Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(15,16)o9o2014o--(poniedz.,wtorek)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 15 WrzesieÅ„ 2014, 03:55   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(15,16)o9o2014o--(poniedz.,wtorek)

"B³ogos³awiona jeste¶, Panno Maryjo,
która bez ¶mierci wys³u¿y³a¶ palmê mêczeñstwa pod krzy¿em Chrystusa."
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 15 WrzesieÅ„ 2014, 04:13   

K+M+B

15,16-9-2014 poniedzialek, wtorek

Wspomnienie Naj¶wiêtszej Maryi Panny Bolesnej

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

1. Ach! Ja Matka tak ¿a³osna! -
Bole¶æ Mnie ¶ciska niezno¶na, -
Miecz me serce przenika, -
Miecz me serce przenika.
2. Czemu¶, Matko ukochana, -
Ciê¿ko na sercu stroskana? -
Czemu wszystka truchlejesz?
3. Co miê pytasz? -
Wszystkam w md³o¶ci, -
Mówiæ nie mogê w ¿a³o¶ci, -
Krew mi serce zalewa.
4. Powiedz mi, o Panno moja, -
Czemu blednieje twarz Twoja? -
Czemu gorzkie ³zy lejesz?
5. Widzê, ¿e Syn ukochany, -
W Ogrojcu ca³y zalany -
Potu krwawym potokiem.
6. O Matko, ¼ród³o mi³o¶ci, -
Niech czujê gwa³t Twej ¿a³o¶ci! -
Dozwól mi z sob± p³akaæ!


//




W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Maryja wraz z Janem Aposto³em i niewiastami przechodzi³a JAKO PIERWSZA DROGÊ KRZY¯OW¡ JEZUSA! Ona wiêc, nasza Matka, pierwsza odprawi³a to NABO¯EÑSTWO, i w tym na zawsze pozostanie dla nas niedo¶cignionym wzorem. Maryja sz³a po wszystkich miejscach, przez które szed³ Jezus, a orszak który siê do Niej przy³±czy³ – by³ liczniejszy od tego, który szed³ za Jezusem! TAK WYGL¡DA£A PIERWSZA DROGA KRZY¯OWA! Droga na sam± Kalwariê, gdzie pad³y z ust Jezusa wa¿ne dla nas s³owa: OTO MATKA TWOJA!

Maryja, zwana wspó³odkupicielk±! Ka¿dy z nas jest wspó³odkupicielem, kiedy, jak pisze ¶w. Pawe³ dope³nia udrêk Chrystusa, dope³nia przez cierpienie, w Jego Ko¶ciele! Lecz czy nie najpe³niej miano to nale¿y siê Maryi, która odda³a Syna, z mi³o¶ci? Dla Tej która cierpia³a najbardziej, która patrzy³a na mêki Syna? Tej która w koñcu sta³a siê nasz± Matk±, w porz±dku duchowym!

- http://oazanmpkpgorzow.pl/viewpage.php?page_id=142

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 WrzesieÅ„ 2014, 07:20   

Zaraz przyjezdza s.Houda, zaraz sie dowiem co sie dzieje z bratem Marounem, ktory zaklada sanktuarium Milsierdzia Bozego w szczerym polu, gdzie spotykal sie z Maryja.... Jak to brzmi przerazajaco dewocyjno staroswiecko, prawda ?
Dzisiaj bede u biskupa Jihada Battaha ktorego znam z czasow gdy jeszcze nie byl nawet klerykiem w Mar Musa. Przyjedzie tez o.Jacque z Kariatejn gdzie bylismy kiedys z grupa polska.... Niech ten upalny dzien bedzie pelen Bozego blogoslawienstwa.
Najbardziej przykra dla mnie sprawa, to ogloszenie przez Ameryke, ze beda wspierali umiarkowana rebelie, tak jak gdyby rzeczywiscie wiedzieli ktorzy sa umiarkowani a ktorzy nie. Ben Laden poczatkowo wspierany przez Ameryke byl umiarkowany i ci ktorych zbrojono i ulatwiano logistycznie walke z silami rzadowymi. Ile jeszcze Syryjczykow zginie w imie wspierania umiarkowanej rebelii? Saddama Husejna zlikwidowano przed 10 chyba laty i co na tym zyskal Irak? Milion ludzi zginelo. Ile jeszcze zginie? Wspieranie wojny jest wspieraniem wojny i niesie to nieszczescie dla kraju i ludzi. Wspierajmy pokoj! Bronmy ludzi! Szanujmy ich , a oni sami znajda droge do tego aby zyc razem na wspolnej ziemi. Wspierajmy pojednanie, nawet gdy ono dzisiaj wydaje sie niemozliwe. Wojna jest zlem. To samo dotyczy Ukrainy. Wspierajmy pokoj. Ratujmy ludzi a nie tylko racje.
 
 
Ania-Damaszek

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 15 WrzesieÅ„ 2014, 10:07   

calym sercem , nasza modlitwa i dobrymi uczynkami wspierajmy POKOJ,niech Matka Boska prowadzi...
 
 
Alina


WysÅ‚any: 15 WrzesieÅ„ 2014, 10:12   

Do³±czam z moj± modlitw±...
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 WrzesieÅ„ 2014, 22:00   

Prosze Pana Boga,aby kraje dotkniete wojna,doznaly Jego laskawosci.Aby doznaly prawdziwej Jego obecnosci.

W dal odpedz wroga z zycia drog
I rychlo pokoj zeslij nam
Gdy Ty prowadzisz w niebios prog
Miniemy wszelkiej zlosci klam.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group