Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Nic wazniejszego
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Listopad 2014, 10:26   Nic wazniejszego

Nic wazniejszego dla czlowieka, nic bardziej godnego wyrycia rylcem w skale , zeby „przetrwalo na wieki: wybawca moj zyje!” Nic bardziej kojacego i dajacego otuche : ten swiat ma wybawce, istnieje zbawienie!”Na ziemi wystapi jako ostatni”.
„Cialem swym Boga zobacze”, bo zmartwychwstanie to nie martwe zjawy. Obudze sie do nowego zycia. Bede nowy. Moje cialo zostanie przemienione, uswiecone, uduchowione, wolne od jakiejkolwiek zmazy grzechu . Zlo i smierc beda zniszczone. Stopnieja jak wiosenne sniegi.”To wlasnie ja Go zobacze”, osobiscie. Nie bedzie ktos inny w moje miejsce, ktos kto by mnie reprezentowal. Bede i moja historia , przemieniona, napelniona nowym sensem, wewnetrznie niesprzeczna, bez zalow, uwiklan, niecheci, calkowicie napelniona miloscia milosierneg Boga.

W krainie ¿ycia ujrzê dobroæ Boga

Oczekuj Pana, b±d¼ mê¿ny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.
Ps 27
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Listopad 2014, 10:27   Taki jest sens zycia

„S³oñce siê zaæmi³o i „Mrok ogaran±³ ca³± ziemiê”, jako znak, ze „Swiatlosc swiata” umiera na krzyzu.”Zas³ona przybytku rozdar³a siê przez ¶rodek”, jako znak, ze w swiatynii Swietego juz nie ma. Bog opuscil ten swiat. Zniszczone zostalo przymierze z Nim przez czlowieka. Ale Jezus tej ziemi nie przeklal i nie przeklal czlowieka. Powiedzial „Ojcze wybacz im, bo nie wiedza co czynia”,a umierajac jeszcze glosno zawolal:” Ojcze, w Twoje rêce powierzam ducha mojego”i choc Jezus umarl, a jako dowod Jego serce zostalo przebite wlocznia zolnierza, to jednak Jego duch zostal przyjety przez Ojca, ktory zwrocil go Jemu „trzeciego dnia” i Jezus wtedy zmartwychwstal. W milosierdziu swoim dal Jego Ozywiajacego Ducha rowniez tym wszystkim ktorzy wierza w Chrystusa wiara jaka On zawierzyl Ojcu i sie nie zawiodl: zmartwychwstal. Poniewaz jednak milosc Ojca jest wszechmocna i milosierna, Jezus umarl i Jezus zmartwychwstal : dla naszego zbawienia, to jest abysmy „zycie mieli w calej pelni”.W ten sposob spelnila sie madrosc Boza i Ojciec niebieski stal sie „wszystkim we wszystkich”, przez naszego Pana Jezusa Chrystusa – slugi naszego zbawienia. Milosc Boza jest milosierna : taka jest nasza wiara i taki sens zycia.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 Listopad 2014, 10:40   

Jezus udowodni³, ze smieræ nie jest koñcem, ze jest zmartwychwstanie, czyli odrodzenie sie do nowego Zycia
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group