Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 6CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 5 Czerwiec 2015, 15:28   Czytania - SOBOTA - 6CZERWCA 2015

Sobota, 6 CZERWCA 2015

(Tb Wlg 12,1.5-15.20)
Tobiasz zawo³a³ do siebie swego syna i rzek³ do niego: „Co damy temu ¶wiêtemu cz³owiekowi, który ci towarzyszy³ w twojej podró¿y?” Przywo³awszy go tedy, ojciec wraz ze synem wziêli go na stronê i zaczêli go prosiæ, aby siê zgodzi³ na przyjêcie po³owy wszystkiego, co sprowadzili. Wtedy anio³, bêd±c sam z nimi, rzek³: „B³ogos³awcie Bogu niebios i wyznawajcie wobec wszystkich ¿yj±cych, ¿e wielkie mi³osierdzie wam wy¶wiadczy³. Dobr± jest rzecz± zachowywaæ tajemnicê królewsk±, godzi siê jednak ujawniaæ i og³aszaæ o dzie³ach Bo¿ych. Dobra jest modlitwa z postem, a ja³mu¿na znaczy wiêcej ani¿eli z³oto i skarby; ja³mu¿na bowiem od ¶mierci uwalnia, ona to z grzechów oczyszcza i przyczynia siê do znalezienia mi³osierdzia i ¿ycia wiecznego. Ci bowiem, co dopuszczaj± siê grzechu i nieprawo¶ci, s± sami dla siebie wrogami. Chcê wiêc odkryæ wam prawdê i nic nie chcê ukryæ przed wami. Gdy¶ modli³ siê ze ³zami i zmar³ych grzeba³e¶; gdy¶ opuszcza³ posi³ek i zmar³ych podczas dnia ukrywa³e¶ w domu swoim, ja przedstawia³em twoj± modlitwê przed Panem. A poniewa¿ by³e¶ mi³ym Bogu, przypad³o na ciê to do¶wiadczenie. A teraz pos³a³ mnie Pan, aby ciê uleczyæ i aby Sarê, ¿onê syna twego, od czarta uwolniæ. Jam jest anio³ Rafa³, jeden z siedmiu, którzy stoimy przed Panem. Jest wiêc czas, abym powróci³ do Tego, który mnie pos³a³; wy za¶ b³ogos³awcie Bogu i opowiadajcie o wszystkich cudach Jego”.

(Ps: Tb 13.2.6.7)
REFREN: Pan bardzo wielki, ¿yj±cy na wieki

Bóg karze i okazuje mi³osierdzie,
posy³a do Otch³ani pod ziemiê i wyprowadza
z najwiêkszej zag³ady.
I nie ma nikogo,
kto by uszed³ Jego rêki.

A kiedy nawrócicie siê do Niego ca³ym sercem
i z ca³ej duszy,
aby postêpowaæ przed Nim prawdziwie,
wtedy On zwróci siê do was,
i ju¿ nigdy nie zakryje oblicza swego przed wami.

A teraz spójrzcie, co On wam wy¶wiadczy³,
i dziêkujcie Mu pe³nym g³osem,
uwielbiajcie Pana sprawiedliwego
i wys³awiajcie Króla wieków!

(Mt 5,3)
B³ogos³awieni ubodzy w duchu, albowiem do nich nale¿y królestwo niebieskie.

(Mk 12,38-44)
Jezus nauczaj±c rzesze mówi³: Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie. Z upodobaniem chodz± oni w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadaj± domy wdów i dla pozoru odprawiaj± d³ugie modlitwy. Ci tym surowszy dostan± wyrok. Potem usiad³ naprzeciw skarbony i przypatrywa³ siê, jak t³um wrzuca³ drobne pieni±dze do skarbony. Wielu bogatych wrzuca³o wiele. Przysz³a te¿ jedna uboga wdowa i wrzuci³a dwa pieni±¿ki, czyli jeden grosz. Wtedy przywo³a³ swoich uczniów i rzek³ do nich: Zaprawdê, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuci³a najwiêcej ze wszystkich, którzy k³adli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywa³o; ona za¶ ze swego niedostatku wrzuci³a wszystko, co mia³a, ca³e swe utrzymanie.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 6 Czerwiec 2015, 05:40   

