Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 30LIPCA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 Lipiec 2015, 16:16   Czytania - CZWARTEK - 30LIPCA 2015

Czwartek, 30 LIPCA 2015

(Wj 40,16-21.34-38)
Moj¿esz wykona³ wszystko tak, jak mu to Pan nakaza³ uczyniæ. Tak wykona³. Wzniesiono przybytek dnia pierwszego miesi±ca pierwszego roku drugiego. Postawi³ Moj¿esz przybytek, za³o¿y³ podstawy, ustawi³ dach, umie¶ci³ poprzeczki oraz ustawi³ s³upy. I rozci±gn±³ namiot nad przybytkiem i nakry³ go przykryciem namiotu z góry, jak to Pan nakaza³ Moj¿eszowi. Nastêpnie wzi±³ ¶wiadectwo i po³o¿y³ je w arce, w³o¿y³ te¿ dr±¿ki do pier¶cieni arki i przykry³ j± z wierzchu przeb³agalni±. Wniós³ nastêpnie arkê do przybytku i zawiesi³ zas³onê zakrywaj±c± i okry³ ni± Arkê ¦wiadectwa, jak Pan nakaza³ Moj¿eszowi. Wtedy to ob³ok okry³ Namiot Spotkania, a chwa³a Pana nape³ni³a przybytek. I nie móg³ Moj¿esz wej¶æ do Namiotu Spotkania, bo spoczywa³ na nim ob³ok i chwa³a Pana wype³nia³a przybytek. Ile razy ob³ok wznosi³ siê nad przybytkiem, Izraelici wyruszali w drogê, a je¶li ob³ok nie wznosi³ siê, nie ruszali w drogê a¿ do dnia uniesienia siê ob³oku. Ob³ok bowiem Pana za dnia zakrywa³ przybytek, a w nocy b³yszcza³ jak ogieñ na oczach ca³ego domu izraelskiego w czasie ca³ej ich wêdrówki.

(Ps 84,3-6.8.11)
REFREN: Jak mi³a, Panie, jest ¶wi±tynia Twoja

Dusza moja stêskniona pragnie przedsionków Pañskich.
Serce moje i cia³o rado¶nie wo³aj± do Boga ¿ywego.
Nawet wróbel znajduje swój dom, a jaskó³ka gniazdo,
gdzie z³o¿y swe pisklêta:
przy o³tarzach Twoich, Panie Zastêpów, Królu mój i Bo¿e!

Szczê¶liwi, którzy mieszkaj± w domu Twoim, Panie,
nieustannie Ciê wielbi±c.
Szczê¶liwi, których moc jest w Tobie.
Mocy im bêdzie przybywaæ.

Doprawdy, dzieñ jeden w przybytkach Twoich
lepszy jest ni¿ innych tysi±ce:
wolê staæ u progu mojego Boga,
ni¿ mieszkaæ w namiotach grzeszników.

(Dz 16,14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, aby¶my uwa¿nie s³uchali s³ów Syna Twojego.

(Mt 13,47-53)
Jezus powiedzia³ do t³umów: Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniaj±cej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy siê nape³ni³a, wyci±gnêli j± na brzeg i usiad³szy, dobre zebrali w naczynia, a z³e odrzucili. Tak bêdzie przy koñcu ¶wiata: wyjd± anio³owie, wy³±cz± z³ych spo¶ród sprawiedliwych i wrzuc± w piec rozpalony; tam bêdzie p³acz i zgrzytanie zêbów. Zrozumieli¶cie to wszystko? Odpowiedzieli Mu: Tak jest. A On rzek³ do nich: Dlatego ka¿dy uczony w Pi¶mie, który sta³ siê uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare. Gdy Jezus dokoñczy³ tych przypowie¶ci, oddali³ siê stamt±d.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 Lipiec 2015, 00:42   

Przybytek ktory zalozyl Mojzesz, to znak obecnosci Pana i mozliwosc spotykania sie z Nim na modlitwie (rozmowa jak przyjaciel mowi z przyjacielem). Przybytek ktory towarzyszyl obozom Izraelitow podczas wedrowki do Ziemi Obiecanej nie tylko im towarzyszyl, ale im przewodzil. My tez pragniemy obecnosci Bozej na codzien w naszym zyciu, starajac sie o to , aby przewodzil nam Duch Swiety.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 Lipiec 2015, 14:36   

Tak, tez pragniemy obecnosci Bozej w naszym zyciu i to bardzo...z wiary, milosci, i potrzeby.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group