Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(21-23).12.2014--(niedz.-wtorek)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 21 GrudzieÅ„ 2014, 02:50   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(21-23).12.2014--(niedz.-wtorek)

Wielbi dusza moja Pana,
i raduje siê duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
Bo wejrza³ na uni¿enie S³u¿ebnicy swojej.
Oto bowiem b³ogos³awiæ mnie bêd±
odt±d wszystkie pokolenia,
gdy¿ wielkie rzeczy uczyni³ mi Wszechmocny.
...
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 21 GrudzieÅ„ 2014, 03:24   

K+M+B

(21-23)-12-2014 niedziela-wtorek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Modlitwa o przyj¶cie proroka

przyjd¼ dobry proroku
wejd¼ po¶ród nas krokiem stanowczej odwagi
pewno¶ci± dzie³a które Bóg zleci³ ci dokonaæ
niech poraniona ziemia
znajdzie w tobie obroñcê i przyjaciela
niech smutny los dozna pociechy
wszystkim ludziom
daj ³askê przebaczenia i wiary


/wiersz O.Zygmunta/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imiê Jezus. Bêdzie On wielki i bêdzie nazwany Synem Najwy¿szego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.

O Matko Dziewico, Ty wydasz na ¶wiat i wychowasz Dzieci±tko. Lecz patrz±c na tego Maleñkiego, pomy¶l o Jego wielko¶ci: Ono bêdzie wielkim, bo Bóg Je uwielbi przed obliczem królów i wszyscy królowie ziemscy oddadz± Mu pok³on, a narody bêd± Mu poddane. Niechaj wiêc dusza Twoja uwielbia Pana, albowiem „bêdzie On wielki i bêdzie nazwany Synem Najwy¿szego”. Bêdzie wielki i wielkich rzeczy dokona w Tobie, bo jest Wszechmocny i ¶wiête jest Jego imiê.
A jakie¿ imiê mo¿e byæ ¶wiêtsze od imienia Tego, który jest Synem Najwy¿szego? Niech i przez nas, nêdzne stworzenia, bêdzie uwielbiony wielki Bóg, gdy¿ sta³ siê ma³ym, aby nas wielkimi uczyniæ. ...(¶w. Bernard).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Podnie¶cie g³owy, bo Zbawca nadchodzi

„Kim¿e bêdzie to dzieciê?” Narodziny dziecka prowokuj± do pytania o przysz³o¶æ. Podobnie jak przysz³o¶æ niemowlêcia, tak i nasza nie daje siê do koñca przewidzieæ, pozostaje tajemnic±. Mo¿emy wej¶æ w ni± pe³ni obaw, nieustannie spodziewaj±c siê ataków przewrotnego losu, albo zaryzykowaæ nadziejê, prosz±c Boga: „Prowad¼ mnie w prawdzie wed³ug Twych pouczeñ”.
-
Wojciech Czwichocki OP


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 GrudzieÅ„ 2014, 21:46   

Dziekuje Bogu za piekne , bogate, ciekawe przezycie Kosciola w Legnicy. Dziekuje za poznanych ludzi, za dwoch ksiezy z ktorymi sie zaprzyjaznilem i te kilka osob swieckich. Dziekuje Bogu za serdecznych, normalnych ludzi. Rowniez ministranci zwrocili moja uwage tym, ze sa normalni, ze przykladaja sie do sluzby oltarza, robia to godnie, powaznie ale bez przesadnej dewocji.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 22 GrudzieÅ„ 2014, 05:41   

Daj Bo¿e mi³o¶æ do wszystkich
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 GrudzieÅ„ 2014, 14:14   na kanwie dzisiejszych czytan liturgicznych

Znow idea konsekracji powraca

Ofiarowanie Samuela kojarzy siê nam z ofiarowaniem Jezusa w swiatynii jerozolimskiej, w 40 dni po Jego narodzeniu, oraz z ofiarowaniem Maryi na s³u¿bê do tejze swiatynii, zgodnie z tym co mowi tradycja. To wszystko zas ma swoja kulminacje w Ofiarowaniu Paschalnym Jezusa , czyli Jego ¶mierci± i zmartwychwstaniem. Ofiarowanie to bardzo wazny wymiar zycia duchowego, znak mi³o¶ci pelnej zawierzenia Bogu. W Kosciele przyjmuje ono czasem forme oficjalnej konsekracji osobistej , a czasem wspólnotowej, równie¿ rodzinnej.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 23 GrudzieÅ„ 2014, 00:01   

To tak bliskie jak ¿ycie codzienne
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 GrudzieÅ„ 2014, 07:31   

Dobry jest Pan i prawy,
dlatego wskazuje drogê grzesznikom.
Pomaga pokornym czyniæ dobrze,
pokornych uczy dróg swoich.

Ps 25

Pan nasz Jezus Chrystus, jest Dobrym Pasterzem i prawdziwym Nauczycielem. Dziekujmy Bogu, ze Go poznali¶my , ze Jemu ufamy i ze za Nim idziemy
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 GrudzieÅ„ 2014, 09:51   

¦wiat³o wschodzi dla sprawiedliwego
i rado¶æ dla ludzi prawego serca.

Ps 97

Obysmy byli uczestnikami tej rado¶ci i oby¶my w tym swietle zyli obchodz±c Swieto Bozego Narodzenia i w naszej codzienno¶ci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 GrudzieÅ„ 2014, 21:36   

¦piewajcie Panu pie¶ñ now±,
¶piewaj Panu ziemio ca³a,
¶piewajcie Panu, s³awcie Jego imiê.

Ps 96


Spiewem tym nie jest wypowiadanie slow na okreslona melodie, chocia¿ tez mo¿e nim byæ, ale zycie cz³owieka który na codzien kieruje siê Duchem Milosci.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group