Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Modlitwa
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Czerwiec 2014, 10:14   Modlitwa

MODLITWA

„Ko¶ció³ modli³ siê za niego nieustannie do Boga”.

Wazne jest aby modlitwa byla „nieustanna” a nie tylko przygodna, zeby na przyklad nie redukowala sie do wezwania czytanego podczas modlitwy wiernych.

Kosciol modlil sie „do Boga”, bo mozna rowniez modlic sie do nikogo, traktujac ja jako rutyne spelnienia okreslonej powinnosci rytualnej, wowczas nie mamy do czynienia z prawdziwa modlitwa,
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 29 Czerwiec 2014, 15:33   

A kto potrafi to dobrze oceniæ co jest prawdziwe...jest jest jakakolwiek modlitwa to¿ znaczy ze jest dobra wola
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 Czerwiec 2014, 15:53   

Oj, boje sie , ze "jakiekolwiek dobro" moze byc byle jakim dobrem i czlowiek moze byc nim dotkniety tez byle jak , a w efekcie to byle jak moze byc bardziej bolesne anizeli dobro byle jakich intencji.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 29 Czerwiec 2014, 16:18   

Ta w naszej ocenie,, byle jaka,, modlitwa z czego¶ wynika.Chodzi mi o to by nie poci±gac siebie i innych przez powinno¶æ tylko przez mi³o¶æ.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 29 Czerwiec 2014, 16:33   

Modlitwa mo¿e byæ byle jaka, mo¿e byæ rozumiana jako powinno¶æ, jako co¶ co mamy Panu Bogu daæ, mo¿e byæ rutyn±. Mo¿e byæ taka latami.
Dla mnie du¿ym odkryciem by³o to, ¿e Pan Bóg nie potrzebuje naszych modlitw, to, ¿e celem modlitwy jest przemiana mojego serca, ¿e modlitwa ma zrobiæ we mnie przestrzeñ dla wlania Jego Ducha.

¦w. Charbel pisze : ...módl siê, aby us³yszeæ, aby zrozumieæ,aby ¿yæ wiar± ,dawaæ ¶wiadectwo.

Mam zreszt± wra¿enie, ¿e wszyscy mówimy o tym samym.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 29 Czerwiec 2014, 19:19   

mnie chodzi te¿ o To,¿e znam ludzi,którzy nie doswiadczyli,ze Bóg jest ¿ywy i kocha..wiec chodz± na msze ¶w. bez przekonania..no i co im da,gdyby przeczytali taka ocenê,¿e to co robi± nie ma sensu.Mnie jest ich ¿al i ja mysle ,ze mi³osæ Bo¿a moze im naprawdê pomóc,nie opinie czy oceny teretyczne
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 30 Czerwiec 2014, 09:59   

"... widzisz moje dzia³anie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi s± Ci znane"

(z Ps. 139)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Lipiec 2014, 08:23   

"Opinie i oceny teoretyczne" Giga moga miec rozna zawartosc emocjonalna i rozne rodzaje odniesienia do tego komu sa one podawane. Opinia i ocena moze byc wielka pomoca w zrozumieniu samego siebie. Ludzie czasem takie opinie i oceny traktuja jak skarby. Ty tez w zasadzie wyglaszasz opinie mowiac o ich malej wartosci, i tez jakos osadzasz tych ktorzy je wydaja.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group