Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - NIEDZIELA - 21WRZEŚNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 20 Wrzesień 2014, 15:30   Czytania - NIEDZIELA - 21WRZEŚNIA 2014

XXV niedziela zwykła, 21 WRZEŚNIA 2014

(Iz 55,6-9)
Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, i do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami i myśli moje - nad myślami waszymi.

(Ps 145,2-3.8-9.17-18)
REFREN: Pan bliski wszystkim, którzy Go wzywają

Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały,
a wielkość Jego niezgłębiona.

Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.

(Flp 1,20c-24.27a)
Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne. Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej.

(Dz 16,14b)
Otwórz, Panie nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

(Mt 20,1-16a)
Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął. Rzekł im: Idźcie i wy do winnicy! A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych! Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty. Na to odrzekł jednemu z nich: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Wrzesień 2014, 19:35   

Z pierwszymi gospodarz zawarl umowe. Nastepnym obiecal, ze otrzymaja to co bedzie sluszne. Ostatnim nic nie obiecal. Po prostu mu zaufali i zgodzili sie na to, ze otrzymaja niewiele. Jaka stad nauka ? Nie tracic nadziei, nawet jesli maleja szanse materialnego sukcesu. Ufac milosierdziu Bozemu.


„Przyjacielu, nie czynie ci krzywdy”. Decydujace jest wyrazenie :”przyjacielu”. Gdyby rzeczywiscie nimi byli, gdyby mieli serce tak dobre jak gospodarz, cieszyliby sie z jego laskawasci i z radosci tych ktorych spotkalo niespodziewane dobro.
 
 
Alina


Wysłany: 21 Wrzesień 2014, 02:27   

To jest właśnie ta mentalność starszego syna z przypowieści o synu marnotrawnym/ czy raczej miłosiernym Ojcu/, która czy tego chcemy czy też nie- bardzo mocno w nas tkwi /...całe życie służyłem tobie.../. To jest właśnie to nasze poczucie sprawiedliwości, które nawet może nie jest do końca złe, ale nie jest ono tym o co chodzi Panu.
Naprawdę trudno jest nam się rozstać z myśleniem, że my na Bożą zapłatę zasługujemy...
A przecież to, co Pan chce nam dać, nieskończenie przerasta podejmowany przez nas nawet najdłuższy wysiłek...

Pan nie liczy naszych wysiłków, modlitw, rekolekcji, On w każdej chwili naszego życia gotowy jest dać nam wszystko, czeka tylko na żywe pragnienie mojego i twojego serca...
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 21 Wrzesień 2014, 07:06   

"Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?"

Mysle, ze dzisiejsza Ewangelia mowi tez o tym, ze kazdy z nas idzie do Boga i dochodzi w swoim tempie, ale Pan Bog kazdego przyjmuje z tak samo otwartymi ramionami. Jego Krolestwo nie jest z tego swiata i nie moge rozumiec Jego zamyslow i Jego ocen. Moge tylko ufac, wierzyc i miec nadzieje
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 21 Wrzesień 2014, 11:47   

Za każdym razem to gospodarz wychodzi szukać robotnika. Robotnik nie szuka gospodarza i nie pyta o prace. Czeka aż go ktoś najmie. Właśnie, ktoś .
A ten gospodarz, skoro ich zawolal godzinę przed zmierzchem, o ile chetniej by ich przyjął gdyby sami o te prace poprosili.
Pocieszajace, ze wszyscy zawolani poszli za gospodarzem.

Bez łaski Ducha Świętego, bez tego Bożego zawołania stajemy w miejscu. Ale możemy tego głosu nie usłyszeć, zasluchani w co innego albo zapatrzeni w pustkę.
My możemy głosu Boga nie usłyszeć ale On zawsze usłyszy i wysłucha naszego głosu.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Wrzesień 2014, 05:27   

Bog daje nadzieje wszystkim,tez tym ostatnim, a moze szczegolnie im. Jakze wielka jest milosierna milosc Boga. Ma ja dla wszystkich,starczy wyjsc spoza wlasnego zaplotka gnusnosci i lekcewazenia obowiazku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group