszystkich, którzy Ciê wzywaj±.
Wys³uchaj, Panie, modlitwê moj±
i zwa¿ na g³os mojej pro¶by.

(Ez 33,11)
Pan mówi: Nie chcê ¶mierci grzesznika, lecz aby siê nawróci³ i mia³ ¿ycie.

(£k 5,27-32)
Jezus zobaczy³ celnika, imieniem Lewi, siedz±cego w komorze celnej. Rzek³ do niego: Pójd¼ za Mn±. On zostawi³ wszystko, wsta³ i chodzi³ za Nim. Potem Lewi wyprawi³ dla Niego wielkie przyjêcie u siebie w domu; a by³a spora liczba celników oraz innych, którzy zasiadali z nimi do sto³u. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Pi¶mie i mówili do Jego uczniów: Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami? Lecz Jezus im odpowiedzia³: Nie potrzebuj± lekarza zdrowi, ale ci, którzy siê ¼le maj±. Nie przyszed³em wezwaæ do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników.
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 8 Marzec 2014, 04:37   

(Iz 58,9b-14)
To mówi Pan Bóg: Je¶li u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz groziæ palcem i mówiæ przewrotnie, je¶li podasz twój chleb zg³odnia³emu i nakarmisz duszê przygnêbion±, wówczas twe ¶wiat³o zab³y¶nie w ciemno¶ciach, a twoja ciemno¶æ stanie siê po³udniem. Pan ciê zawsze prowadziæ bêdzie, nasyci duszê twoj± na pustkowiach. Odm³odzi twoje ko¶ci, tak ¿e bêdziesz jak zroszony ogród i jak ¼ród³o wody, co siê nie wyczerpie...
................
Izajasz nie przestaje zachwycac! Zaczyna zdaniem: "To mówi Pan Bóg: Je¶li..." Tak, tak moze mowic tylko Pan Bóg. Dzis mówi do mnie...Pojde do Domu Opieki, do uposledzonej kolezanki, ktora ma za soba próbe samobojcza. Zaniose jej troche swiatla, troche ¼ródlanej wody; przyrzadze bitki wolowe, o ktorych przez telefon przedwczoraj marzyla...Prosze - prowadz nas, Panie...
....................
(£k 5,27-32)
Jezus zobaczy³ celnika, imieniem Lewi, siedz±cego w komorze celnej. Rzek³ do niego: Pójd¼ za Mn±. On zostawi³ wszystko, wsta³ i chodzi³ za Nim. Potem Lewi wyprawi³ dla Niego wielkie przyjêcie u siebie w domu...
.................
Historia z celnikiem Lewim - to moja historia...Strasznie zarozumiale to zabrzmialo! Fakty z Ewangelii nie na pró¿no zostaly nam przekazane...Dlaczego mialabym udawac, ze nie zostalam nimi dotknieta, uleczona?
Spodobalo mi sie wlasnie zdanie z Mateusza.pl - "Nie zrozumiej± Pana ci, którzy niczego nie potrzebuj±"...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 8 Marzec 2014, 05:10   

Dzieki, Zosiu, ze pochwalilas sie Twoim planem dnia , zamierzona posluga.
To i ja dzisiaj zmienie troche moj plan dnia i kogos samotnego odwiedze.
Prowadz, Panie Jezu.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 8 Marzec 2014, 06:30   

Zosia biegnie nape³niona Duchem ¦wiêtym nakarmiæ.. Jezusa w cz³owieku..nieszcze¶liwego..serce dodaje jej skrzyde³
za Zosi± pobieg³a Ela
jakie¶ niebo na ziemi czy co
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 8 Marzec 2014, 10:21   

Giga! A jak TY to wszystko piêknie podsumowa³a¶!!!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 Marzec 2014, 11:25   

Jezus zmuszany do potepienia kobiety cudzoloznej i skazania jej na ukamienowanie powiedzial : “kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nia kamien”. Mowi Ewangelia, ze zaczeli wowczas wszyscy opuszczac to miejsce „poczynajac od starszych”. Nie ma bowiem czlowieka bez grzechu, a jesli ktos sie za takiego uwaza, to bladzi. Faryzesusza i uczeni w Pismie tez potrzebuja zatem lekarza, a skoro sie przed tym wzbraniaja, twierdzac ze nie maja takiej potrzeby, to sami siebie oszukuja i sami siebie skazuja na skutki choroby ktora jest w nich, czyli grzechu.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 8 Marzec 2014, 12:00   

he,he..Basiu,to raczej sprawka Ktosia,co mieszka w nas
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 8 Marzec 2014, 12:30   

:))
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group