Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Tekst niedzielny
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2015, 09:14   Tekst niedzielny

(Jr 23,1-6)
Pan mówi: Biada pasterzom, którzy prowadz± do zguby i rozpraszaj± owce mojego pastwiska.PERWERSJA Dlatego to mówi Pan, Bóg Izraela, o pasterzach, którzy maj± pa¶æ mój naród: Wy rozproszyli¶cie EGOIZM moj± trzodê, rozpêdzili¶cie BUTA, AROGANCJA, PYCHA i nie zatroszczyli¶cie siê o ni± OBOJETNOSC, EGOIZM; oto Ja siê zatroszczê o nieprawo¶æ waszych uczynków - wyrocznia Pana. SAD BOZY . Ja sam zbiorê resztê swego stada JEDNOSC, EKUMENIZM ze wszystkich krajów, do których je wypêdzi³em. Sprowadzê je na ich pastwisko, by mia³y coraz liczniejsze potomstwo. PROMOCJA RODZINY Ustanowiê za¶ nad nimi pasterzy, POWOLANIA, CHARYZMATY by je pa¶li; i nie bêd± siê ju¿ wiêcej lêkaæ ani trwo¿yæ, ani trzeba bêdzie szukaæ którejkolwiek - wyrocznia Pana. POKOJ MESJANSKI Oto nadejd± dni - wyrocznia Pana - kiedy wzbudzê Dawidowi Odro¶l sprawiedliw±. Bêdzie panowa³ jako król, postêpuj±c roztropnie, i bêdzie wykonywa³ prawo i sprawiedliwo¶æ na ziemi. JEZUS Z NAZARETU MESJASZ W jego dniach Juda dost±pi zbawienia, a Izrael bêdzie mieszka³ bezpiecznie. To za¶ bêdzie imiê, którym go bêd± nazywaæ: Pan nasz± sprawiedliwo¶ci±. KROLESTWO BOZE.


Bog jest Panem historii. Calosc dziejow indywidualnych i zbiorowych obejmuje Opatrznosc Boza.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2015, 09:15   

(Mk 6,30-34)
Aposto³owie zebrali siê u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdzia³ali i czego nauczali.(WSPOLNOTA MYSLI I DZIALANIA). A On rzek³ do nich: Pójd¼cie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodzi³o i odchodzi³o, ¿e nawet na posi³ek nie mieli czasu. Odp³ynêli wiêc ³odzi± na miejsce pustynne, osobno. (ODPOCZYNEK jest naturalnym elementem zycia apostolskiego.) Lecz widziano ich odp³ywaj±cych. Wielu zauwa¿y³o to i zbiegli siê tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili. Gdy Jezus wysiad³, ujrza³ wielki t³um. Zlitowa³ siê nad nimi, byli bowiem jak owce nie maj±ce pasterza. I zacz±³ ich nauczaæ.(Dla dobrego pasterza priorytet stanowia owce, ich potrzeba zbawienia).WSPOLNOTA MILOSIERDZIA – WSPOLNOTA PASTERSKA.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2015, 22:26   

"Bog jest Panem historii"
Mojej historii.
Ojcze, w rêce Twoje powierzam moje ¼ycie, mój jutrzejszy dzieñ. I wszystkie jego sprawy.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group