Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PONIEDZIAŁEK - 6 lipca2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 17:12   Czytania - PONIEDZIAŁEK - 6 lipca2015

Poniedziałek, 6 LIPCA 2015

Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy



(Rdz 28,10-22a)
Kiedy Jakub wyszedłszy z Beer-Szeby wędrował do Charanu, trafił na jakieś miejsce i tam się zatrzymał na nocleg, gdyż słońce już zaszło. Wziął więc z tego miejsca kamień i podłożył go sobie pod głowę, układając się do snu na tym właśnie miejscu. We śnie ujrzał drabinę opartą na ziemi, sięgającą swym wierzchołkiem nieba, oraz aniołów Bożych, którzy wchodzili w górę i schodzili na dół. A oto Pan stał na jej szczycie i mówił: Ja jestem Pan, Bóg Abrahama i Bóg Izaaka. Ziemię, na której leżysz, oddaję tobie i twemu potomstwu. A potomstwo twe będzie tak liczne jak proch ziemi, ty zaś rozprzestrzenisz się na zachód i na wschód, na północ i na południe; wszystkie plemiona ziemi otrzymają błogosławieństwo przez ciebie i przez twych potomków. Ja jestem z tobą i będę cię strzegł, gdziekolwiek się udasz; a potem sprowadzę cię do tego kraju. Bo nie opuszczę cię, dopóki nie spełnię tego, co ci obiecuję. A gdy Jakub zbudził się ze snu, pomyślał: Prawdziwie Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem. I zdjęty trwogą rzekł: O, jakże miejsce to przejmuje grozą! Prawdziwie jest to dom Boga i brama do nieba! Wstawszy więc rano, wziął ów kamień, który podłożył sobie pod głowę, postawił go jako stelę i rozlał na jego wierzchu oliwę. I dał temu miejscu nazwę Betel. - Natomiast pierwotna nazwa tego miejsca była Luz. Po czym złożył taki ślub: Jeżeli Pan Bóg będzie ze mną, strzegąc mnie w drodze, w którą wyruszyłem, jeżeli da mi chleb do jedzenia i ubranie do okrycia się i jeżeli wrócę szczęśliwie do domu ojca mojego, Pan będzie moim Bogiem. Ten zaś kamień, który postawiłem jako stelę, będzie domem Boga.

(Ps 91,1-4.14-15)
REFREN: Tobie, mój Boże, ufam całym sercem

Kto się w opiekę oddał Najwyższemu
i mieszka w cieniu Wszechmocnego,
mówi do Pana: „Tyś moją ucieczką i twierdzą,
Boże mój, któremu ufam”.

Bo On sam cię wyzwoli z sideł myśliwego
i od słowa niosącego zgubę.
Okryje cię swoimi piórami,
pod Jego skrzydła się schronisz.

„Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie,
osłonię go, bo poznał moje imię.
Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham
i będę z nim w utrapieniu”.

(2 Tm 1,10b)
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię,

(Mt 9,18-26)
Gdy Jezus mówił, pewien zwierzchnik /synagogi/ przyszedł do Niego i, oddając pokłon, prosił: Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie . Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim. Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Bo sobie mówiła: żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa. Jezus obrócił się, i widząc ją, rzekł: Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła. I od tej chwili kobieta była zdrowa. Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi. A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

www.mateusz.pl/czytania
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 17:39   

Usuńcie się” albo “Ufaj, … Twoja wiara cię ocaliła
Tym usunietym nie jest dane zobaczyc ale maja zawsze szanse zaufac.

“… Boże mój, któremu ufam
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 08:54   

Jakub daje Bogu zadanie do wykonania i jeżeli sprawdzi się On jako Bog, wtedy nim będzie dla niego. JAKA TO BUDZI W TOBIE REAKCJE?

Jakub jest dziedzicem obietnicy danej przez Boga jego przodkom, Abrahamowi i Izaakowi. Spelnienie obietnicy Bozej to historia wzrostu i podazania do Boga przez kolejne pokolenia.

Wizja drabiny sięgającej nieba i Boga przemawiającego z jej szczytu jest zapowiedzia krzyza Chrystusowego, który jest prawdziwym mostem pomiedzy niebem i ziemia. Chrystus jest naszym osobistym, naszym wspólnotowym i naszym uniwersalnym pojednaniem i jednością Bogiem.
Obietnica dana jest biednemu człowiekowi, który ucieka przed zemsta brata, majacym kamien pod glowa zamiast poduszki i lezacym na golej ziemi. Ta ziemia ma się stac jego królestwem, a kamien swiatynia Boga, który mu te obietnice złożył.

Bog jest obecny, ale człowiek zaaferowany swoimi sprawami Go nie widzi. Bog prowadzi i chroni swoich wybranych i w tym objawia się człowiekowi Jego boskość.

Tak gdzie Bog objawia się człowiekowi, tam jest Brama Niebios i tam jest - chociażby tylko chodzilo o kamien który służył do położenia noca na nim glowy – Dom Bozy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 08:56   

Kobieta stala się zdrowa „od chwili’ kiedy Jezus powiedział do niej „Ufaj corko! Twoja wiara cie ocalila”, a nie tylko od dotkniecia się fredzli Jego plaszcza. Slowo Boze jest koniecznym elementem pelnego uzdrowienia. Jest to Slowo stworcze i zbawcze zarazem. Jest to wyraz miłości osobistej Chrystusa do konkretnego czlowieka. W tym tez cala sila przemieniajaca rekolekcji.


Wiara czyni cuda. Jezus nieustannie do niej zacheca. Jaka to piekna funkcja : prowadzic Chrystusa do domu który oczekuje Jego dotyku uzdrowienia, czy wrecz przywrocenia do zycia.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 09:04   

Ty jesteś moją ucieczką i twierdzą, mój Boże, któremu ufam
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 11:07   

"Jeżeli Pan Bóg będzie ze mną..."...

Wierność warunkowa. Bardzo ludzka postawa.

Skoro

"...zdjęty trwogą..."

to coś jednak przeżywał.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group