Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
...u kresu pielgrzymki do suchych potoków zniechęcenia...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 11 Lipiec 2014, 17:12   ...u kresu pielgrzymki do suchych potoków zniechęcenia...

Nie wiem, czy wypada mi opowiadac o swoich modlitewnych wzlotach...Nie chcialabym, by odbierano to jako chwalenie sie...Siedze w domu i marze, by byc uzyteczna...W jaki sposob? Czy jest mozliwe, zeby to bylo jednoczesnie przyjemne dla Was, Kochani, a takze i dla mnie?...
Odkad przyrzeklam Bogu, ze wiecej juz nie poprosze GO o cud - niemal wszystko stalo sie cudem...
Nie smiejcie sie ze mnie, gdy przyznam sie, ze cudem dla mnie sa np. rosnace paznokcie, zamykajace sie powieki, zjawisko oddychania...
Odkad stalam sie czlonkiem Apostolstwa Dobrej ¦mierci, przestalam sie jej bac, a stalam sie ciekawa - jak to w takiej chwili bedzie?
Takie cuda, mysle, pomagaja mi czynic zadosc poleceniu sw.Pawła - "Nieustannie sie módlcie"...
Ale nie tylko spiewajace skowronki i rosnace paznokcie sa mi natchnieniem...Staram sie byc codziennie na Mszy sw., a w kazdym z "moich" Kosciolow - w figurach, w obrazach, znajduję cudowne natchnienia. Od pewnego czasu ku niebu unosza mnie wizerunki Chrystusa na KRZYŻU...Patrz±c dzis na Krzyż u Ks.Marianow, uslyszalam na nowo: "Tak Bóg umilował swiat, z SYNA Swego Jednorodzonego dał, aby kazdy. kto w NIEGO wierzy, nie zinal...". Dzięki Ci, Panie, ze JESTE¦ MIŁO¦CIˇ...
Dzieki, Abuno Zygmuncie, za prowadzenie mnie duchowe juz od kilkudziesieciu lat. Boze, blogoslaw nam, proszę!

Misja

wisz±cemu na krzyżu wszystko odebrano
oprócz przebaczenia
które zachował dla swych krzywdzicieli
wszystko oprócz pociechy
któr± ofiarował miłosiernemu łotrowi
wszystko oprócz ko¶cioła
który zrodził na krzyżu
oddaj±c umiłowanego ucznia pod opiekę Maryi

Nawrócenie

niespodziewanie to przyszło na mnie
zupełnie niezasłużenie
u kresu pielgrzymki do suchych potoków zniechęcenia
pod upalnym niebem przegranej ogromnej
samotnie
skromnie
jak kępa górskich kwiatów
jak bukiet ożywczych spojrzeń
milczeniem r±k
po których pływaj± łabędzie tajemnych przyrzeczeń
dotykiem st±gwi pełnej wina przemienienia

płaczem i chlebem
po długiej rozł±ce
płaczem i ¶miechem
ziemi± i niebem
jeste¶ dla mnie
jestem
dla Ciebie

Trzymaj za mnie kciuki

teraz moja kolej ?
teraz ja będę musiał skakać
z samolotu mojego ciała
który się psuje?
niepokoi mnie tylko spadochron
czy dobrze funkcjonuje?
czy mnie nie zawiedzie
jak ja czasem zawodziłem samego siebie
werdykt lekarski będzie za chwilę
trzymaj za mnie kciuki !
zwracam się do kartki
na której ten wiersz piszę


Wiersze O Zygmunta Kwiatkowskiego
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 11 Lipiec 2014, 18:23   

Minely klopoty z internetem. Pierwsze co zrobilam to zapukalam do DOmu. Dzwi otwarla Zosia,ktora szybko poinformowala co zrobila i o czym mysli. Lubie takie rozmowy bez glosu. Lubie wiedziec co porabiaja znajomi,o czym mysla. Ile ja sie z tego w zyciu nauczylam.
Cenie sobie takie z serca plynace wynurzenia,przekazane dalej mysli. Nie przjmuje tego jako chwalenia sie. Nauczylam sie nie oceniac, wlasciwie ucze. Sama nie chce by mnie ktos ocenial. Wiem jak to boli. Nikt z nas nie jest doskonaly,choc staramy sie. Dlatego zostawil nam Pan te slowa...nie sadzcie abyscie nie byli sadzeni. Ile przez takie postepowanie uniknac mozna zla.
Zaluje , ze dopiero u kresu wedrowki tak wyraziscie dotarly do mnie te slowa. Lepiej pozno niz wcale. Moze to bedzie pomoca na sadzie ostatecznym?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 11 Lipiec 2014, 21:09   

Tak nie tylko to CO piszesz Danusiu ale to JAK piszesz jest madre i dobre, a moze nawet dobre bo madre i madre bo dobre.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysĹ‚any: 12 Lipiec 2014, 08:19   

:))
_________________
BML
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysĹ‚any: 14 Lipiec 2014, 08:35   

"Lubie takie rozmowy bez glosu."
I ja lubię.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group