Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(22-28).2.2015--(n.-s.)I N.W.Postu
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 21 Luty 2015, 19:24   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(22-28).2.2015--(n.-s.)I N.W.Postu

Czas siê wype³ni³ i bliskie jest królestwo Bo¿e.
Nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê.
Ostatnio zmieniony przez Ave Maryja 21 Luty 2015, 21:37, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 21 Luty 2015, 19:46   

K+M+B

22-28 2 2015

22 LUTEGO 2015
I niedziela Wielkiego Postu




Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Nie nadesz³ym nadej¶ciem

zbyt drogi mi jeste¶
abym tandetnie sk³ada³ rêce
w pro¶bie albo podziêce
zbyt stare to szczê¶cie
abym w pó³ drogi na Kalwariê
nagle mia³ zawróciæ
bo Ciebie nie ma

wszêdzie mi jeste¶
nie nadesz³ym nadej¶ciem
do którego umieram coraz czê¶ciej
i teraz te¿


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//



W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
Potem uda³ siê na Górê Oliwn±, upad³ na kolana i modli³ siê; pogr±¿ony w udrêce jeszcze usilniej modli³ siê - a Jego pot by³ jak gêste krople krwi, s±cz±ce siê na ziemiê... Ojcze nie moja wola, lecz Twoja niech siê stanie" (£k 22,39-45) Delikatna mi³o¶æ Matki usuwa siê na drugi plan, poniewa¿ wype³nia siê czas, w którym Ojciec przez Syna niesie ¶wiatu zbawienie - objawia ¶wiatu swoje mi³osierdzie.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//
"Popatrz siê duszo jak ciê Bóg mi³uje" (Gorzkie ¿ale) cichy Baranek, okrutnie biczowany - dla ciebie zeplwany... Maryjo, Bóg upodoba³ sobie w Tobie, dlatego od samego pocz±tku zanurzy³ Ciê w zdroju swych niewyczerpanych ³ask. Wiedz±c jak wiele otrzyma³a¶ z Jego dobrotliwej rêki - sama patrz±c na cierpienie Syna, lito¶ciwie spogl±dasz na nas ludzi zadaj±cych Mu cierpienie, patrzysz pe³na przebaczenia i mi³osierdzia.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//
"Wtedy ¿o³nierze namiestnika, uplót³szy wieniec z ciernia w³o¿yli Mu na g³owê, a do prawej rêki dali Mu trzcinê, przy tym pluli na niego, szydzili, brali trzcinê i bili Go po g³owie mówi±c: Witaj królu ¯ydowski" (Mt. 27,27) Matko uczestniczysz w cierpieniach Jezusa. Ból tryska z Twojego serca; to kielich goryczy wype³nia siê po brzegi... bez wahania Jezus wypija go do dna... Nadesz³a godzina... "miej mi³osierdzie dla nas i ca³ego ¶wiata"...
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
"Jezus z dr¿eniem bierze krzy¿ w ramiona, usty ca³uje, chocia¿ na nim skona. Lecz swoj± ¶mierci± imiê Ojca ws³awi, a ludzi zbawi" (Pie¶ñ) Przebaczaj±ca Matko, to Ty w³a¶nie by³a¶ obecna na drodze wiod±cej na Golgotê.... Milcz± Twe usta a serce mówi: "Popatrz jestem s³u¿ebnic± Pañsk±, niech mi siê stanie wg s³owa Twego". To w³a¶nie jest poddanie siê woli Bo¿ej. Zamilk³a¶ Matko Dobroci, pochylaj±c czo³o nad tajemnic± lecz pe³na ufno¶ci wpatrujesz siê w cierpi±ce Oblicze Jezusa.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//
"Ziemia siê zatrzês³a - wszystko siê spe³ni³o" Cia³o Jezusa zdjête z krzy¿a spoczê³o w ramionach Maryi, która g³êboko prze¿ywa³a ¶mieræ Syna. Ty patrzy³a¶ jak ¿o³nierz otwiera Bok Bo¿ego Mi³osierdzia - z niego pop³ynê³y ³aski na ¶wiat ca³y. Proszê zaprowad¼ mnie pod krzy¿ i naucz przy nim trwaæ po sam koniec - by z Jezusem powiedzieæ "wykona³o siê".

http://www.milosierdziebo...iec.php?text=37
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Luty 2015, 09:00   

Dobry jest Pan i prawy,
dlatego wskazuje drogê grzesznikom.
Pomaga pokornym czyniæ dobrze,
uczy pokornych dróg swoich.
Wspomnij na swe mi³osierdzie Panie,
na swoj± mi³o¶æ, która trwa na wieki.
Tylko o mnie pamiêtaj w swoim mi³osierdziu,
ze wzglêdu na dobroæ Tw±, Panie.

