Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PIĄTEK - 4WRZEŚNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 3 Wrzesień 2015, 14:57   Czytania - PIĄTEK - 4WRZEŚNIA 2015

Piątek, 4 WRZEŚNIA 2015

(Kol 1,15-20)
On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia, i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.

(Ps 100,1-5)
REFREN: Stańcie z radością przed obliczem Pana

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem!
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami radości.

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył,
jesteśmy Jego własnością,
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

W Jego bramy wstępujcie z dziękczynieniem,
z hymnami w Jego przedsionki,
chwalcie i błogosławcie Jego imię.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.

(J 8,12)
Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

(Łk 5,33-39)
Wówczas oni rzekli do Niego: Uczniowie Jana dużo poszczą i modły odprawiają, tak samo uczniowie faryzeuszów; Twoi zaś jedzą i piją. Jezus rzekł do nich: Czy możecie gości weselnych nakłonić do postu, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas kiedy zabiorą im pana młodego, i wtedy, w owe dni, będą pościli. Opowiedział im też przypowieść: Nikt nie przyszywa do starego ubrania jako łaty tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze, i łata z nowego nie nada się do starego. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków; w przeciwnym razie młode wino rozerwie bukłaki i samo wycieknie, i bukłaki się zepsują. Lecz młode wino należy wlewać do nowych bukłaków. Kto się napił starego wina, nie chce potem młodego - mówi bowiem: Stare jest lepsze.
........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 4 Wrzesień 2015, 11:21   

Zawiklana jest dzisiejsza Ewangelia...

...Nikt nie przyszywa do starego ubrania jako łaty tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze, i łata z nowego nie nada się do starego...
...Kto się napił starego wina, nie chce potem młodego - mówi bowiem: Stare jest lepsze.


Nowe zwyczaje w poblizu Jezusa,,,"Nowe" - to Jego Nauka...Niewatpliwa też pochwała wina...I co poza tym?...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Wrzesień 2015, 11:33   

„Stare jest lepsze”. Kategoria smaku nie jest decydujaca w podejmowaniu decyzji, ale kategoria słuszności. Dom sąsiadów jest piękniejszy, wygodniejszy, kosztuje wiecej pieniędzy, ale jest domem sąsiadów. Nie wolno mi zachowywac się w nim jak gdyby był moim domem, a tym bardziej, nie wolno mi go bezprawnie zawłaszczyć. Wielka strata dla mnie osobiście byloby zatracenie zmysłu „domowości” i nie dostrzezenie tego, ze MÓJ DOM posiada ceche ktorej nie posiadają wszystkie inne domy. Pan Jezus nie odmawia wartości postom i modlitwom starego przymierza, ale dla chrześcijan nie ma sensu traktowanie ich tylko w kategoriach „smakowych”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Wrzesień 2015, 11:34   

Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie, niewidzialny Bog staje się dla nas widzialny, dotykalny, odczuwalny… staje się dla nas Ojcem, a my Jego dziecmi.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 7 Wrzesień 2015, 00:02   

"Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków; w przeciwnym razie młode wino rozerwie bukłaki i samo wycieknie, i bukłaki się zepsują." (Łk 5)

Wynikałoby, że "stare" nie może, nie powinno współistnieć, współpracować z "młodym".
Postarzać "młode", czy odmładzać "stare"?
A może wszystko ma swoją rację bytu w zasadnych okolicznościach?
Zagmatwane to dla mnie dzisiaj.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Wrzesień 2015, 22:51   

Podobno wszystko ma swoj czas i swoje miejsce w porzadku wszechswiata, praktyczne zasady tez.
Dario, zycze potrzebnych lask Boga. Wszystkim zawsze szczescia Bozego zyczysz,wiec zaslugujesz bysmy i Tobie tego zyczyli. Amen
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 9 Wrzesień 2015, 09:20   

Danusiu, dziękuję pięknie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group