Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - PIĄTEK - 11WRZEŚNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 Wrzesień 2015, 16:05   Czytania - PIĄTEK - 11WRZEŚNIA 2015

Piątek, 11 WRZEŚNIA 2015

(1 Tm 1,1-2.12-14)
Paweł, apostoł Chrystusa Jezusa według nakazu Boga naszego, Zbawiciela, i Chrystusa Jezusa, naszej nadziei - do Tymoteusza, swego prawowitego dziecka w wierze. Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, naszego Pana! Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze. A nad miarę obfitą okazała się łaska naszego Pana wraz z wiarą i miłością, która jest w Chrystusie Jezusie.

(Ps 16,1-2a.5.7-8.11)
REFREN: Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
mówię do Pana: „Tyś jest Panem moim”.
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.

Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
bo serce napomina mnie nawet nocą.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje.

Ty ścieżkę życia mi ukażesz,
pełnię Twojej radości
i wieczną rozkosz
po Twojej prawicy.

(J 17,17ba)
Słowo Twoje Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.

(Łk 6,39-42)
Jezus opowiedział uczniom przypowieść: Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj? Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dopiero w pełni wykształcony, będzie jak jego nauczyciel. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata.
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 05:57   

(1 Tm 1,1-2.12-14)
...Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze...

(Łk 6,39-42)
Jezus opowiedział uczniom przypowieść: Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj?...
...Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata.


Nieskromnie wyznam, ze tez chyba Jezus Chrystus uznal mnie za godną wiary. Dlaczego? Jego Miłosierdzie, jak ocean a moj grzech - jak kropla wody w nim...

I drzazga, i belka w oku powoduja utrate widzenia. Belke koniecznie trzeba najpierw usunac u siebie, by dostrzec i nastepnie delikatnie usunac mala drzazge z oka brata.
Belka w moim oku pojawia sie bardzo czesto. Usuwanie jej moze powodowac ból i chyba dlatego niechetnie sklonna jestem wykonywac te czynnosc. Co u mnie jest tą belką? - widze tu pychę, nieuzasadniona pewnosc siebie,...Po prostu - karłowatą miłość dla brata...Dla brata! Pomóż nam, Boże Ojcze, przejrzeć!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 08:39   

Nawzajem patrzymy na nasze drzazgi, belki, swoich własnych nie widząc.
Bo te zasłaniając nam pole widzenia sa nieuchwytne dla wzroku.
Chodzimy czasem z takimi belkami nie wiedząc, ze je mamy.
"Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka"
Panie, daj świadomość grzechu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 09:29   

Każdy człowiek wierzacy powinien wykorzystac szanse aby moc szczerze zmierzyc się ze slowem Chrystusa o obłudnikach.

Klotnie, skakanie sobie wzajemnie do oczu, to droga do „dolu”.

Troska o „drzazge” w cudzym oku, nie dostrzegając „belki” we wlasnym, to gorzka droga nieustannych konfliktow.

Jedyne rozwiązanie, to uczenie się mądrości od Nauczyciela. Jest nim Jezus Chrystus. Jedyna droga, to sluchanie Jego slowa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 09:30   

„Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze.” Nawrocenie Szawla , ekstremisty żydowskiego stanowi jakas nadzieje, na możliwość nawrócenia sie również ekstremistow islamskich.

Bog jest naszym Zbawicielem. Jezus Chrystus, nasz Pan, jest nasza Nadzieja. Jakie z tego plyna dla mnie osobiście konsekwencje?
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 22:51   

To niemozliwe wyciagac drugiemu drzazge z oka majac przesloniete wlasne oczy belka. To tak oczywiste a jednak ciagle to czynimy. Czesto nawet w dobrej wierze.
Z modlitwy Tomasza Mertona,
"Panie, tylko ocal mnie ode mnie samego. Ocal mnie od mojej wlasnej, trujacej potrzeby zmieniania wszystkich wokol, od niemadrego dzialania, przeinaczania wszystkiego, co Ty zarzadziles".
Pozwol mi spoczac w Twojej woli i milczec.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group