Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 30 czerwca 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 Czerwiec 2015, 16:30   Czytania - WTOREK - 30 czerwca 2015

Wtorek, 30 CZERWCA 2015


(Rdz 19,15-29)
Gdy ju¿ zaczyna³o ¶witaæ, anio³owie przynaglali Lota, mówi±c: Prêdzej, we¼ ¿onê i córki, które s± przy tobie, aby¶ nie zgin±³ z winy tego miasta. Kiedy za¶ on zwleka³, mê¿owie ci chwycili go, jego ¿onê i dwie córki za rêce - Pan bowiem litowa³ siê nad nim - i wyci±gnêli ich, i wyprowadzili poza miasto. A gdy ich ju¿ wyprowadzili z miasta, rzek³ jeden z nich: Uchod¼, aby¶ ocali³ swe ¿ycie. Nie ogl±daj siê za siebie i nie zatrzymuj siê nigdzie w tej okolicy, ale szukaj schronienia w górach, bo inaczej zginiesz! Ale Lot rzek³ do nich: Nie, panie mój! Je¶li darzysz twego s³ugê ¿yczliwo¶ci±, uczyñ wiêksz± ³askê ni¿ ta, któr± mi wy¶wiadczy³e¶, ratuj±c mi ¿ycie: bo ja nie mogê szukaæ schronienia w górach, aby tam nie dosiêg³o mnie nieszczê¶cie i abym nie zgin±³. Oto jest tu w pobli¿u miasto, do którego móg³bym uciec. A choæ jest ono ma³e, w nim znajdê schronienie. Czy¿ nie jest ono ma³e? Ja za¶ bêdê móg³ ocaliæ ¿ycie. Odpowiedzia³ mu: Przychylam siê i do tej twojej pro¶by; nie zniszczê wiêc miasta, o którym mówisz. Szybko zatem schroñ siê w nim, bo nie mogê dokonaæ zniszczenia, dopóki tam nie wejdziesz. dlatego dano temu miastu nazwê Soar. S³oñce wzesz³o ju¿ nad ziemi±, gdy Lot przyby³ do Soaru. A wtedy Pan spu¶ci³ na Sodomê i Gomorê deszcz siarki i ognia od Pana . I tak zniszczy³ te miasta oraz ca³± okolicê wraz ze wszystkimi mieszkañcami miast, a tak¿e ro¶linno¶æ. ¯ona Lota, która sz³a za nim, obejrza³a siê i sta³a siê s³upem soli. Abraham, wstawszy rano, uda³ siê na to miejsce, na którym przedtem sta³ przed Panem. I gdy spojrza³ w stronê Sodomy i Gomory i na ca³y obszar doko³a, zobaczy³ unosz±cy siê nad ziemi± gêsty dym, jak gdyby z pieca, w którym topi± metal. Tak wiêc Bóg, niszcz±c okoliczne miasta, przez wzgl±d na Abrahama ocali³ Lota od zag³ady, jakiej uleg³y te miasta, w których Lot przedtem mieszka³.

(Ps 26,2-3.9-12)
Do¶wiadcz mnie, Panie, wystaw mnie na próbê, wybadaj moje nerki i serce: Bo mam przed oczyma Twoj± ³askawo¶æ i postêpujê w Twej prawdzie. Nie do³±czaj mej duszy do grzeszników i ¿ycia mego do ludzi pragn±cych krwi, w ich rêku zbrodnia, a ich prawica pe³na jest przekupstwa. Ja za¶ postêpujê nienagannie, wyzwól mnie i zmi³uj siê nade mn±! Moja stopa stoi na równej drodze, na zgromadzeniach b³ogos³awiê Pana.

(Ps 130,5)
W Panu pok³adam nadziejê, nadziejê ¿ywi moja dusza: oczekujê na Twe s³owo.

(Mt 8,23-27)
Gdy wszed³ do ³odzi, poszli za Nim Jego uczniowie. Nagle zerwa³a siê gwa³towna burza na jeziorze, tak ¿e fale zalewa³y ³ód¼; On za¶ spa³. Wtedy przyst±pili do Niego i obudzili Go, mówi±c: Panie, ratuj, giniemy! A On im rzek³: Czemu boja¼liwi jeste¶cie, ma³ej wiary? Potem wsta³, rozkaza³ wichrom i jezioru, i nasta³a g³êboka cisza. A ludzie pytali zdumieni: Kim¿e On jest, ¿e nawet wichry i jezioro s± Mu pos³uszne?

www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 Czerwiec 2015, 07:59   

Czêsto w chwili zagrozenia cz³owiek ma³odusznie w±tpi w Boza opieke , wymawiaj±c Bogu , ze „spi” , gdy on tonie w „falach”samotno¶ci i przera¿enia. Oskarzanie Boga o nieczu³o¶æ wynika z braku rozumienia Boga i malej wiary czlowieka.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 Czerwiec 2015, 08:00   

Dzisiejsze „pierwsze czytanie” ( Rdz 19) jest opisem, ³±cz±cym siê logicznie z modlitwa Abrahama w ktorej prosi o ratunek dla grzesznego miasta ze wzglêdu na mieszkaj±cego w nim czlowieka sprawiedliwego (Rdz 18). Wzorem takiego czlowieka jest wlasnie Lot, który nie poszed³ za perwersja mieszkañców Sodomy i Gomory, nad którymi panuje grzech „sodomii”, czyli rozpasania homoseksualnego. Tymczasem , ka¿dy grzech stanowi zawsze realne zagrozenie dla czlowieka. Bog wzywa do nawrócenia i ratuje tych którzy siê do Niego uciekaja. Czlowiek jednak w swej pysze czêsto lekcewa¿y sobie grzech i nie zwraca uwagi na wezwanie do nawrócenia.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 30 Czerwiec 2015, 12:17   

Dla mnie tylko mi³o¶æ jest motywacj± by przekroczyæ siebie, swoj± niewiarê, zw±tpienie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group