Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 18 lipca 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 17 Lipiec 2015, 17:24   Czytania - SOBOTA - 18 lipca 2015

Sobota, 18 LIPCA 2015




(Wj 12,37-42)
I wyruszyli Izraelici z Ramses ku Sukkot w liczbie oko³o sze¶ciuset tysiêcy mê¿ów pieszych, prócz dzieci. Tak¿e wielkie mnóstwo cudzoziemców wyruszy³o z nimi, nadto owce i wo³y, i olbrzymi dobytek. Z ciasta, które wynie¶li z Egiptu, wypiekli niekwaszone placki, poniewa¿ siê nie zakwasi³o. Wypêdzeni z Egiptu bez najmniejszej zw³oki, nie zdo³ali przygotowaæ nawet zapasów na drogê. A czas pobytu Izraelitów w Egipcie trwa³ czterysta trzydzie¶ci lat. I oto tego samego dnia, po up³ywie czterystu trzydziestu lat, wysz³y wszystkie zastêpy Pana z ziemi egipskiej. Tej nocy czuwa³ Pan nad wyj¶ciem synów Izraela z ziemi egipskiej. Dlatego noc ta winna byæ czuwaniem na cze¶æ Pana dla wszystkich Izraelitów po wszystkie pokolenia.

(Ps 105,1.5.37-38.42-43)
REFREN: S³awmy na wieki mi³osierdzie Pana

S³awcie Pana, wzywajcie Jego imienia,
g³o¶cie Jego dzie³a w¶ród narodów.
Pamiêtajcie o cudach, które On uczyni³,
o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.

Lud swój wyprowadzi³ ze srebrem i z³otem
i nikt nie by³ s³aby w Jego pokoleniach.
Egipcjanie cieszyli siê z ich wyj¶cia,
bo ogarn±³ ich lêk przed nimi.

Pamiêta³ bowiem o swym ¶wiêtym s³owie,
danym Abrahamowi, swojemu s³udze.
I wyprowadzi³ swój lud w¶ród rado¶ci,
z weselem swoich wybranych.

(Mt 11,29ab)
We¼cie moje jarzmo na siebie i uczcie siê ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

(Mt 12,14-21)
Faryzeusze wyszli i odbyli naradê przeciw Niemu, w jaki sposób Go zg³adziæ. Gdy siê Jezus dowiedzia³ o tym, oddali³ siê stamt±d. A wielu posz³o za Nim i uzdrowi³ ich wszystkich. Lecz im surowo zabroni³, ¿eby Go nie ujawniali. Tak mia³o siê spe³niæ s³owo proroka Izajasza: Oto mój S³uga, którego wybra³em; Umi³owany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Po³o¿ê ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie bêdzie siê spiera³ ani krzycza³, i nikt nie us³yszy na ulicach Jego g³osu. Trzciny zgniecionej nie z³amie ani knota tlej±cego nie dogasi, a¿ zwyciêsko s±d przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadziejê pok³adaæ bêd±.

www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2015, 08:18   

Jezus jest znakiem milosierdzia Bozego. Wiecej, bo jest On tego Milosierdzia spe³nieniem. Boze zwyciêstwo nie dokonuje siê przez wrogo¶æ i nie jest osiagane przez stosowanie przemocy. Chrystus unikania klotni i wszelkiej przemocy. Postepuje On droga ³agodno¶ci i dobroci („ Trzciny zgniecionej nie ³amie ani knota tlej±cego nie gasi”), kieruj±c siê we wszystkim Duchem Bozym i dzia³aj±c Jego moca.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2015, 08:20   

Exodus to olbrzymie przedsiêwziêcie logistyczne. Nie by³a to paniczna ucieczka ale zorganizowane wyjscie calego ludu, m³odych i starych, z calym ich „ogromnym dobytkiem”. By³ to niemal wymarsz wojskowy, aby nie dac faraonowi czasu do zastanowienia i aby nie zablokowa³ nikogo z wychodz±cych. Widac w tym reke Boga . To On przygotowal ich i On ich wyprowadzil z Egiptu.

Eucharystia jest tez znakiem Bozego dzialania . To On nas przygotowuje i On nas prowadzi, pod wodza Nowego Mojzesza, którym jest Jezus Chrystus , do Ziemi Obiecanej.


I wyprowadzi³ swój lud w¶ród rado¶ci,
z weselem swoich wybranych. Ps 105
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2015, 08:57   

Kazdy ¿yciowy exodus to wyzwanie, zw³aszcza ¿e najczê¶ciej dotyczy wyj¶cia z ró¼nych, trudnych sytuacji.
Tak jak "Tej nocy czuwa³ Pan nad wyj¶ciem synów Izraela z ziemi egipskiej" tak te¿ proszê Ciê Panie, czuwaj nad moimi exodusami, bo zawsze staram siê aby by³y w Imiê Twoje.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2015, 10:16   

Ala-dobrze,¿e jeste¶.
_________________
BML
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2015, 11:22   

Tak tu cicho, jak po zmierzchu albo przed wschodem s³oñca. Lubiê takie klimaty :)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2015, 16:31   

Witaj Alicjo, myslalam o Tobie, tak sie ciesze, ze znow jestes.

"...Panie, czuwaj nad naszymi exodusami i aby by³y w Imiê Twoje. "
 
 
EwaH
Ewa Hajda


Miejscowosc: Bytom
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2015, 16:58   

i ja dodajê radosæ z pojawienia siê Alicji.
A wracaj±c do dzisiejszego czytania ze ST : uczestniczy³am w porannej eucharystii w parafii p.w. Andrzeja Boboli w Lublinie, gdzie exodus jest zoobrazowany w znakomitym fresku w prezbiterium. Kiedy¶ " biblia pauperum" pomaga³a niepismiennym, mnie zachwyca .
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2015, 12:38   

Dodaje swoja radosc do Waszych. Dobrze ze jestes z nami Alicjo.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2015, 14:38   

Przysz³o mi do g³owy,¿e naszymi my¶lami przywo³a³y¶my Alicjê.
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group