Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(8-14)-3-2015--(n.-s.)III N.W.Postu
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 7 Marzec 2015, 23:24   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(8-14)-3-2015--(n.-s.)III N.W.Postu

Bêdziesz mi³owa³ Pana, Boga swego,
ca³ym swoim sercem, ca³± swoj± dusz±,
ca³ym swoim umys³em i ca³± swoj± moc±.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 7 Marzec 2015, 23:47   

K+M+B

8-14 3 2015

8 marca 2015
III niedziela Wielkiego Postu




Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

-Jezu, przez szyderstwo okrutne -
Cierniowym wieñcem ukoronowany, -
Jezu mój kochany!
-Jezu, od ¿o³nierzy niegodnie -
Na po¶miewisko purpur± odziany, -
Jezu mój kochany!
- Jezu, trzcin± po g³owie bity, -
Królu bole¶ci, przez lud wyszydzany, -
Jezu mój kochany!
B±d¼ pozdrowiony, b±d¼ pochwalony! -
Dla nas zel¿ony, wszystek skrwawiony, -
B±d¼ uwielbiony, b±d¼ wys³awiony, -
Bo¿e nieskoñczony!

//



W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
Getsemani – godzina lêku, godzina udrêki, smutku, krwawi±cego potu, przyjació³, których oczy s± senne i którzy nie rozumiej±. (…) Getsemani – godzina modlitwy napiêtej jak struna, synowskiej rozmowy z Ojcem, akceptacji z mi³o¶ci± kielicha goryczy.
O Przyjacielu ludzi, Twoje zdanie siê na wolê Ojca jest nasz± moc± w ewangelicznych decyzjach po¶ród niebezpieczeñstw ¿ycia. Umocnij nas na drodze wiary, spraw, by¶my bez lêku umieli oddaæ ¿ycie w imiê mi³o¶ci ¯ycia.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//
Jezus w milczeniu przyjmuje zniewagi i szyderstwa. Po¶ród absolutnego niezrozumienia – Król prawdy (…). „Wzgardzony i odepchniêty przez ludzi M±¿ bole¶ci, oswojony z cierpieniem… On siê obarczy³ naszym cierpieniem, On d¼wiga³ nasze bole¶ci”. O¶wieceni Prawd±, która wyzwala, prosimy Ciê, naucz nas widzieæ Twoje oblicze w ka¿dym cz³owieku. Twoj± obecno¶æ w ka¿dym biednym i prze¶ladowanym, w ka¿dym, kto czyni pokój i sprawiedliwo¶æ – brata wezwanego do ³aski Bo¿ego synostwa.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//
¦w. Jan wiedzie nas do przemiany naszego rozwa¿ania w modlitwê przenikniêt± uwielbieniem i czu³o¶ci± na widok cierpieñ Jezusa, ukoronowanego cierniem: Pi³at – pisze ¶w. Jan – ponownie wyszed³ na zewn±trz i przemówi³ do nich: „Oto wyprowadzam Go do was… aby¶cie poznali, ¿e ja nie znajdujê w Nim ¿adnej winy”. Jezus wiêc wyszed³ na zewn±trz, w koronie cierniowej i p³aszczu purpurowym (…). Od tego dnia ka¿de pokolenie ludzkie jest wzywane do wypowiedzenia siê przed tym Cz³owiekiem ukoronowanym cierniem. Nikt nie mo¿e pozostaæ obojêtny. Trzeba siê opowiedzieæ. I to nie tylko s³owem, ale tak¿e czynem.

