Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 24SIERPNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 23 SierpieÅ„ 2014, 16:53   Czytania - NIEDZIELA - 24SIERPNIA 2014

XXI niedziela zwyk³a, 24 SIERPNIA 2014

(Iz 22,19-23)
To mówi Pan do Szebny, zarz±dcy pa³acu: Gdy str±cê ciê z twego urzêdu i przepêdzê ciê z twojej posady, tego¿ dnia powo³am s³ugê mego, Eliakima, syna Chilkiasza. Oblokê go w twoj± tunikê, przepaszê go twoim pasem, twoj± w³adzê oddam w jego rêce: on bêdzie ojcem dla mieszkañców Jeruzalem oraz dla domu Judy. Po³o¿ê klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy. Wbijê go jak ko³ek na miejscu pewnym; i stanie siê on tronem chwa³y dla domu swego ojca.

(Ps 138,1-3.6.8)
REFREN: Panie, Twa ³aska trwa po wszystkie wieki

Bêdê Ciê s³awi³, Panie, z ca³ego serca,
bo us³ysza³e¶ s³owa ust moich;
bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów.
Pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku.

I bêdê s³awi³ Twe imiê
za ³askê Twoj± i wierno¶æ.
Wys³ucha³e¶ mnie, kiedy Ciê wzywa³em,
pomno¿y³e¶ moc mojej duszy.

Pan, który jest wysoko, patrzy ³askawie na pokornego,
pysza³ka za¶ dostrzega z daleka.
Panie, Twa ³aska trwa na wieki,
nie porzucaj dzie³a r±k Twoich.

(Rz 11,33-36)
O g³êboko¶ci bogactw, m±dro¶ci i wiedzy Boga! Jak¿e niezbadane s± Jego wyroki i nie do wy¶ledzenia Jego drogi! Kto bowiem pozna³ my¶l Pana, albo kto by³ Jego doradc±? Lub kto Go pierwszy obdarowa³, aby nawzajem otrzymaæ odp³atê? Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwa³a na wieki. Amen.

(Mt 16,18)
Ty jeste¶ Piotr - Opoka i na tej opoce zbudujê mój Ko¶ció³, a bramy piekielne go nie przemog±.

(Mt 16,13-20)
Gdy Jezus przyszed³ w okolice Cezarei Filipowej, pyta³ swych uczniów: Za kogo ludzie uwa¿aj± Syna Cz³owieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Jezus zapyta³ ich: A wy za kogo Mnie uwa¿acie? Odpowiedzia³ Szymon Piotr: Ty jeste¶ Mesjasz, Syn Boga ¿ywego. Na to Jezus mu rzek³: B³ogos³awiony jeste¶, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawi³y ci tego cia³o i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otó¿ i Ja tobie powiadam: Ty jeste¶ Piotr [czyli Ska³a], i na tej Skale zbudujê Ko¶ció³ mój, a bramy piekielne go nie przemog±. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi±¿esz na ziemi, bêdzie zwi±zane w niebie, a co rozwi±¿esz na ziemi, bêdzie rozwi±zane w niebie. Wtedy surowo zabroni³ uczniom, aby nikomu nie mówili, ¿e On jest Mesjaszem.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2014, 07:42   

Piotr nie jest niezawodny. Obietnica niezawodnosci dotyczy Kosciola. Piotr jest kamieniem wegielnym budowli Kosciola , ale nie jest on Kosciolem. Nasza pelna ufnosc zlozona jest w Kosciele a nie w Piotrze.


Piotr posiada autorytet i wladze w Kosciele. Wladza ta, jak i sam Kosciol ktory nie jest tylko tworem ludzkim, ale i Boskim, dotyczy nie tylko wymiaru ziemskiego, ale go przekracza, odnoszac sie do tego co Boskie. W tym sensie Krolestwo Boze realizuje sie na ziemi dzieki misji Kosciola.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2014, 07:44   

Odnosnie pierwszego czytania:



W reku Boga sa nasze losy, ale Bog nigdy nie dziala bez odniesienia sie do tego jak my postepujemy, to znaczy czy staramy sie pelnic Jego wole, czy tez nie zwracamy uwagi na Jego slowo kierujac sie wylacznie nasza wola.



Prawdziwa wladza nie jest administracyjnym czy policyjnym rezymem ale wyrazem troski o wspolny dom.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2014, 07:46   

Odnosnie dzisiejszego drugiego czytania :

Panie, jestes Bogiem mojego zaufania i nadziei.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 24 SierpieÅ„ 2014, 10:24   

To drugie-takie króciutkie ( i bez kluczy) umknê³o mi ca³kiem, a dziêki komentarzowi mog³am do niego powróciæ.
_________________
BML
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2014, 11:00   

"Bêdê Ciê s³awi³, Panie, z ca³ego serca,
bo us³ysza³e¶ s³owa ust moich;
bêdê ¶piewa³ Ci psalm wobec anio³ów.
Pok³on Ci oddam w Twoim ¶wiêtym przybytku."
(Ps 138)

Z wdziêczno¶ci.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group