Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieustannie potrzebują oninaszej modlitwy podejmowania ofiar
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 Listopad 2014, 21:36   Nieustannie potrzebują oninaszej modlitwy podejmowania ofiar

http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/czysc_mel.html

Z pamiętnika Pasterki z La Salette:
Wizja czyśćca


Miesiąc listopad w sposób szczególny przypomina o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Nieustannie potrzebują oni naszej modlitwy, podejmowania ofiar, pamięci o nich w eucharystycznej ofierze. Bóg daje to czasem poznać wybranym przez Siebie osobom, aby uwrażliwić nasze serca, skłonić je do przemiany oraz do podjęcia różnych form pomocy naszym braciom.

Oto wizja czyśćca, którą Melania Calvat – wizjonerka z La Salette – otrzymała w wieku 10 lat:

«Pewnego dnia – zanotowała w autobiografii włoskiej – gdy pasąc krowy swej gospodyni, byłam zajęta myślami o nieskończonym miłosierdziu mego Najwyższego Dobra ogarnęło mnie gorące pożądanie zbawienia wszystkich dusz, pragnęłam cierpieć za wszystkich grzeszników, aby porzucili grzech, a stali się własnością Jezusa i kochali tylko Jego samego.

Nie wiem, jak to się stało, dość, że gdy w postawie adoracji klęczałam z twarzą przy ziemi, zostałam jakby uśpiona i jakby we śnie ujrzałam swego anioła stróża, który mi rzekł:

Siostro, chodź ze mną, pokażę ci dusze przyjazne Bogu, które Go kochają, nie mogą jednak cieszyć się Jego widokiem, bo będąc zbrukane grzechami muszą wpierw się oczyścić. Jeśli zechcesz za nie ofiarować Ojcu Przedwiecznemu krew i mękę Jezusa Chrystusa, zostaną umyte z grzechów i pójdą połączyć się z Bogiem.

Po tych słowach wyruszyliśmy nagle, jakby lotem, następnie zniżyliśmy się, ziemia się przed nami rozwarła, a my weszliśmy do ciemnego podziemia, które się wydawało wydrążone w niej. Trzecim lotem dotarliśmy do bramy - jeśli to bramą zwać można - przez którą widać było przerażającą scenę wszelkiego rodzaju cierpień i męczarni zadawanych żarem płynnego ognia oraz scenę tych okrutnych mąk, którymi torturują niezaspokojone pożądania, głód, pragnienie...

W całym tym tłumie, wśród tego ubóstwa dusz pogrążonych w najstraszliwszych cierpieniach nie widziałam dwóch, których męka byłaby podobna. Wszystkie te cierpienia były różne, zależały od złośliwości, z jaką grzech był popełniony i od upodobania, jakie w nim znajdowano. Widok ten był dla mnie nie do zniesienia.

Modliłam i modliłam się za wszystkie te dusze święte i pogodzone z wolą Bożą, błagałam Boga przez śmierć i mękę Jezusa Chrystusa, aby raczył dać ulgę wszystkim tym duszom oraz wyzwolić siedemdziesiąt dwie nich przez miłość Maryi Dziewicy, która się przyczyniła do odkupienia rodzaju ludzkiego. W tejże chwili ujrzałam przybywającego anioła Bożego trzymającego w ręku kielich bezcennej krwi Baranka, który gładzi grzechy świata. Wylał on kilka jej kropli na płomienie, które natychmiast zmniejszyły swą wysokość i natężenie, a następnie na dusze, które czekały na miłosierne modlitwy chrześcijan, aby odlecieć na łono Ojca Niebieskiego i które tym sposobem zostały wyzwolone. Och! Gdyby grzesznicy, gdyby osoby poświęcone Bogu mogły wyobrazić sobie katusze i straszliwe płomienie pożerające, które zapaliła sprawiedliwość Boża... Każdy ze zmysłów nieokiełznanych w życiu miał tu swą torturę. Tak więc widziałam wielką liczbę dusz, które piły ogień płynny. O, bluźniercy znieważający święte i uwielbienia godne Imię Boga, Najświętszego Sakramentu, Najświętszej Dziewicy!... Nie wszystkie dusze oczyszczają się tym ogniem. Są tam wszystkie cierpienia, wszelkich rodzajów i form. Myślałam: Bóg chce, żeby uwielbiony był przymiot Jego sprawiedliwości. Na pewno i ja będę musiała przyjść do tego ciemnego miejsca, aby odpokutować za wszystkie grzechy, będę więc pozbawiona kontemplacji i wielbienia mego ukochanego Jezusa...»

Na podstawie: “Pasterka z La Salette”, WAM 1983, str. 46-49 (tekst)
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 6 Listopad 2014, 01:59   

Zgubiona owca gubi sie albo z powodu własnej nieuwagi, albo niewiedzy, albo z braku pokory, albo nawet żeby zrobić na złość. Jednak Bóg zawsze nie tylko czeka na ta owce, ale jej wręcz poszukuje. Zawsze daje szanse powrotu zgubionej owcy. Ale ten powrót musi być dobrowolny, bo Pan Bog nikogo do niczego nie zmusza. Modlę sie o nawrócenie dzisiaj choćby jednego człowieka. Aby przyjął miłosierdzie Boze
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 6 Listopad 2014, 01:59   

Zgubiona owca gubi sie albo z powodu własnej nieuwagi, albo niewiedzy, albo z braku pokory, albo nawet żeby zrobić na złość. Jednak Bóg zawsze nie tylko czeka na ta owce, ale jej wręcz poszukuje. Zawsze daje szanse powrotu zgubionej owcy. Ale ten powrót musi być dobrowolny, bo Pan Bog nikogo do niczego nie zmusza. Modlę sie o nawrócenie dzisiaj choćby jednego człowieka. Aby przyjął miłosierdzie Boze
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Listopad 2014, 17:33   

I ja sie modlę tej intencji. Tylu w dzisiejszym świecie zbłakanych.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 7 Listopad 2014, 01:35   

Przepraszam, ze komentarze do czytan zamiescilam nie w tym miejscu. Ostatnio bylam bardzo zajeta i jedynym czasem, w ktorym moglam cos napisac byl czas spedzony w pociagu, Niestety na iPhonie nizebyt dobrze widze i zmiescilam nie tu gdzie trzeba.

Ja tez czesto modle sie za dusze czyscowe, rozniez te w Japonii, ktore nie znaja Boga, choc Japonczycy w wiekszosci wierza w Boga, ale ich wiara ma nieco inny charakter
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 7 Listopad 2014, 08:06   

Never mind, jak mawiali starozytni Rzymianie. Poczulismy dotknelismy w ten sposob choc troche realiow japonskosci.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 7 Listopad 2014, 12:34   

Jak dobrze że są jeszcze inne opisy czyśca, które wychodzą poza opisy męki, ......które koncentrują się na miłości Boga pragnącego szczęścia człowieka. Jezuici (WAM)wydają taką pozycję,, świadkowie miłosierdzia Bożego,, Pan Bóg przez tą książkę uleczył mnie ze strachu przed czyścem i Bogiem karzącym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group