Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Sciagniete z Domu Japonskiego
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Listopad 2014, 18:18   Sciagniete z Domu Japonskiego

O Lincolnie i krowie"

Pewnego razu Abraham Lincoln (1809-1865) chc±c zbiæ z tropu upartego i przem±drza³ego rozmówcê postawi³ mu banalne wprost pytanie: - Proszê mi powiedzieæ, ile nóg ma krowa?- Cztery naturalnie - pad³a szybka odpowied¼. - Bardzo dobrze - ci±gn±³ Lincoln.

A teraz we¼my inn± sytuacjê, w której tak¿e ogon nazwiemy nog±. Ile nóg mia³aby wtedy krowa? - No, piêæ. - Myli siê pan - odpar³ przysz³y (szesnasty) prezydent USA. Z powodu naszego nazwania ogon nie stanie siê nigdy nog±, bêdzie dalej jedynie ogonem.

Tê anegdotê przytacza uczeñ Freuda (sic!) Theodor Reik na poparcie swoich wywodów o ró¿nicy miêdzy seksem a mi³o¶ci±. - Mi³o¶æ i seks - komentuje - to nie to samo, mimo ¿e czêsto u¿ywamy dla nich tej samej nazwy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 Listopad 2014, 18:21   

Wedlug mnie jest to fantastyczny skrot dla tego z czym dzisiaj sie spotykamy w duzo wiekszym zakresie niz kiedys, bo swiat wirtualny jest dzisiaj taki rozbudowany i technika sprawia, ze taki przekonujacy.
Tego rodzaju manipulacji jest wiele i szczegolnie bolesnie odczuwa je ktos gdy w dobrej wierze zaczyna rozmowe a spotykaja go za to same obelgi i szyderstwa, jak to ma miejsce ze mna i krotkim artykule zamieszczonym w Deonie.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 3 Listopad 2014, 09:57   

"szczegolnie bolesnie odczuwa je ktos gdy w dobrej wierze zaczyna rozmowe..."

Ca³a sytuacja nasila siê wobec faktu, ¿e owa technika umo¿liwia chowanie siê za fasad± anonimowo¶ci i korzystanie z bezkarno¶ci.
Powód, dla którego wra¿liwi ludzie siê nie wypowiadaj± na otwartych forach.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group