Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(4-6)o10o2014o--(sob.,niedz.,pon.)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2014, 03:19   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(4-6)o10o2014o--(sob.,niedz.,pon.)

Ja, maluczki brat Franciszek, pragnê na¶ladowaæ ¿ycie i ubóstwo najwy¿szego Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego naj¶wiêtszej Matki i wytrwaæ w nim a¿ do koñca.
(¶w. Franciszek z Asy¿u)
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2014, 03:25   

K+M+B

4-6-10-2014 sobota, niedziela, poniedzialek

Wspomnienie ¶w. Franciszka z Asy¿u

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

Pie¶ñ s³oneczna ¶w.Franciszka

Najwy¿szy, wszechmocny i dobry Panie,
Tobie s³awa, chwa³a, uwielbienie
i wszelkie b³ogos³awieñstwo:
tylko Tobie, Najwy¿szy, one przystoj±
i ¿aden cz³owiek nie jest godzien
wzywaæ Twojego Imienia.
Pochwalony b±d¼, Panie
z wszystkimi Twoimi stworzeniami,
a przede wszystkim z naszym bratem s³oñcem,
które dzieñ daje, a Ty przez nie ¶wiecisz.
Ono jest piêkne i promieniste,
a przez swój blask jest Twoim wyobra¿eniem, o Najwy¿szy!
Panie, b±d¼ pochwalony
przez naszego brata ksiê¿yc
i nasze siostry gwiazdy,
które stworzy³e¶ w niebie
jasne i cenne, i piêkne.
Panie, b±d¼ pochwalony przez naszego brata wiatr,
przez powietrze i ob³oki,
przez pogodê i wszelkie zmiany czasu,
którymi karmisz swoje stworzenia.
Panie, b±d¼ pochwalony przez nasz± siostrê wodê,
która jest wielce po¿yteczna
i pokorna, i cenna, i czysta.
Panie, b±d¼ pochwalony przez naszego brata ogieñ,
którym roz¶wietlasz noc,
a on jest piêkny i radosny, ¿arliwy i mocny.
Panie, b±d¼ pochwalony przez nasz± siostrê ziemiê,
która nas ¿ywi i chowa, i rodzi ró¿ne owoce, barwne kwiaty i zio³a.
Panie, b±d¼ pochwalony przez tych,
którzy przebaczaj± wrogom dla mi³o¶ci Twojej
i znosz± niesprawiedliwo¶æ i prze¶ladowanie.
B³ogos³awieni, którzy trwaj± w pokoju i prawdzie,
gdy¿ przez Ciebie, Najwy¿szy, bêdê uwieñczeni.
Panie, b±d¼ pochwalony
przez nasz± siostrê ¶mieræ cielesn±,
której ¿aden ¿yj±cy cz³owiek uj¶æ nie zdo³a.
Biada tym, którzy w grzechu ¶miertelnym konaj±.
B³ogos³awieni ci, którzy odnajd± siê w Twojej ¶wiêtej woli, albowiem po raz wtóry
¶mieræ im krzywdy nie uczyni. Czyñcie chwa³ê i b³ogos³awieñstwo Panu
i sk³adajcie Mu dziêki, i s³u¿cie Mu z wielk± pokor±.


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

http://www.radiomaryja.pl...oszona-w-asyzu/
z homilii Ojca Swietego Franciszka:

“Najwy¿szy, wszechmocny i dobry Panie… Pochwalony b±d¼ … z wszystkimi Twoimi stworzeniami” (FF, 1820). Tymi s³owami zaczyna siê kantyk ¶w. Franciszka. Mi³o¶æ do wszelkiego stworzenia, do jego harmonii. ¦wiêty z Asy¿u ¶wiadczy o poszanowaniu tego wszystkiego, co Bóg stworzy³ oraz, o tym, ¿e cz³owiek jest powo³any do strze¿enia i chronienia, ale przede wszystkim ¶wiadczy o szacunku i mi³o¶ci dla ka¿dej istoty ludzkiej. Bóg stworzy³ ¶wiat, aby by³ miejscem rozwoju w zgodzie i pokoju. Zgoda i pokój! Franciszek by³ cz³owiekiem zgody i pokoju. Z tego Miasta Pokoju powtarzam z moc± i ³agodno¶ci± mi³o¶ci: szanujmy stworzenie, nie b±d¼my narzêdziami zniszczenia! Szanujmy ka¿d± istotê ludzk±: niech ustan± konflikty zbrojne, plami±ce ziemiê krwi±, niech ucichnie broñ a wszêdzie nienawi¶æ ust±pi miejsca mi³o¶ci, zniewaga przebaczeniu a niezgoda – jedno¶ci. Us³yszmy wo³anie tych, którzy p³acz±, cierpi± i umieraj± z powodu przemocy, terroryzmu i wojny, w tak bardzo umi³owanej przez ¶wiêtego Franciszka Ziemi ¦wiêtej, w Syrii, na ca³ym Bliskim Wschodzie, na ca³ym ¶wiecie.
Zwracamy siê do Ciebie, Franciszku i prosimy: wyjednaj nam u Boga dar, ¿eby w naszym ¶wiecie nasta³a zgoda i pokój!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2014, 07:13   

Dobrze to dla mnie, ¿e mnie poni¿y³e¶,
bym siê nauczy³ Twych ustaw.

