Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 23CZERWCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 22 Czerwiec 2015, 15:38   Czytania - WTOREK - 23CZERWCA 2015

Wtorek, 23 CZERWCA 2015

(Rdz 13,2.5-18)
Abram by³ bardzo zasobny w trzody, srebro i z³oto. Lot, który szed³ z Abramem, mia³ równie¿ owce, wo³y i namioty. Kraj nie móg³ utrzymaæ ich obu, bo zbyt liczne mieli trzody; musieli wiêc siê roz³±czyæ. A gdy wynik³a sprzeczka pomiêdzy pasterzami trzód Abrama i pasterzami trzód Lota - mieszkañcami kraju byli wówczas Kananejczycy i Peryzzyci - rzek³ Abram do Lota: Niechaj nie bêdzie sporu miêdzy nami, miêdzy pasterzami moimi a pasterzami twoimi, bo przecie¿ jeste¶my krewni. Wszak ca³y ten kraj stoi przed tob± otworem. Od³±cz siê ode mnie! Je¿eli pójdziesz w lewo, ja pójdê w prawo, a je¿eli ty pójdziesz w prawo, ja - w lewo. Wtedy Lot, spojrzawszy przed siebie, spostrzeg³, ¿e ca³a okolica wokó³ doliny Jordanu a¿ do Soaru jest bardzo urodzajna, by³a ona bowiem jak ogród Pana, jak ziemia egipska, zanim Pan nie zniszczy³ Sodomy i Gomory. Lot wybra³ sobie zatem ca³± tê dolinê Jordanu i wyruszy³ ku wschodowi, I tak roz³±czyli siê obaj. Abram pozosta³ w ziemi Kanaan, Lot za¶ zamieszka³ w owej okolicy, rozbiwszy swe namioty a¿ po Sodomê. Mieszkañcy Sodomy byli ¼li, gdy¿ dopuszczali siê ciê¿kich przewinieñ wobec Pana. Po odej¶ciu Lota Pan rzek³ do Abrama: Spójrz przed siebie i rozejrzyj siê z tego miejsca, na którym stoisz, na pó³noc i na po³udnie, na wschód i ku morzu; ca³y ten kraj, który widzisz, dajê tobie i twemu potomstwu na zawsze. Twoje za¶ potomstwo uczyniê liczne jak ziarnka py³u ziemi; je¶li kto mo¿e policzyæ ziarnka py³u ziemi, policzone te¿ bêdzie twoje potomstwo. Wstañ i przejd¼ ten kraj wzd³u¿ i wszerz: tobie go oddajê. Abram zwin±³ swe namioty i przyby³ pod Hebron, gdzie by³y dêby Mamre. Osiedliwszy siê tam, zbudowa³ o³tarz dla Pana.

(Ps 15,1-5)
REFREN: Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie

Kto bêdzie przebywa³ w Twym przybytku, Panie?
Kto zamieszka na Twej górze ¶wiêtej.
Ten, kto postêpuje nienagannie, dzia³a sprawiedliwie
i mówi prawdê w swym sercu.

Kto swym jêzykiem oszczerstw nie g³osi,
kto nie czyni bli¼niemu nic z³ego,
nie ubli¿a swoim s±siadom,
kto za godnego wzgardy uwa¿a z³oczyñcê,
ale szanuje tego, kto siê boi Pana.

Kto dotrzyma przysiêgi dla siebie niekorzystnej,
kto nie daje swych pieniêdzy na lichwê
i nie da siê przekupiæ przeciw niewinnemu.
Kto tak postêpuje, nigdy siê nie zachwieje.

(Ps 25,4b.5)
Naucz mnie, Bo¿e mój, chodziæ twoimi ¶cie¿kami, prowad¼ mnie w prawdzie, wed³ug Twych pouczeñ.

(Mt 7,6.12-14)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Nie dawajcie psom tego, co ¶wiête, i nie rzucajcie swych pere³ przed ¶winie, by ich nie podepta³y nogami, i obróciwszy siê, was nie poszarpa³y. Wszystko wiêc, co by¶cie chcieli, ¿eby wam ludzie czynili, i wy im czyñcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchod¼cie przez ciasn± bramê. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez ni± wchodz±. Jak¿e ciasna jest brama i w±ska droga, która prowadzi do ¿ycia, a ma³o jest takich, którzy j± znajduj±.
.........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Czerwiec 2015, 10:14   

Dynamika zdarzen prowadzi Abrahama do celu do jakiego powo³a³ go Bog drogami których nie znal i które stopniowo musial odkrywac.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 Czerwiec 2015, 10:16   

Szeroka brama mody, reklam, obiegowych sadow, lekcewa¿enia prawa Bozego konczy siê katastrofa personalna i zbiorowa.
Trudna jest droga ewangelizacji. Wiedzie ona przez waska brame nie szastania slowem Bozym, byle gdzie i byle jak, oraz samemu wprowadzania w zycie tego wszystkiego co glosi siê innym.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 23 Czerwiec 2015, 13:04   

"Naucz mnie, Bo¿e mój, chodziæ twoimi ¶cie¿kami, prowad¼ mnie w prawdzie, wed³ug Twych pouczeñ."
(Ps 25)

...bo inaczej trudno siê po³apaæ w tych bezdro¿ach codzienno¶ci.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group