Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Spotkanie z Panem
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 Czerwiec 2014, 09:20   Spotkanie z Panem

Codzienna odnowa przymierza z Panem

OJCZE NAS, odmawiane z uwaga i zrozumieniem, stanowi doskonala okazje aby byc formula codziennej odnowy naszego PRZYMIERZA Z PANEM.

OJCZE NASZ KTORY JESTES W NIEBIE
Moj¿esz wstawszy rano wst±pi³ na górê, jak mu nakaza³ Pan, i wzi±³ do r±k tablice kamienne. A Pan zst±pi³ w ob³oku, i Moj¿esz zatrzyma³ siê ko³o Niego, i wypowiedzia³ imiê Jahwe.
SWIEC SIE IMIE TWOJE
Przeszed³ Pan przed jego oczyma i wo³a³: Jahwe, Jahwe, Bóg mi³osierny i lito¶ciwy, cierpliwy, bogaty w ³askê i wierno¶æ,
PRZYJDZ KROLESTWO TWOJE
I natychmiast sk³oni³ siê Moj¿esz a¿ do ziemi i odda³ pok³on, mówi±c:
BADZ WOLA TWOJA JAKO W NIEBIE TAK I NA ZIEMI

Je¶li darzysz mnie ¿yczliwo¶ci±, Panie, to proszê, niech pójdzie Pan w po¶ród nas. CHLEBA NASZEGO POWSZEDNIEGO DAJ NAM DZISIAJ I ODPUSC NAM NASZE WINY JAKO I MY ODPUSZCZAMY NASZYM WINOWAJCOM
Jest to wprawdzie lud o twardym karku, ale przebaczysz winy nasze i grzechy nasze
I NIE WODZ NAS NA POKUSZENIE ALE NAS ZBAW ODE ZLEGO
i uczynisz nas swoim dziedzictwem.

Chwalebny jeste¶, wiekuisty Bo¿e
 
 
Alina


WysÅ‚any: 15 Czerwiec 2014, 21:19   

Moja dzisiejsza modlitwa:

Ojcze nasz, Który jeste¶ w niebie...

Dziêki Ci Bo¿e, ¿e pozwalasz nazywaæ siebie Ojcem, dziêki za to, ¿e nie tylko nas stworzy³e¶, ale jeszcze zapisa³e¶ w naszych sercach pamiêæ Swojego G³osu, tak ¿e rozpoznajemy go w sobie i chcemy go s³uchaæ...dziêki za to, ¿e poci±gasz nas do siebie wiêzami i s± to wiêzy Mi³o¶ci, dziêki , ¿e nasze serca s± niespokojne dopóki w Tobie nie spoczn±...

¦wiêæ siê Imiê Twoje...

Spraw Panie, aby Twoje Imiê czczone by³o w g³êbi naszych serc, aby¶my pragnêli Ciebie wys³awiaæ i wielbiæ za wszystko co stworzy³e¶ i co odnowi³e¶ w swoim Synu...

Przyjd¼ Królestwo Twoje...

Wiem, ¿e to Królestwo przyjdzie, bo ¿adne Twoje S³owo nie powraca do Ciebie, dopóki siê nie spe³ni, spraw jednak Panie, aby to Królestwo rozkwit³o ju¿ teraz we mnie, spraw , aby¶my ju¿ tu i teraz po¶ród tego ¶wiata umieli ¿yæ miêdzy sob± braterstwem i Mi³osiern± Mi³o¶ci±...

B±d¼ wola Twoja...

Ty Panie wiesz, ¿e pragnê pe³niæ Twoja Wolê, ale znasz te¿ jak nikt inny s³abo¶æ i grzeszno¶æ moj±...Ukazuj mi nieustannie swoje ¦wiat³o i prostuj wszystkie pokrzywione ¶cie¿ki mojego ¿ycia...


Jako w niebie tak i na ziemi...

Przyj¶cie na ¶wiat Twojego Syna po³±czy³o niebo z ziemi±. Spraw Panie, aby¶my ¿yj±c codzienno¶ci± , siêgali wzrokiem w wieczno¶æ, naucz nas ¿yæ w ³±czno¶ci i przyja¼ni z Twoimi ¶wiêtymi, aby¶my i my byli kiedy¶ ¶wiêci...

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj...

Czuwaj nad nami w naszej codzienno¶ci, aby nie zabrak³o nam nigdy tego co niezbêdne do ¿ycia, ale te¿ aby staranie o to nie zajmowa³o nam zbyt du¿o si³ i energii, aby nie sta³o siê istot± i sensem ¿ycia...aby¶my dbaj±c nawzajem o swoje potrzeby , wybiegali jednak sercem i pragnieniami dalej i nieustannie kierowali swe spojrzenia ku Tobie...

I nie wód¼ nas na pokuszenie...

Ty znasz Panie nasz± s³abo¶æ, spraw aby¶my nie ulegali pokusom, os³aniaj nasze serca od ska¿enia z³em , naucz nas dostrzegaæ ka¿de dobro i to dobro pielêgnowaæ w sobie i innych...


Ale nas zbaw ode z³ego...

Nie umiemy nie grzeszyæ, Panie...jeste¶my pe³nymi pychy egoistami...wybaw nas od nas samych, daj nam nowe serce, wype³nione Twoim Duchem, pe³ne Twojej Mi³o¶ci...

AMEN
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group