Ps 119
Bardzo czesto czlowiek musi poznac smak kleski, aby mogl dojsc do zwyciestwa. Musi zasmakowac smutku i opuszczenia , aby umiec radowac sie przyjaznia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2014, 07:16   

Pamietajcie prosze o bardzo doswiadczonej przez cierpienie rodzinie. Jedno dziecko jest prawie calkowicie sparalizowane , a drugie ktore sie przed kilkoma miesiacami urodzilo, zaczelo miec objawy powaznych zaburzen. Prosze rowniez o wsparcie swietych, szczegolnie sw. Szarbela. Dzisiaj westchnijmy tez do sw. Franciszka.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2014, 07:22   

Bardzo zagrozone jest Aleppo. Terrorysci z Panstwa Islamskiego sa u jego bram. Prezny osrodek chrzescijanski niknie w oczach. Kto moze ucieka, ale wielu dzielnych ludzi albo tych ktorzy nie maja mozliwosci ucieczki narazeni sa na takie samo pieklo jakie przezyli chrzescijanie w Mosulu i Niniwie. Turcja chce interweniowac przeciwko Panstwu Islamskiemu, ale jest niebezpieczenstwo, ze bedzie to okazja aby zadac smiertelny cios wladzy Asada i pograzyc w chaosie Syrie. Zagrozony jest przez to rowniez Liban. "Pod Twoja obrone uciekamy sie swieta Boza Rodzicielko".
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2014, 10:12   

Wzywajmy Jej orêdownictwa-zw³aszcza ,¿e dzi¶ pierwsza sobota.
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 PaĽdziernik 2014, 13:02   

Prosimy Panie Boze,o moc i swiatlo Ducha Swietego na tej ziemi.Niech ludzie tej Ziemi Swietej, doswiadcza Twej obecnosci i przyjma Twoje natchnienia,ktore moga byc jedynie dobre.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 PaĽdziernik 2014, 19:27   

Powróæ, Bo¿e Zastêpów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawied¼ tê winoro¶l.
I chroñ to, co zasadzi³a Twoja prawica,
latoro¶l, któr± umocni³e¶ dla siebie.

Ps 80

Marana tha. Przyjdz nasz Panie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 PaĽdziernik 2014, 19:27   

Pokoj dla ufajacych Bogu. „O nic siê ju¿ zbytnio nie troskajcie, ale w ka¿dej sprawie wasze pro¶by przedstawiajcie Bogu w modlitwie i b³aganiu z dziêkczynieniem” i trwajcie w pokoju. Dbajcie o „wszystko co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co mi³e, co zas³uguje na uznanie” a Bog pokoju bedzie z wami.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 6 PaĽdziernik 2014, 03:52   

Maryjo Fatimska i Ró¿ancowa...

http://www.youtube.com/watch?v=qqpVdUvMbrc

Prawie codziennie budze sie o 2.30 w nocy, by o tej porze odmawiac, najpierw z Radiem Maryja, potem sama, kilka Tajemnic Ro¿anca sw. - za umieraj±cych tej nocy i w ciagu dnia, oraz za dusze w Czysccu. Przed godzina, po Radiowej dziesiatce, wzruszyla mnie Piesn "Maryjo Fatimska i Ró¿ancowa", ¶pieana przez grupe mlodzie¿y...Zanosze j± teraz do Matki Niepokalanej, Pe³nej £aski i prosze (za Godzinkami): -"...a wyrwij nas z poteznych nieprzyjaciol mocy"...
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 6 PaĽdziernik 2014, 07:20   

U mnie w mie¶cie ju¿ 24-raz by³ ró¿aniec do piêciu ko¶cio³ów. Pan Bóg da³ piekna pogodê. Modlili¶my siê tak¿e o pokój. By³o bardzo wielu ludzi, nawet z dzieæmi. Ró¿aniec ten koñczy siê Apelem Jasnogórskim. Do modlitwy do³±czy³a rado¶æ niesienia Figury Matki Bo¿ej Fatimskiej na ostatniej prostej (jako ofiara i dar-poniewa¿ wszyscy ju¿ wtedy s± zmêczeni).Przyjmij Panie modlitwê nasz±.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 PaĽdziernik 2014, 08:45   

Dzie³a r±k Jego s± sprawiedliwe i pe³ne prawdy,
wszystkie Jego przykazania s± trwale,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze s³uszno¶ci± i z moc±.

Ps 111
Wszystkie zas przykazania zawarte sa w tym podstawowym : „Bêdziesz mi³owa³ Pana, Boga swego, ca³ym swoim sercem, ca³± swoj± dusz±, ca³± swoj± moc± i ca³ym swoim umys³em; a swego bli¼niego jak siebie samego”. Obysmy zawsze dochowywali wiernosci temu super-przykazaniu Chrystusa.
(J 13,34)
Dajê wam przykazanie nowe, aby¶cie siê wzajemnie mi³owali, jak Ja was umi³owa³em.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 PaĽdziernik 2014, 21:42   

Panie, wez nasze zycie w swoje rece. Wszystko co zaplanujesz,jest dobre, bo z miliosci.
Pomagaj spoczac w Twojej woli bez zastrzezen.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group