Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 7CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 6 Czerwiec 2015, 15:55   Czytania - NIEDZIELA - 7CZERWCA 2015

X niedziela zwyk³a, 7 CZERWCA 2015

(Rdz 3, 9-15)
Pan Bóg zawo³a³ na mê¿czyznê i zapyta³ go: Gdzie jeste¶? On odpowiedzia³: Us³ysza³em Twój g³os w ogrodzie, przestraszy³em siê, bo jestem nagi, i ukry³em siê. Rzek³ Bóg: Któ¿ ci powiedzia³, ¿e jeste¶ nagi? Czy mo¿e zjad³e¶ z drzewa, z którego ci zakaza³em je¶æ? Mê¿czyzna odpowiedzia³: Niewiasta, któr± postawi³e¶ przy mnie, da³a mi owoc z tego drzewa i zjad³em. Wtedy Pan Bóg rzek³ do niewiasty: Dlaczego to uczyni³a¶? Niewiasta odpowiedzia³a: W±¿ mnie zwiód³ i zjad³am. Wtedy Pan Bóg rzek³ do wê¿a: Poniewa¿ to uczyni³e¶, b±d¼ przeklêty w¶ród wszystkich zwierz±t domowych i polnych; na brzuchu bêdziesz siê czo³ga³ i proch bêdziesz jad³ po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyja¼ñ miêdzy ciebie a niewiastê, pomiêdzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmia¿d¿y ci g³owê, a ty zmia¿d¿ysz mu piêtê.

(Ps 130, 1-8)
REFREN: U Pana ³aska oraz odkupienie.

Z g³êboko¶ci wo³am do Ciebie Panie,
Panie, wys³uchaj g³osu mego.
Nachyl Twe ucho
na g³os mojego b³agania.

Je¶li zachowasz pamiêæ o grzechu, Panie,
Panie, któ¿ siê ostoi?
Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby ze czci± Ci s³u¿ono.

Pok³adam nadzieje w Panu,
dusza moja pok³ada nadziejê w Jego s³owie,
dusza moja oczekuje Pana.
Bardziej niz straznicy poranka,
niech Izrael wygl±da Pana.

U Pana jest bowiem ³aska,
u Niego obfite odkupienie.
On odkupi Izraela
ze wszystkich jego grzechów.

(2 Kor 4, 13-5, 1)
Cieszê siê przeto owym duchem wiary, wed³ug którego napisano: Uwierzy³em, dlatego przemówi³em; my tak¿e wierzymy i dlatego mówimy, przekonani, ¿e Ten, który wskrzesi³ Jezusa, z Jezusem przywróci ¿ycie tak¿e nam i stawi nas przed sob± razem z wami. Wszystko to bowiem dla was, a¿eby w pe³ni obfituj±ca ³aska zwiêkszy³a chwa³ê Bo¿± przez dziêkczynienie wielu. Dlatego to nie poddajemy siê zw±tpieniu, chocia¿ bowiem niszczeje nasz cz³owiek zewnêtrzny, to jednak ten, który jest wewn±trz, odnawia siê z dnia na dzieñ. Niewielkie bowiem utrapienia naszego obecnego czasu gotuj± bezmiar chwa³y przysz³ego wieku dla nas, którzy siê wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to za¶, co niewidzialne, trwa wiecznie. Wiemy bowiem, ¿e je¶li nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, bêdziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie rêk± uczyniony, lecz wiecznie trwa³y w niebie.

(J 12, 31-32)
Teraz w³adca tego ¶wiata zostanie przecz wyrzucony, a Ja, gdy zostanê nad ziemiê wywy¿szony, przyci±gnê wszystkich do siebie.

