Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- ŚRODA- Wsp.św.Pio z Petrelciny -23 WRZEŚNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 Wrzesień 2015, 19:56   Czytania- ŚRODA- Wsp.św.Pio z Petrelciny -23 WRZEŚNIA 2015

Środa, 23 WRZEŚNIA 2015
Wspomnienie św. Pio z Petrelciny


(Ezd 9,5-9)
Ja Ezdrasz w czasie ofiary wieczornej podniosłem się z upokorzenia mojego, w rozdartej szacie i płaszczu padłem na kolana, wyciągnąłem dłonie do Pana, Boga mojego, i rzekłem: Boże mój! Bardzo się wstydzę, Boże mój, podnieść twarz do Ciebie, albowiem przestępstwa nasze wzrosły powyżej głowy, a wina nasza wzbiła się do nieba. Od dni ojców naszych aż po dziś dzień ciąży na nas wielka wina. My, królowie nasi, kapłani nasi zostaliśmy wydani za nasze przestępstwa pod władzę królów krain tych, pod miecz, w niewolę, na złupienie i na publiczne pośmiewisko, jak to jest dziś. A teraz zaledwie na chwilę przyszło zmiłowanie od Pana, Boga naszego, przez to, że pozostawił nam garstkę ocalonych, że w swoim miejscu świętym dał nam dach nad głową, że Bóg nasz rozjaśnił oczy nasze i że pozwolił nam w niewoli naszej trochę odetchnąć - bo przecież jesteśmy niewolnikami. Ale w niewoli naszej nie opuścił nas Bóg nasz, lecz dał nam znaleźć względy u królów perskich, pozwalając nam odżyć, byśmy mogli wznieść dom Boga naszego i odbudować jego ruiny - dając nam ostoję w Judzie i Jerozolimie.

(Tb 13,2-4.7-8)
REFREN: Pan bardzo wielki, żyjący na wieki

Bóg karze i okazuje miłosierdzie,
posyła do Otchłani pod ziemię
i wyprowadza z największej zagłady.
I nie ma nikogo, kto by uszedł Jego ręki.

Ponieważ On was rozproszył między narodami
i tam okazywał wam swoją wielkość,
wynoście Go pochwałami przed wszystkim, co żyje,
ponieważ On sam jest Panem i Bogiem naszym.

A teraz spójrzcie, co On wam wyświadczył,
i dziękujcie Mu pełnym głosem,
uwielbiajcie Pana sprawiedliwego
i wysławiajcie Króla wieków.

Ja zaś wysławiam Go w ziemi mego wygnania
i narodowi grzeszników opowiadam moc i wielkość Jego.
Nawróćcie się, grzesznicy, i postępujcie przed Nim sprawiedliwie,
kto wie, może sobie w was upodoba i okaże wam miłosierdzie.

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

(Łk 9,1-6)
Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim! Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.
........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 01:17   

Pan Bog wyprowadzil narod izraelski z Egiptu, czyli miejsca gdzie byli niewolnikami. Dal im wolnosc. Ale wolnosc to rowniez odpowiedzialnosc. Izraelczycy juz na pustyni podczas wedrowki do ziemi obiecanej przeciswstawili sie Bogu i zaczeli tesknic do zycia w niewoli. Doszli do ziemi obiecanej, osiedlili sie w niej i znowu odeszli od Boga, poddali sie swoim zadzom. Ich kraj zostal podbity przez Babilonczykow, ktory zburzyli swiatynie jerozolimska, symbol przymierza z Bogiem. Izraelczycy weszli w kolejna niewole, bo odeszli od Boga, ktory dal im wolnosc. Prorok Ezdrasz pisze o nadziei, ktora sie pojawila kiedy pojawial sie mozliwosc odbudowania swiatyni i powrotu jego narodu do Boga. Pan Bog pozostawił garstkę ocalonych, ktora od Boga nigdy nie odeszla i ta garstka odbuduje przymierze z Panem. Tak samo jest i obecnie. Przymierze z Bogiem utrzymywane jest przez garstke ludzi, do ktorych nalezymy

Jestesmy powolani przez Jezusa do niesienie swiatu Jego nauki. Mamy moc i wladze nad zlymi duchami, kazdy na swoja miarke i wladze leczenia chorob, kazdy na swoja miare i na miare swojej wiary. Kazdy z nas niesie Ewangelie swoim zyciem, szczegolnie tutaj w Japonii. Jezus chce, aby rzeczy materialne, dazenie do ich posiadania i porzadkowania nie odwrocila mojej uwagi od mocy, ktora mi przekazuje za posrednictwem Ducha Swietego. Kazdemu czlowiekowi na swiecie Pan Bog daje wolnosc przyjecia swojej nauki. Dlatego zaleca, aby nie narzucac sie w domach gdzie mnie nie przyjmuja. Aby strzasnac proch, ktory pozostal na nogach z tych miejsc. Nic na sile.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 05:51   

(Łk 9,1-6)
Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych....

Sam Jezus mówił o Królestwie w przenosniach - ziarnko gorczycy, skarb ukryty w roli...Czy ludzie rozumieli Jego, a po Nim - Jego Uczniow? Dzis tez - KRÓLESTWO - jest to odlegle i chyba nwet obojetne, pojecie dla wielu...
Modle sie kilka razy dziennie: "Przyjdz Krolestwo Twoje..." i czuje, ze ono przychodzi do mnie w postaci pokoju, radosci z "widzenia" Boga w stworzeniach, drzewaach, kwiatach,...w cudownie utkanym człowieku, a szczegolnie - w małym dziecku...Chcialabym tym darem dzielic sie z innymi...Udzielaj mi, Panie, potrzebnych do tego łask, prosze, a pójdę z Tobą...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 09:47   

"Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim! " ((Łk 9)

Jakiś czas temu w mojej parafii była nauka na ten temat, która wywarła na mnie negatywne wrażenie. Napisałam w tej sprawie do parafii i otrzymałam podziękowanie za 'twórczą krytykę'. Chcę przez to powiedzieć, że w mojej parafii zdarzają się nauki nieadekwatne do roli jaką mogą pełnić.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Wrzesień 2015, 10:02   

Krolestwo Boze glosi się slowem które uzdrawia cialo i dusze. Jeśli kto nie przyjmuje głoszących Krolestwo Boze, nie powinno to być dla nich problemem. Jest to problem tych którzy taka postawa pozbawiaja się Kolestwa Bozego.



Grzech gubi ludzi i narody. Mamy swoje polskie grzechy. Nie należy się ich wypierac, bo grzech nie wyznany psuje sumienie , czyli czyni czlowieka gorszym. Należy je wyznac i starac się im nie ulegac, proszac Boga o obrone, o nasze uswiecenie i zbawienie .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group