Kiedy siê pogr±¿am w Mêce Pañskiej, czêsto widzê Pana Jezusa w adoracji, w takiej postaci: po biczowaniu kaci zabrali Pana i zdjêli z Niego szatê w³asn±, która ju¿ siê przywar³a do Ran; przy zdejmowaniu odnowi³y siê Rany Jego. W ten zarzucono na Pana czerwony p³aszcz, brudny i poszarpany na od¶wie¿one Rany. P³aszcz ten zaledwie w niektórych miejscach dosiêga³ kolan i kazano Panu usi±¶æ na kawa³ku belki, wtenczas spleciono koronê z cierni i ubrano G³owê ¶wiêt± i podano trzcinê w rêkê Jego i na¶miewali siê z Niego oddaj±c Mu pok³ony jako królowi, pluwali na Oblicze Jego, a inni brali trzcinê i bili G³owê Jego, a inni ku³akami zadawali Mu bole¶æ, a inni zas³onili Twarz Jego i bili Go piê¶ciami; cicho znosi³ to Jezus. Kto pojmie Jego ? bole¶æ Jego? Jezus mia³ wzrok spuszczony na ziemie, wyczu³am, co wówczas siê dzia³o w Najs³odszym Sercu Jezusa. Niech ka¿da dusza rozwa¿a, co Jezus cierpia³ w tym momencie. Na wy¶cigi zniewa¿ali Pana. Zastanawia³am siê: sk±d taka z³o¶æ w cz³owieku, a jednak grzech to sprawia ? spotka³a siê Mi³o¶æ i grzech. (Dz 408)
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
Teraz Jezus, z ca³± oczywisto¶ci±, jest mistrzem, który wyprzedza swoich uczniów, kap³anem wstêpuj±cym na ofiarny o³tarz, barankiem nios±cym na sobie grzech ¶wiata. (…) Od tej pory rozpoczyna siê wielki powrót cz³owieka do domu Ojca. Z krzy¿em (…) Jezus oczekuje ostatniego z ludzi, by z nim razem nie¶æ ciê¿ar ¿ycia.
Jezu, Kap³anie ¶wiêty, przygnieciony krzy¿em, wst±p na wzgórze ofiary, z Twoj± ofiar± po³±cz cierpienia wszystkich narodów i wszystkie ludy zgromad¼ przy drzewie krzy¿a. Niech bêdzie chwa³a Ci, Chryste. Twój krzy¿ wskazuje drogê ¿ycia, wyznacza szlak nadziei.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//
Dwukrotnie wielkim g³osem wo³a umieraj±cy Jezus: „Bo¿e mój, Bo¿e mój, czemu¶ Mnie opu¶ci³?”. Wo³anie tajemnicze i pe³ne bólu. G³os nadziei wbrew rozpaczy, pie¶ñ zwyciêstwa nad mocami z³a. Jezus, wierny przyjaciel, zdradzony, wy¶miany, potwierdza to, co dokona³o siê w zaciszu Wieczernika, potwierdza mi³o¶æ do cz³owieka, bowiem „nikt nie ma wiêkszej mi³o¶ci od tej, gdy kto¶ ¿ycie swoje oddaje za przyjació³ swoich”.
Jezu, przez Twoj± mêkê i ¶mieræ, przebacz nam grzech, moc± Twojego Ducha odnów oblicze ziemi.

http://www.rozaniec.eu/in...a_id=83&cPage=1
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 Marzec 2015, 17:27   

Takie wlasnie kwiatki i kilka innych sfotografowalem dzisiaj w naszym przydomowym ogrodku. Dzien byl cieply, sloneczny i paczki na niektorych drzewach juz sie otwieraja, Jestem w Bydgoszczy, glosze rekolekcje w naszym kosciele jezuickim. Dzisiaj o tym, ze to zaden wymysl ludzi poboznych, ale najszczersza prawda : BOGU ZALEZY NA NASZEJ PRZYJAZNI , bo kazda milosc pragnie milosci. Oby m umial przekazac te prawde, oby sluchacze doswiadczyli prawdy tego powolania, obysmy wszyscy zyli nai na codzien
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 Marzec 2015, 23:47   

Tyle rekolekcyjnych intencji modlitewnych ! Tyle osob prosilo mnie o pamiec w modlitwie! Sporo ludzi rowniez przyrzekalo pamiec w modlitwie.

Bardzo dziekuje za rekolekcje ktore wlasnie zakonczylem. Widzialem duzo skupienia, sporo objawow wdziecznsci , zakonczylem podobnie jak je zapoczatkowalem : Podniescie glowy - jestem z wami przez wszystkie dni, az do skonczenia swiata.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 12 Marzec 2015, 07:31   

Chwa³a Panu Bogu Najwy¿szemu!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Marzec 2015, 21:21   

Przyjechalem na Msze sw ze sw. Szarbelem. Spotkalem znajomych , ktorzy sie staja coraz bardziej znanymi mi i bliskimi ludzmi. Potem przybyly siostry z Mysliborza. modlilismy sie razem a potem "objedlismy juzuitow", bo zaprosilem je do refektarza. Przyszedl superior i godnina minela jak z bata. Bylo duzo radosci. Podobno jest film video, fantastyczny, spiewaja rozne zakonne chory, meskie i zenskie, kazdy jakis fragment, a potem wszyscy razem. Jest to chorwacji "wynalazek", Podobno fantastyczne.
Niech Bog bedzie uwielbiony.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 13 Marzec 2015, 07:20   

Chwa³a!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Marzec 2015, 09:59   

Niech przy¶wiecaj± nam dzisiaj te wezwania :


Mi³o¶ci pragnê, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej ni¿ ca³opaleñ.
Chod¼cie, powróæmy do Pana!
Do³ó¿my starañ, aby poznaæ Pana!
Mi³o¶æ wasza podobna do chmur na ¶witaniu albo do rosy, która prêdko znika.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Marzec 2015, 10:00   

JEGO PRZYJSCIE

On ranê zawi±¿e (…) dnia trzeciego nas d¼wignie i ¿yæ bêdziemy w Jego obecno¶ci.
Jego przyj¶cie jest pewne jak ¶wit poranka, jak wczesny deszcz przychodzi On do nas, i jak deszcz pó¼ny, co nasyca ziemiê
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group