(Mk 3, 20-35)
Potem przyszed³ do domu, a t³um znów siê zbiera³, tak, ¿e nawet posiliæ siê nie mogli. Gdy to pos³yszeli Jego bliscy, wybrali siê, ¿eby Go powstrzymaæ. Mówiono bowiem: Odszed³ od zmys³ów. Natomiast uczeni w Pi¶mie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma Belzebuba i przez w³adcê z³ych duchów wyrzuca z³e duchy. Wtedy przywo³a³ ich do siebie i mówi³ im w przypowie¶ciach: Jak mo¿e szatan wyrzucaæ szatana? Je¶li jakie¶ królestwo wewnêtrznie jest sk³ócone, takie królestwo nie mo¿e siê ostaæ. I je¶li dom wewnêtrznie jest sk³ócony, to taki dom nie bêdzie móg³ siê ostaæ. Je¶li wiêc szatan powsta³ przeciw sobie i wewnêtrznie jest sk³ócony, to nie mo¿e siê ostaæ lecz koniec z nim. Nie, nikt nie mo¿e wej¶æ do domu mocarza i sprzêt mu zagrabiæ, je¶li mocarza wpierw nie zwi±¿e, i wtedy dom jego ograbi. Zaprawdê, powiadam wam: wszystkie grzechy i blu¼nierstwa, których by siê ludzie dopu¶cili, bêd± im odpuszczone. Kto by jednak zblu¼ni³ przeciw Duchowi ¦wiêtemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego. Mówili bowiem: Ma ducha nieczystego. Tymczasem nadesz³a Jego Matka i bracia i stoj±c na dworze, pos³ali po Niego, aby Go przywo³aæ. W³a¶nie t³um ludzi siedzia³ wokó³ Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytaj± siê o Ciebie. Odpowiedzia³ im: Któ¿ jest moj± matk± i /którzy/ s± braæmi? I spogl±daj±c na siedz±cych doko³a Niego rzek³: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pe³ni wolê Bo¿±, ten Mi jest bratem, siostr± i matk±.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 7 Czerwiec 2015, 03:58   

...W³a¶nie t³um ludzi siedzia³ wokó³ Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytaj± siê o Ciebie. Odpowiedzia³ im: Któ¿ jest moj± matk± i /którzy/ s± braæmi? I spogl±daj±c na siedz±cych doko³a Niego rzek³: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pe³ni wolê Bo¿±, ten Mi jest bratem, siostr± i matk±.

Wystarczylo usi±¶æ obok Jezusa, sluchac Go, by przez NIEGO zostac nazwanym matk±, siostr±, bratem...Siedz±cy przy NIM, pe³nili tak wolê Boga Ojca. Sensem zycia Jezusa bylo spe³nianie woli Ojca...Sensem mojego zycia jest sluchanie Jezusa i wypelnianie Jego Nauki o tym, czego oczekuje ode mnie Bóg Ojciec...Nie tylko wiêzy krwi stanowi± o przynaleznosci do rodziny, chocia¿...ja takze mam szanse stac sie siostr± Jezusa Chrystusa dzieki spzywaniu Jego Cia³a i Krwi...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Czerwiec 2015, 09:31   

Kto klamie prawdzie w oczy, ten odziedziczy klamstwo. Kto zaprzecza Duchowi Swietemu, wybieraj±c dla siebie ducha k³amstwa poniesie konsekwencje swojej zdrady.


Co mnie ozywia w zyciu? Co jest moja nadzieja? Je¶li dobra doczesne, to poddany jestem mniej lub bardziej dramatycznym fluktuacjom zycia i przemine tak jak one, poniewa¿ ka¿dy cz³owiek starzeje siê i umiera. Je¶li natomiast na pierwszym miejscu sa u mnie warto¶ci, a przede wszystkim Bog, który jest ich ¼ród³em i sensem, wówczas w Chrystusie i z Chrystusem osiagne szczescie wieczne.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Czerwiec 2015, 09:32   

Zlodziej kryje swój lup, bojac siê , ze zostanie odkryty jego z³odziejski proceder. Adam ukradl Bogu samego siebie i dlatego siê przed Nim kryje. Zignorowal slowo Boga, a dal posluch slowu kusiciela i za jego slowem poszed³. Kusiciel aby skusic cz³owieka, pos³u¿y³ siê drugim cz³owiekiem. Posluzyl siê argumentem mi³o¶ci, ale nie by³a to milosc prawdziwa, bo nie by³a zgodna z jej Bozym rozumieniem. Zamiast przybli¿aæ do Boga który jest Miloscia, separowala od Niego cz³owieka. W ten sposób cz³owiek utracil pierwotna harmonie i pokoj. Teraz musi o nie zabiegac w trudzie i znoju.
Czlowiek zablokowal sobie droge rozwoju, bo odwrocil siê od Boga. Szatan go zawiodl . Nie dal cz³owiekowi tego czego on siê po nim spodziewal. Dla szatana nie jest wazny cz³owiek, ale to aby zerwal on zerwal wiezy przyjazni z Bogiem.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 7 Czerwiec 2015, 15:04   

(2 Kor 4)

Cieszê siê ...
Uwierzy³em, ...

...dziêkczynienie wielu...

...nie poddajemy siê zw±tpieniu...

...niszczeje nasz cz³owiek zewnêtrzny, to jednak ten, który jest wewn±trz, odnawia siê z dnia na dzieñ.

...utrapienia ....

...co widzialne, przemija, to za¶, co niewidzialne, trwa wiecznie. "

Przede mn± trudne dwa tygodnie.
Ile¿ tu dla mnie wskazówek!
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group