Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania-SOBOTA- Wsp. Niep.Serca N.Maryi Panny -8CZERWCA2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 12 Czerwiec 2015, 16:08   Czytania-SOBOTA- Wsp. Niep.Serca N.Maryi Panny -8CZERWCA2015

Sobota, 8 CZERWCA 2015
Wspomnienie Niepokalanego Serca Naj¶wiêtszej Maryi Panny


(Iz 61,9-11)
Plemiê narodu mego bêdzie znane w¶ród narodów i miêdzy ludami ich potomstwo. Wszyscy, co ich zobacz±, uznaj±, ¿e oni s± b³ogos³awionym szczepem Pana. Ogromnie siê weselê w Panu, dusza moja raduje siê w Bogu moim, bo mnie przyodzia³ w szaty zbawienia, okry³ mnie p³aszczem sprawiedliwo¶ci, jak oblubieñca, który wk³ada zawój, jak oblubienicê strojn± w swe klejnoty. Zaiste, jak ziemia wydaje swe plony, jak ogród rozplenia swe zasiewy, tak Pan Bóg sprawi, ¿e siê rozpleni sprawiedliwo¶æ i chwalba wobec wszystkich narodów.

(1 Sm 2,1.4-8)
REFREN: Ca³ym swym sercem radujê siê w Panu.

Raduje siê me serce w Panu,
moc moja dziêki Panu siê wznosi,
rozwar³y siê me usta na wrogów moich,
gdy¿ cieszyæ siê mogê Twoj± pomoc±.

£uk mocarzy siê ³amie,
a s³abi przepasuj± siê moc±.
Za chleb najmuj± siê syci, a g³odni odpoczywaj±,
niep³odna rodzi siedmioro, a wiêdnie bogata w dzieci.

To Pan daje ¶mieræ i ¿ycie,
w grób wtr±ca i zeñ wywodzi.
Pan ubo¿y i wzbogaca,
poni¿a i wywy¿sza.

Z py³u podnosi biedaka,
z bar³ogu d¼wiga nêdzarza,
by go w¶ród mo¿nych posadziæ,
by daæ mu stolicê chwa³y.

(£k 2,19)
B³ogos³awiona jeste¶ Panno Maryjo, zachowa³a¶ s³owa Bo¿e i rozwa¿a³a¶ je w sercu swoim.

(£k 2,41-51)
Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na ¦wiêto Paschy. Gdy mia³ On lat dwana¶cie, udali siê tam zwyczajem ¶wi±tecznym. Kiedy wracali po skoñczonych uroczysto¶ciach, zosta³ Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauwa¿yli Jego Rodzice. Przypuszczaj±c, ¿e jest w towarzystwie p±tników, uszli dzieñ drogi i szukali Go w¶ród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znale¼li, wrócili do Jerozolimy szukaj±c Go. Dopiero po trzech dniach odnale¼li Go w ¶wi±tyni, gdzie siedzia³ miêdzy nauczycielami, przys³uchiwa³ siê im i zadawa³ pytania. Wszyscy za¶, którzy Go s³uchali, byli zdumieni bystro¶ci± Jego umys³u i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili siê bardzo, a Jego Matka rzek³a do Niego: Synu, czemu¶ nam to uczyni³? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukali¶my Ciebie. Lecz On im odpowiedzia³: Czemu¶cie Mnie szukali? Czy nie wiedzieli¶cie, ¿e powinienem byæ w tym, co nale¿y do mego Ojca? Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedzia³. Potem poszed³ z nimi i wróci³ do Nazaretu; i by³ im poddany. A Matka Jego chowa³a wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 13 Czerwiec 2015, 08:49   

"Ca³ym swym sercem radujê siê w Panu."

Chcia³bym, aby te s³owa by³y z nami przez ca³y ten dzieñ.

Pozdrawiam wszystkich DOMowników w sobotê pe³n± s³oñca.

Micha³
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Czerwiec 2015, 08:54   

Misja zbawionych w¶ród narodow jest radosc i uwielbianie Boga.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Czerwiec 2015, 08:54   

Pytanie Maryi „Synu dlaczegos nam to uczynil” znalazlo pelna odpowiedz i zrozumienie w Zmartwychwstaniu Jezusa
Wlasciw± postaw± wobec niezrozumienia tego co Jezus mowi czy czyni jest pelna szacunku i pelna ufno¶ci modlitwa do Boga, , a nie krytyka, bunt, czy rezygnacja, az serce czlowieka dojrzeje do pelnego zrozumienia Bozego Milosierdzia.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 13 Czerwiec 2015, 10:06   

Amen
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group