Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 16 lipca 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2015, 01:13   Czytania - CZWARTEK - 16 lipca 2015

Czwartek, 16 LIPCA 2015

Wspomnienie Naj¶wiêtszej Maryi Panny z Góry Karmel




(Wj 3,13-20)
Moj¿esz rzek³ do Boga: Oto pójdê do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych pos³a³ miê do was. Lecz gdy oni mnie zapytaj±, jakie jest Jego imiê, to có¿ im mam powiedzieæ? Odpowiedzia³ Bóg Moj¿eszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I doda³: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM pos³a³ mnie do was. Mówi³ dalej Bóg do Moj¿esza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba pos³a³ mnie do was. To jest imiê moje na wieki i to jest moje zawo³anie na najdalsze pokolenia. Id¼, a gdy zbierzesz starszych Izraela, powiesz im: Objawi³ mi siê Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba i powiedzia³: Nawiedzi³em was i ujrza³em, co wam uczyniono w Egipcie. Postanowi³em wiêc wywie¶æ was z ucisku w Egipcie i zaprowadziæ do ziem Kananejczyka, Chetyty, Amoryty, Peryzzyty, Chiwwity i Jebusyty, do ziemi op³ywaj±cej w mleko i miód. Oni tych s³ów us³uchaj±. I pójdziesz razem ze starszymi z Izraela do króla egipskiego i powiecie mu: Pan, Bóg Hebrajczyków, nam siê objawi³. Pozwól nam odbyæ drogê trzech dni przez pustyniê, aby¶my z³o¿yli ofiary Panu, Bogu naszemu. Ja za¶ wiem, ¿e król egipski pozwoli nam wyj¶æ z Egiptu tylko wtedy, gdy bêdzie zmuszony rêk± przemo¿n±. Wyci±gnê przeto rêkê i uderzê Egipt ró¿nymi cudami, jakich tam dokonam, a wypu¶ci was.

(Ps 105,1.5.8-9.24-27)
REFREN: Pan Bóg pamiêta o swoim przymierzu

S³awcie Pana, wzywajcie Jego imienia,
g³o¶cie Jego dzie³a w¶ród narodów.
Pamiêtajcie o cudach, które On uczyni³,
o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.

Na wieki On pamiêta o swoim przymierzu,
obietnicy danej tysi±cu pokoleñ,
o przymierzu, które zawar³ z Abrahamem,
przysiêdze danej Izaakowi.

Bóg swój naród bardzo rozmno¿y³,
uczyni³ go mocniejszym od jego wrogów.
Ich serce odmieni³, aby znienawidzili lud Jego
i wobec s³ug Jego postêpowali zdradziecko.

Pos³a³ wtedy s³ugê swego Moj¿esza
i Aarona, wybranego przez siebie.
Okazali w¶ród nich Jego znaki
i cuda w krainie Chama.

(Mt 11,28)
Przyjd¼cie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obci±¿eni jeste¶cie, a Ja was pokrzepiê.

(Mt 11,28-30)
Przyjd¼cie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obci±¿eni jeste¶cie, a Ja was pokrzepiê. We¼cie moje jarzmo na siebie i uczcie siê ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest s³odkie, a moje brzemiê lekkie.

www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2015, 08:27   

Tylko MILOSC mo¿e dac cz³owiekowi rzeczywite pokrzepienie. Tylko ona wie jak, kiedy i co uczynic. Tylko ona, bedac wielk± i czyni±c cuda jest jednoczesnie „cicha i pokornego serca”. Tylko w niej mo¿na znale¼æ ukojenie dusza czlowieka, gdyz jej „jarzmo jest s³odkie” , a jej „brzmiê lekkie”. Tylko Bog jest ZBAWIECIELEM.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2015, 08:28   

JESTEM to imie Boga objawione Mojzeszowi. Znaczy ono w pierwszej kolejno¶ci, ze nigdy nie ma sytuacji aby Go nie by³o. Dalej, ¿e jest On tym który wybral i prowadzil przez zycie Abrahama, Izaaka i Jakuba. Wiez która by³a udzialem ojcow nadal trwa. Bog JEST wierny temu wybraniu, powolaniu i obietnicy. On JEST w ka¿dym momencie historii, az po jej chwalebny kres.

Cuda wyzwolenia narodu wybranego z „domu niewoli”, sa jednoczesnie cudami przymuszenia faraona , aby siê zgodzil na exodus Izraelitow.

Na wieki On pamiêta o swoim przymierzu,
obietnicy danej tysi±cu pokoleñ,
o przymierzu, które zawar³ z Abrahamem,
przysiêdze danej Izaakowi. Ps.105
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2015, 09:58   

"Pan Bog pamieta o swoim przymierzu"
Czy ja pamietam o tym w swoim zyciu? Czy czuje te oczywistosc dla wierzacego? Czy dostrzegam to w swoich zmartwieniach i troskach. Co przechyla szale,zaufanie czy powatpiewanie w to?.
"Krzepi nas w trudzie"
Czy czuje to? Czy dalabym sobie rade z problemami zycia bez Jego pamieci i pokrzepienia? Sa ludzie , ktorym sie to udaje. Dlaczego ja ciagle wierze mimo wszystko i opieram swoje zycie na Nim?
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 16 Lipiec 2015, 10:22   

"Przyjd¼cie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obci±¿eni jeste¶cie, a Ja was pokrzepiê. "(Mt 11,28)

Przychodzimy, bo do kogo mamy pój¶æ z tymi problemami?
Jak siê upadnie, to potrzebna pomoc, aby siê podnie¶æ.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group