Ps 25

Boze, nasz Ojcze, dziêkujemy za Twoje Milosierne Serce które siê nam objawilo i objawia nieustannie w Jezusie Chrystusie, Panu naszym. Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Luty 2015, 09:04   

Wspomnijcie prosze kilka osob ktore mailowo, SMSowo i telefonicznie prosily mnie o modlitwe w roznych intencjach, prawie wszystkie to ciezka choroba albo bezposrednie zagrozenie zycia.

Za przyczyna swietych, wzywajac oredownictwa Maryi, Matki Najswietszej , prosimy Cie Boze nasz Ojcze, zmiluj sie nad tymi osobami.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 22 Luty 2015, 09:36   

Polecê te intencje w Gorzkich ¿alach.
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 Luty 2015, 23:10   

Prosimy Cie Boze nasz Ojcze Niebieski o laski potrzebne dla... potrzebujacych.
Wspomozenie wiernych modl sie za nami.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 23 Luty 2015, 17:24   

Powierzamy ich Twojemu Sercu bo Ty chcesz dla nich najlepiej
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 Luty 2015, 08:27   

Szuka³em pomocy u Pana, a On mnie wys³ucha³
i wyzwoli³ od wszelkiej trwogi.
Oto wo³a³ biedak i Pan go us³ysza³
i uwolni³ od wszelkiego ucisku.

Ps 34
„Wyzwol nas Panie od wszelkiej trwogi”, wyzwol tych wszystkich którzy siê wczoraj spowiadali i szukali Twojej pomocy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 Luty 2015, 08:27   

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie siê rado¶ci±
Ps 34

Oby kazda nasza modlitwa wi±za³a siê z takim spojrzeniem. Oby kazda modlitwa niosla ze soba pokoj i wytchnienie i radosc.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 Luty 2015, 08:28   

Pan s³yszy wo³aj±cych o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udrêki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upad³ych na duchu.

Ps 34


Modlitwa jest nasza moca, miejscem naszego schronienia, zadatkiem zbawienia które Bog przygotowal dla nas na wieki.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 Luty 2015, 07:42   

Bo¿e, moj± ofiar± jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty, Bo¿e, nie gardzisz.

Ps 51


Niech ten Wielki Post bêdzie czasem pog³êbienia naszej modlitwy. Prosimy Cie dlatego Panie o ducha szczerej, prawdziwej pokory bez ktorej nie ma prawdziwej modlitwy oraz prawdziwej rado¶ci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Luty 2015, 10:02   

Dzisiaj Msza ze sw. Szarbelem, czyli taka troche bardziej medytacyjna niz zwykle. Chce miedzy innymi powiedziec o "meczennikach libijskich", o ich modlitwie przed poderznieciem ich gardel, o tym , ze nie chcieli sie ratowac przechodzac na islam, ze byli zjednoczeni w chwili smierci wzywajac kazdy pojedynczo i wszyscy razem imienia Chrystusa.
Chcialbym razem z Kosciolem Koptyjskim prosic Boga za nasza wiare i milosc.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2015, 11:07   

Je¶li zachowasz pamiêæ o grzechach, Panie,
Panie, któ¿ siê ostoi?

Ps 130

Nie ma cz³owieka bez grzechu, ka¿dy potrzebuje Bozego milosierdzia. Jezus wlasnie dlatego przyszed³ na ziemie, aby nas uwolnic od zla. Nikt siê sam nie zbawi. Ka¿dy potrzebuje Jego jako Zbawiciela, a zbawienie to nie przedmiot który siê otrzymuje na w³asno¶æ albo do prywatnego uzytku, ale to przyjazn osobowa, to milosc , TO ON SAM.
(Ez 33,11)
Pan mówi: Nie chcê ¶mierci grzesznika, lecz aby siê nawróci³ i mia³ ¿ycie
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2015, 11:08   

U Pana jest bowiem ³aska,
u Niego obfite odkupienie.
Ps 130




Zmiluj siê nad nami Panie
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2015, 08:39   

B³ogos³awieni, którzy zachowuj± (Jego) upomnienia Panskie i szukaj± Go ca³ym sercem.
Ps 119


Prosimy o to b³ogos³awieñstwo na codzien, aby ka¿dego „dzisiaj” odnawiane by³o w nas Panie Twoje zbawcze przymierze.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group