Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - ŚRODA - Wsp.bł.Bogumiła - 10CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 9 Czerwiec 2015, 17:08   Czytania - ŚRODA - Wsp.bł.Bogumiła - 10CZERWCA 2015

Środa, 10 CZERWCA 2015
Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa


(2 Kor 3,4-11)
Dzięki Chrystusowi taką ufność w Bogu pokładamy. Nie żebyśmy uważali, że jesteśmy w stanie pomyśleć coś sami z siebie, lecz /wiemy, że/ ta możność nasza jest z Boga. On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia. Lecz jeśli posługiwanie śmierci, utrwalone literami w kamieniu, dokonywało się w chwale, tak iż synowie Izraela nie mogli spoglądać na oblicze Mojżesza z powodu jasności jego oblicza, która miała przeminąć, to o ileż bardziej pełne chwały będzie posługiwanie Ducha? Jeżeli bowiem posługiwanie potępieniu jest chwałą, to o ileż bardziej będzie obfitować w chwałę posługiwanie sprawiedliwości! Wobec przeogromnej chwały okazało się w ogóle bez chwały to, co miało chwałę tylko częściową. Jeżeli zaś to, co przemijające, było w chwale, daleko więcej cieszy się chwałą to, co trwa.

(Ps 99,5-8)
REFREN: Jesteś najświętszy, Boże nasz i Panie

Wysławiajcie Pana, Boga naszego,
padnijcie przed podnóżkiem stóp Jego, bo On jest święty.
Wśród kapłanów są Mojżesz i Aaron,
i Samuel wśród tych, którzy wzywali Jego imienia:
wzywali Pana, a on ich wysłuchał.

Przemawiał do nich w słupie obłoku,
a oni strzegli przykazań i prawa, które im nadał.
Boże nasz, Panie, Tyś ich wysłuchał,
łaskę im okazałeś, lecz karałeś występki.

(Ps 25,4b.5a)
Naucz mnie, Boże, chodzić Twoimi scieżkami, prowadź mnie w prawdzie, według Twych pouczeń.

(Mt 5,17-19)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 08:51   

Być sluga Nowego Przymierza, to zostac powolanym przez Boga, aby isc za Jego Duchem , a nie za litera Prawa, „litera bowiem zabija, Ducha zas ozywia”. Duch nie tylko ozywia, ale prowadzi do Pelni Zycia. Na tym wlasnie polega Zbawienie które nam Bog przygotowal i ku któremu idziemy. Faryzeusze i uczeni w Prawie, często krytykowani byli przez Chrystusa, za ich głuchotę i ślepotę duchowa, ufni w ich wiedze formalna.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 08:52   

Być sluga Nowego Przymierza, to zostac powolanym przez Boga, aby isc za Jego Duchem , a nie za litera Prawa, „litera bowiem zabija, Ducha zas ozywia”. Duch nie tylko ozywia, ale prowadzi do Pelni Zycia. Na tym wlasnie polega Zbawienie które nam Bog przygotowal i ku któremu idziemy. Faryzeusze i uczeni w Prawie, często krytykowani byli przez Chrystusa, za ich głuchotę i ślepotę duchowa, ufni w ich wiedze formalna.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 08:52   

Czy nie ma w tym sprzeczności, gdy z jednej strony czytamy, ze jesteśmy „sługami Nowego Przymierza przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia”, a z drugiej, dzisiejsza Ewangelia mowi : „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”.
Jak zwykle, sprzeczność jest pozorna i chodzi o pogłębienie naszego rozumienia nauki Chrysutsa. W tym wypadku chodzi o to, aby w martwe Prawa tchnąć Ducha, inaczej będzie ono przez nas zle pojmowane , interpretowane wedlug logiki ludzkiej, a nie Ducha Bozego.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 08:54   

Naucz mnie, Boże, chodzić Twoimi scieżkami, prowadź mnie w prawdzie, według Twych pouczeń.(Ps 25,4b.5a)

I być niezłym uczniem.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group