....Wielu bogatych wrzuca³o wiele. Przysz³a te¿ jedna uboga wdowa i wrzuci³a dwa pieni±¿ki, czyli jeden grosz. Wtedy przywo³a³ swoich uczniów i rzek³ do nich: Zaprawdê, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuci³a najwiêcej ze wszystkich, którzy k³adli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywa³o; ona za¶ ze swego niedostatku wrzuci³a wszystko, co mia³a, ca³e swe utrzymanie
.......................
Ja mysle, ze uboga wdowa miala powod, by wrzucic do skarbony wszystko co wtedy w portmonetce miala, ale byl to wyjatkowy jej wyczyn. Zrobi³a to chyba w pewnej intencji...
Mysle, ze Jezus nie zachecal do tego, by oddawac wszystko ale do tego, by okazac Bogu, jak bardzo jest ON dla mnie wazny i jak mi zalezy, by MU to okazaæ...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Czerwiec 2015, 07:43   

Swiety Piotr nie sprzedal majatku i rownowartosci nie wrzucil do skarbony swiatynnej. Jego zona i dzieci nie poszli na ulice. Marta, Maria i Lazarz przyjmowali Chrystusa w swoim domu i na Jego czesc wyprawili uczte. Maria namascila Chrystusowi drogocennym olejkiem, a On wzial ja w obrone przed Judaszem.
Sadze, ze jak zwykle u Jezusa, chodzi o milosc CALYM sercem, CALA dusza, z WSZYSTKICH sil, WSZYSTKICH mysli.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Czerwiec 2015, 07:44   

Radosc ¶wiêtych nie polega na obfito¶ci dobr materialnych, ale na pomocy drugiemu cz³owiekowi, aby dkryl Milosc Boza i uwielbial Go za to z calego serca.

Modlitwa poparta postem chroni przed popadnieciem w czczy werbalizmem . Jeszcze wieksza warto¶æ posiada modlitwa, je¿eli towarzyszy jej dar ofiarny na rzecz potrzebuj±cych, czyli jalomuzna. „Dobra jest modlitwa z postem, a ja³mu¿na znaczy wiêcej ani¿eli z³oto i skarby; ja³mu¿na bowiem od ¶mierci uwalnia, ona to z grzechów oczyszcza i przyczynia siê do znalezienia mi³osierdzia i ¿ycia wiecznego”.

Aniolowie i swieci Panscy wspieraja nasze modlitwy, czyni±c je milymi Bogu „gdy¶ opuszcza³ posi³ek i zmar³ych podczas dnia ukrywa³e¶ w domu swoim, ja przedstawia³em twoj± modlitwê przed Panem.”
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 Czerwiec 2015, 07:44   

„Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie”. Jak bardzo rewolucyjny jest ten wykrzyknik Jezusa. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo nie dostrzegamy , ze chodzi o ludzi których dzisiaj nazwaliby¶my cele brytami, ludzi znanych i szanowanych, ludzi bogatych i wp³ywowych o których zabiegaja wszyscy. Dla Jezusa nie sa oni wzorem do na¶ladowania, ale wprost przeciwnie, Jezus przestrzega przed nimi, gdyz sa ¼ród³em zepsucia, przez ich egocentryzm , ich ¿adze slawy za wszelka cene, równie¿ za cene warto¶ci którym tylko pozornie sluza, bo w rzeczywisto¶ci wykorzystuja je dla zdobycia bogactwa i w³adzy. Podaja siê za slugi Boga, a w rzeczywisto¶ci sluza mamonie i temu kto nia wlada. Uboga wdowa natomiast jest prawdziwie bogata i zaslugujaca na szacunek , bo jej serce , wolne od zadzy posiadania potrafi s³u¿yæ Bogu z mi³o¶ci±.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group