Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wspomnijmy o nich
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Listopad 2014, 12:27   Wspomnijmy o nich

Kuria Metropolitalna £ódzka uprzejmie informuje, ¿e w czwartek 6 listopada br., o godzinie 12.00, w ko¶ciele Opatrzno¶ci Bo¿ej w £odzi (ul. Koliñskiego 26), Ksi±dz Arcybiskup Marek Jêdraszewski, Metropolita £ódzki bêdzie sprawowa³ Mszê ¦wiêt± w intencji dzieci pomordowanych w nazistowskim obozie przy ul. Przemys³owej. Po Mszy ¦wiêtej wyruszy procesja najpierw pod tak zwan± „obozow± gruszê”, a potem pod pomnik Pêkniêtego Serca.

Obóz dzieciêcy w £odzi by³ najprawdopodobniej jedynym za³o¿onym przez nazistów obozem zag³ady przeznaczonym tylko do eksterminacji dzieci w wieku od niemowlêctwa do szesnastego roku ¿ycia. Sytuacja uwiêzionych w nim wojennych sierot by³a o wiele bardziej tragiczna ni¿ w innych miejscach ka¼ni, gdzie przebywa³y tak¿e osoby doros³e. W wyniku g³odu, mrozu i zamierzonego mordu zginê³o kilkana¶cie tysiêcy polskich dzieci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Listopad 2014, 12:30   

Bedziemy pamietac o nich we Mszy sw. i podczas adoracji w Jachowce (dzisiaj jest I czwartek miesiaca i adoracyjna modlitwa z "Chrystusem w Getsemani"
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 Listopad 2014, 01:28   

Bog zaplac za ta modlitwe
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 7 Listopad 2014, 10:29   

Bêdziemy pamiêtaæ.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 Listopad 2014, 12:41   

Oprawcy te¿ jej potrzebuj± czy to ju¿ nic nie da?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 Listopad 2014, 08:55   

A czy ja mam szczere pragnienie modlitwy za oprawcow?
 
 
Ania-Damaszek

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 8 Listopad 2014, 09:32   

nawet nie wiedzialam o tym obozie w Lodzi...i pewnie nie tylko ja....ile tam musialo byc cierpienia...
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 8 Listopad 2014, 15:18   

Oto link do artykulu o tej tragedii

http://www.niedziela.pl/a...estow-i-modlitw

A oto i film o tragicznym losie tych dzieci. Moja mama i jej rodzenstwo byli dziecmi zamojszczyzny i mogli sie znalezc wsrod tych dzieci. Mama i jej brat cioteczny opowiadali, ze nazisci niemieccy oddzielali dzieci w wieku 2 i wiecej lat od rodziciw zsylanych na roboty do Niemiec. Moj dziadek zostal wyznaczony na roboty do Niemiec.
Zbrodnia na dzieciach to najwiekszy przejaw barbarzynstwa. Niech Pan Bog bedzie milosierny dla jego sprawcow. Niech ofiary odpoczywaja w pokoju wiecznym

https://www.youtube.com/watch?v=owCo7VBP7kk
 
 
Alina


WysÅ‚any: 8 Listopad 2014, 16:39   

Z tego co czyta³am , modlitwie za dusze dzieci towarzyszy³a modlitwa za oprawców. Bardzo mnie to ucieszy³o, bo to bardzo chrze¶cijañskie. W moim przekonaniu nie mo¿na inaczej.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 Listopad 2014, 21:33   

Modlic sie za zmarlych,to dobry uczynek. Modlic sie za oprawcow, to milosierdzie. Ono dla zwyklego smiertelnika jest wyzwaniem,trudnym, ale w chrzescijanstwie tak juz jest.
Krzyz jest trudny do dzwigania,niewygodny,ciezki...na Nim zawisly ostatnie slowa "Ojcze przebacz im bo "nie wiedzieli... wiedzieli pewnie co czynia...nawet jesli tak...przebacz im Ojcze. Ofiara Syna Twego nie moze byc daremna,jako ze to Twoj zamysl.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 Listopad 2014, 22:58   

Ja tez mowie : "przebacz" . Mowie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group