Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Nawrocenie jest fajne
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 WrzesieÅ„ 2014, 22:06   Nawrocenie jest fajne

.
Istnieje nawrocenie. Dzisiaj widzialem tego dowod u jezuitow. Nawet jezuici moga sie nawrocic. Czlowiek moze sie zmienic. Trzydziesci lat znam, dajmy mu imie Robert. Zawsze kiedy jestem w Libanie, naszej wielkiej rezydencji gdzie mieszka wiekszosc jezuitow pracujacych w Libanie i znajduja sie liczne zakonne urzedy, widuje go, przechodzacego bez slowa i prawde mowiac bez spojrzenia. Byl zajety swoimi sprawami? Nie lubil sie spoufalac? Uwazal sie za lepszego? Ignorowal tych z ktorymi nie pracowal na uczelni? Nigdy nie widzialem , zeby sie usmiechnal, nigdy nie widzialem aby ktos z nim jakies cieple slowo zamienil – jednym slow? em sztywny urzedas.
Dzisiaj przyszedl do kuchenki na siodmym pietrze i ni z tego ni z owego pomogl mi wycierac naczynia. Bylo ich malo, ale tym bardziej swiadczylo to o tym, ze chcial udzielic pomocy. Zagadnal mnie zyczliwie. W ktoryms momencie naszej rozmowy usmiechnal sie i nawet smial sie w glos raz czy dwa razy. Nie ten czlowiek. Co mu sie stalo? Skad ta nagla zmiana? Objaw starosci ? Tym lepiej, ze sa tego takie efekty. Sa starzejacy sie ludzie, ktorzy nie moga sie z tym pogodzic, sa wowczas bardzo drazliwy, maja pretensje do zycia i do innych, ktorzy sa w lepszej kondycji niz oni. Przezylem spore pocieszenie gdy zobaczylem zmiane w zachowaniu o.Roberta.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 22 WrzesieÅ„ 2014, 06:50   

Chwa³a Panu!
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group