Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Uleglosc w milosci
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Lipiec 2014, 07:44   Uleglosc w milosci

Uleglosc w milosci to nie jest forma ubezwlasnowolnienia czy tez uzaleznienia.
Zwiazana jest ona z pelnym uwgi i pelnym oddania sluchaniem slowa, jak na pustyni sluchal Boga Izrael.
Przykladem idealnej „uleglosci” jest Maryja i Jej „fiat”.

Nie jest to formula ktora trzeba stosowac aby zadowolic Boga, ale jest to jedyna droga ktora prowadzi do poznania Boga, a wiec do milosnej komunii z Nim, czyli Pelni Zycia.


Ka¿dego dnia bêdê Ciebie b³ogos³awi³
i na wieki wys³awia³ Twoje imiê.
Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwa³y,
a wielko¶æ Jego niezg³êbiona.

Z psalmu 145
 
 
Alina


WysÅ‚any: 7 Lipiec 2014, 09:41   

Uleg³o¶æ w mi³o¶ci...

Nie jak ja chcê, ale jak Ty...

Mi³o¶æ cierpliwa jest, ³askawa, nie zazdro¶ci, nie pamiêta z³ego, nie unosi siê pych±...we wszystko wierzy, we wszystkim pok³ada nadziejê...

MI£O¦Æ -zdolno¶æ do niej , na tym polega w³a¶nie nasze podobieñstwo do Stwórcy, a jednocze¶nie to na tej w³a¶nie naszej zdolno¶ci najwiêkszym cieniem po³o¿y³ siê pierworodny grzech.

Wielkim moim odkryciem by³o u¶wiadomienie sobie, ¿e mi³o¶æ jest kategori± poznawcz±.¯eby poznaæ drugiego naprawdê, ¿eby go zrozumieæ -trzeba go pokochaæ.
Bóg poci±ga nas do Siebie wiêzami Mi³o¶ci i poprzez Jezusa tej zaszczepionej w nas Mi³o¶ci na nowo nas uczy.

PE£NIA ¯YCIA to nic innego jak odzyskanie naszej nadwyrê¿onej przez grzech umiejêtno¶ci kochania i odkrycie, ¿e jeste¶my nieskoñczenie kochani.

Panie skrusz w nas i odbuduj na nowo nasze serca, naucz nas kochaæ tak jak Ty kochasz...
 
 
Beata,
:D

Miejscowosc: tommaz
WysÅ‚any: 7 Lipiec 2014, 20:40   

Mo¿na powtórzyæ za JPII "Ta Mi³o¶æ mi szystko wyja¶ni³a" i, ¿e "bez Chrystusa nie jestesmy w stanie zrozumieæ siebie ani drugiego cz³owieka". Czêsto wracaj± do mnie te s³owa.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group