Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 13SIERPNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 12 SierpieÅ„ 2015, 15:22   Czytania - CZWARTEK - 13SIERPNIA 2015

Czwartek, 13 SIERPNIA 2015

(Joz 3,7-10a.11.13-17)
Pan oznajmi³ Jozuemu: Dzi¶ pocznê wywy¿szaæ ciê w oczach ca³ego Izraela, aby poznano, ¿e jak by³em z Moj¿eszem, tak bêdê i z tob±. Ty za¶ dasz nastêpuj±ce polecenie kap³anom nios±cym Arkê Przymierza: Skoro dojdziecie do brzegu wód Jordanu, w Jordanie siê zatrzymajcie. Zwróci³ siê nastêpnie Jozue do Izraelitów: Zbli¿cie siê i s³uchajcie s³ów Pana, Boga waszego. Po tym poznacie, rzek³ Jozue, ¿e Bóg ¿ywy jest po¶ród was i ¿e wypêdzi z pewno¶ci± przed wami Kananejczyków, Chetytów, Chiwwitów, Peryzzytów, Girgaszytów, Amorytów i Jebusytów: oto Arka Przymierza Pana ca³ej ziemi przejdzie przed wami Jordan. Stan± w wodzie Jordanu, oddziel± siê wody Jordanu p³yn±ce z góry i stan± jak jeden wa³. Gdy wiêc lud wyruszy³ ze swoich namiotów, by przeprawiæ siê przez Jordan, kap³ani nios±cy Arkê Przymierza szli na czele ludu. Zaledwie nios±cy arkê przyszli nad Jordan, a nogi kap³anów nios±cych arkê zanurzy³y siê w wodzie przybrze¿nej - Jordan bowiem wezbra³ a¿ po brzegi przez ca³y czas ¿niwa - zatrzyma³y siê wody p³yn±ce z góry i utworzy³y jakby jeden wa³ na znacznej przestrzeni od miasta Adam le¿±cego w pobli¿u Sartan, podczas gdy wody sp³ywaj±ce do morza Araby, czyli Morza S³onego, oddzieli³y siê zupe³nie, a lud przechodzi³ naprzeciw Jerycha. Kap³ani nios±cy Arkê Przymierza Pañskiego stali mocno na suchym ³o¿ysku w ¶rodku Jordanu, a tymczasem ca³y Izrael szed³ po suchej ziemi, a¿ wreszcie ca³y naród skoñczy³ przeprawê przez Jordan.

(Ps 114,1-6)
REFREN: Alleluja

Gdy Izrael wychodzi³ z Egiptu,
dom Jakuba od ludu obcego,
przybytkiem jego sta³ siê Juda,
Izrael jego królestwem.

Morze to ujrza³o i uciek³o,
Jordan swój bieg odwróci³.
Góry skaka³y jak barany,
pagórki niby jagniêta.

Có¿ ci jest, morze, ¿e uciekasz?
Czemu bieg swój odwracasz, Jordanie?
Góry, czemu skaczecie jak barany,
i niby jagniêta, pagórki?

(Ps 119,135)
Oka¿ swemu s³udze ¶wiat³o swojego oblicza i naucz miê Twoich ustaw.

(Mt 18,21-19,1)
Piotr zbli¿y³ siê do Jezusa i zapyta³: Panie, ile razy mam przebaczyæ, je¶li mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy a¿ siedem razy? Jezus mu odrzek³: Nie mówiê ci, ¿e a¿ siedem razy, lecz a¿ siedemdziesi±t siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chcia³ rozliczyæ siê ze swymi s³ugami. Gdy zacz±³ siê rozliczaæ, przyprowadzono mu jednego, który mu by³ winien dziesiêæ tysiêcy talentów. Poniewa¿ nie mia³ z czego ich oddaæ, pan kaza³ sprzedaæ go razem z ¿on±, dzieæmi i ca³ym jego mieniem, aby tak d³ug odzyskaæ. Wtedy s³uga upad³ przed nim i prosi³ go: Panie, miej cierpliwo¶æ nade mn±, a wszystko ci oddam. Pan ulitowa³ siê nad tym s³ug±, uwolni³ go i d³ug mu darowa³. Lecz gdy s³uga ów wyszed³, spotka³ jednego ze wspó³s³ug, który mu by³ winien sto denarów. Chwyci³ go i zacz±³ dusiæ, mówi±c: Oddaj, co¶ winien! Jego wspó³s³uga upad³ przed nim i prosi³ go: Miej cierpliwo¶æ nade mn±, a oddam tobie. On jednak nie chcia³, lecz poszed³ i wtr±ci³ go do wiêzienia, dopóki nie odda d³ugu. Wspó³s³udzy jego widz±c, co siê dzia³o, bardzo siê zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zasz³o. Wtedy pan jego wezwa³ go przed siebie i rzek³ mu: S³ugo niegodziwy! Darowa³em ci ca³y ten d³ug, poniewa¿ mnie prosi³e¶. Czy¿ wiêc i ty nie powiniene¶ by³ ulitowaæ siê nad swoim wspó³s³ug±, jak ja ulitowa³em siê nad tob±? I uniesiony gniewem pan jego kaza³ wydaæ go katom, dopóki mu ca³ego d³ugu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, je¿eli ka¿dy z was nie przebaczy z serca swemu bratu. Gdy Jezus dokoñczy³ tych mów, opu¶ci³ Galilejê i przeniós³ siê w granice Judei za Jordan.
...........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 SierpieÅ„ 2015, 00:44   

Izraelici nie zajeli ziemi która im obiecal Bog wlasna sila, ale to Bog im ja dal, tak samo jak On przeprowadzil ich przez Joradan dzieki Arce Przymierza i wybranemu przez niego przywodcy Izraela , Jozuego. Arka Przymierza jest symbolem Krzyza , a Jozue figura Jezusa.



Na pytanie Piotra dotycz±ce przebaczenia, Chrystus odpowiada w sposób który kaze nam dostrzec , ze jest to fundamentalny problem zbawienia i ze na nim opiera siê Krolestwo Boze. Zarówno Zbawienie jak i Krolestwo Boze to kwestia MILOSIERDZIA BOZEGO. Doswiadczamy jego od Boga, aby¶my zyli nim na ziemi, posrod ludzi, idac razem z nimi do Ziemi Obiecanej. Tylko ten kto zyje duchem Milosierdzia, ten nale¿y do Krolestwa Bozego i ten osi±gnie Pelnie Zbawienia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group