Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 5WRZE¦NIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 4 WrzesieĹ„ 2015, 16:26   Czytania - SOBOTA - 5WRZE¦NIA 2015

Sobota, 5 WRZE¦NIA 2015

(Kol 1,21-23)
Was, którzy byli¶cie niegdy¶ obcymi /dla Boga/ i /Jego/ wrogami przez sposób my¶lenia i wasze złe czyny, teraz znów pojednał w doczesnym Jego ciele przez ¶mierć, by stawić was wobec siebie jako ¶więtych i nieskalanych, i nienagannych, byleby¶cie tylko trwali w wierze - ugruntowani i stateczni - a nie chwiej±cy się w nadziei /wła¶ciwej dla/ Ewangelii. J± to posłyszeli¶cie głoszon± wszelkiemu stworzeniu, które jest pod niebem - jej sług± stałem się ja, Paweł.

(Ps 54,3-4.6.8)
REFREN: Bóg podtrzymuje całe moje życie

Wybaw mnie, Boże, w imię swoje,
moc± swoj± broń mojej sprawy.
Boże, słuchaj mojej modlitwy,
nakłoń ucha na słowo ust moich.

Oto mi Bóg dopomaga,
Pan podtrzymuje me życie.
Będę Ci chętnie składać ofiarę
i sławić Twe dobre imię.

(J 14,6)
Ja jestem drog±, prawd± i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

(Łk 6,1-5)
W pewien szabat przechodził w¶ród zbóż, a uczniowie zrywali kłosy i, wykruszaj±c je rękami, jedli. Na to niektórzy z faryzeuszów mówili: Czemu czynicie to, czego nie wolno czynić w szabat? Wtedy Jezus rzekł im w odpowiedzi: Nawet tego¶cie nie czytali, co uczynił Dawid, gdy był głodny on i jego ludzie? Jak wszedł do domu Bożego i wzi±wszy chleby pokładne, sam jadł i dał swoim ludziom? Chociaż samym tylko kapłanom wolno je spożywać. I dodał: Syn Człowieczy jest panem szabatu.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 5 WrzesieĹ„ 2015, 06:00   

Zamiast krytykowac Jezusa, trzeba przyj±ć wobec Niego postawe ucznia. Zamiast Jemu dawac wskazania, słuchać tego co On mowi i starac się to zrozumiec.



W Chrystusie i z Chrystusem jest nasza radykalna odnowa. W Nim otrzymujemy nowe zycie, które uwidacznia się poprzez nasz nowy sposób myslenia i nasze dobre czyny. Czlowiek zdeprawowany, zdemoralizowany, zepsuty, staje się „¶więty, nieskalany, nienaganny” – je¶li trwa w wierze w Chrystusa i ma ciagle zywa ewangeliczna nadzieje.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 5 WrzesieĹ„ 2015, 10:10   

Oto mi Bóg do pomaga, Pan podtrzymuje me życie
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group