Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(13,14)o9o2014o--(sobota,niedziela)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2014, 07:08   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(13,14)o9o2014o--(sobota,niedziela)

"Bóg Go nad wszystko wywy¿szy³ i darowa³ Mu imiê ponad wszelkie imiê,
aby na imiê Jezusa zgiê³o siê ka¿de kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
I aby wszelki jêzyk wyzna³, ¿e Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca."
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2014, 07:36   

K+M+B

13,14-9-2014 sobota, niedziela

¦wiêto Podwy¿szenia Krzy¿a ¶wiêtego

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
Misja

wisz±cemu na krzy¿u wszystko odebrano
oprócz przebaczenia
które zachowa³ dla swych krzywdzicieli
wszystko oprócz pociechy
któr± ofiarowa³ mi³osiernemu ³otrowi
wszystko oprócz ko¶cio³a
który zrodzi³ na krzy¿u
oddaj±c umi³owanego ucznia pod opiekê Maryi


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

„Tak Bóg umi³owa³ ¶wiat, ¿e Syna swego Jednorodzonego da³, aby ka¿dy, kto w Niego wierzy, nie zgin±³, ale mia³ ¿ycie wieczne” (J 3,16). S³owa te stanowi± streszczenie ca³ej historii biblijnej: mi³o¶æ Boga – dar-ofiara – ¿ycie wieczne. Ka¿dy z tych przejawów dzia³ania Boga wobec cz³owieka objawia siê w³a¶nie w krzy¿u, który „stanowi najg³êbsze pochylenie siê Bóstwa nad cz³owiekiem, nad tym, co cz³owiek – zw³aszcza w chwilach trudnych i bolesnych – nazywa swoim losem. Krzy¿ stanowi jakby dotkniêcie odwieczn± mi³o¶ci± najbole¶niejszych ran ziemskiej egzystencji cz³owieka…” (Dives in misericordia 8).
- http://biblista.pl/index....bonie&Itemid=82

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2014, 07:48   

z interpretacji wyzej zalaczonego obrazu :

"Krzy¿, który nie dotyka ziemi, ale jest koron± wszech¶wiata, zwieñczeniem, pozwala nie¶æ stworzenie ca³e ku górze, a¿ do najwy¿szych granic. Natomiast ¶wiat³o padaj±ce niejako z otch³ani, powy¿ej, nieco z boku, spoza przedstawionego obrazu sugeruje kontakt z Ojcem. Bóg widzia³ mêkê swojego Syna i kontemplowa³, namaszcza³, co mo¿e byæ przedstawione w³a¶nie dziêki promieniom, ¶wiat³u. Salvador Dali przedstawi³ wieczn± chwilê Krzy¿a Chrystusa, która dzieje siê ka¿dego dnia."
- http://www.us.szc.pl/main...5&gs=&pid=22945
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2014, 16:38   

Krzyz, to korona Milosierdzia Bozego.

A jesli ten krzyz jest potrzebny dla mojego zbawienia,to nie moja,aleTwoja wola niech sie spelni.Racz mnie jednak wesprzec swa laska,abym go niosla cierpliwie.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 14 WrzesieÅ„ 2014, 16:14   

Na chwile przed rozpoczeciem sie w Radiu Maryja Koronki do Bozego Milosierdzia polozylam sie i przysnelo mi sie troche. Sni mi sie moja ¶.p.sparalizowana Mama, jak ja podaje jej do ust lekarstwo. Budze sie i dolaczam sie do "lecacej" juz Koronki. Nie mam watpliwosci, ze to Mama o te modlitwe mnie poprosila we snie..
Dzis, w niedziele zaliczylam pare tzw.dobrych uczynkow (niech nie wie lewica...), a wiec - jeszcze nie stracilam szans na Krolestwo (czyli ¶wietosc?)...Zatem - modlmy sie, Przyjaciele drodzy o to Krolestwo dla nas wszystkich...Spojrzmy na Wzniesiony ku Niebu Krzyz Chrystusa - ON nas uzdrowi i poprowadzi! JEMU zaufajmy! Uwierzmy Nadziei wbrew nadziei! ON ZWYCIʯY£ ¦WIAT!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 WrzesieÅ„ 2014, 20:21   

Jemu ufajmy i zyjmy w pokoju
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group