Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK- Wsp.¶w.Klary - 11SIERPNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 10 SierpieĹ„ 2015, 15:31   Czytania - WTOREK- Wsp.¶w.Klary - 11SIERPNIA 2015

Wtorek, 11 SIERPNIA 2015
Wspomnienie ¶w. Klary, dziewicy


(Pwt 31,1-8)
Mojżesz odezwał się tymi słowami do Izraela: Dzi¶ mam już sto dwadzie¶cia lat. Nie mogę swobodnie chodzić. Pan mi powiedział: Nie przejdziesz tego Jordanu. Sam Pan, Bóg twój, przejdzie przed tob±; On wytępi te narody przed tob±, tak iż ty osiedlisz się w ich miejsce. A Jozue pójdzie przed tob±, jak mówił Pan. Pan post±pi z nimi, jak post±pił z Sichonem i Ogiem, królami Amorytów, i z ich krajami, które zniszczył. Wyda ich Pan tobie na łup, a ty uczynisz im według wszystkich poleceń, jakie ci dałem. B±dĽ mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tob±, nie opu¶ci cię i nie porzuci. Zawołał potem Mojżesz Jozuego i rzekł mu na oczach całego Izraela: B±dĽ mężny i mocny, bo ty wkroczysz z tym narodem do ziemi, któr± poprzysi±gł Pan dać ich przodkom, i wprowadzisz ich w jej posiadanie. Sam Pan, który pójdzie przed tob±, On będzie z tob±, nie opu¶ci cię i nie porzuci. Nie lękaj się i nie drżyj!

(Pwt 32,3-4.7-9.12)
REFREN: Oto lud Boży jest własno¶ci± Pana

Chcę głosić imię Pana:
uznajcie wielko¶ć Boga naszego;
On Bogiem wiernym, a nie zwodniczym,
On sprawiedliwy i prawy.

Na dawne dni sobie wspomnij.
Rozważajcie lata poprzednich pokoleń.
Zapytaj ojca, by ci oznajmił,
i twoich starców, niech ci powiedz±.

Kiedy Najwyższy rozgraniczał narody,
rozdzielał synów człowieczych,
wtedy ludom granice wytyczał
według liczby synów Izraela.

Bo Jego lud jest własno¶ci± Pana,
dziedzictwem Jego wydzielonym jest Jakub.
Pan sam go prowadził,
nie było z nim boga obcego.

(Mt 11,29ab)
WeĽcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

(Mt 18,1-5.10.12-14)
Uczniowie przyst±pili do Jezusa z zapytaniem: Kto wła¶ciwie jest największy w królestwie niebieskim? On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Je¶li się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyj±ł jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Strzeżcie się, żeby¶cie nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatruj± się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. Jak wam się zdaje? Je¶li kto posiada sto owiec i zabł±ka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabł±kała? A je¶li mu się uda j± odnaleĽć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się ni± bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabł±kały. Tak też nie jest wol± Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 11 SierpieĹ„ 2015, 00:59   

Chrystus pragnie aby apostolowie nie mieli mentalno¶ci ludzi tego swiata, którzy zajmuja się nieustannym promowaniem samych siebie i nieustanna troska o swoje interesy, tak aby być zawsze pierwszymi, aby wyprzedzic innych, aby zrobic jak najwieksza kariere. Tymczasem optyka zyciowa Chrystusa, to optyka miło¶ci, przyjęcia drugiego i to tego który nam nie może gwarantowac zadnych swiatowych korzy¶ci. Jest to optyka miło¶ci miłosiernej. Jest to optyka zbawienia, optyka Krolestwa Bozego. Chrystus przyszedł aby nas uratowac od ¶mierci wiecznej, czyli doprowadzic nas do Pelni Zycia.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 11 SierpieĹ„ 2015, 05:04   

I kto by przyj±ł jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Wczoraj pchajac wozeczek z Kotarkiem minelam młoda pare.
Tez pchali przed sob± wozeczek, tylko ze z psem.

Jest sie czego bać.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 11 SierpieĹ„ 2015, 20:50   

"Chrystus pragnie"
Czy myslimy o pragnieniach Boga,a jesli tak, to na ile nam sie udaje je spelniac?
U mnie roznie to bywa. Wybacz mi Boze.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group