Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- PIĄTEK- Wsp.bł.Władysława z Gielniowa -25.IX2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 24 Wrzesień 2015, 15:37   Czytania- PIĄTEK- Wsp.bł.Władysława z Gielniowa -25.IX2015

Piątek, 25 WRZEŚNIA 2015
Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera


(Ag 1,15b-2,9)
W drugim roku [rządów] króla Dariusza. Dnia dwudziestego pierwszego siódmego miesiąca Pan skierował te słowa do proroka Aggeusza: Powiedzże to Zorobabelowi, synowi Szealtiela, namiestnikowi Judy, i arcykapłanowi Jozuemu, synowi Josadaka, a także reszcie ludu: Czy jest między wami ktoś, co widział ten dom w jego dawnej chwale? A jak się on wam teraz przedstawia? Czyż nie wydaje się wam, jakby go w ogóle nie było? Teraz jednak nabierz ducha, Zorobabelu - wyrocznia Pana - nabierz ducha, arcykapłanie Jozue, synu Josadaka, nabierz też ducha cały lud ziemi! - wyrocznia Pana. Do pracy! Bo Ja jestem z wami, wyrocznia Pana Zastępów. Zgodnie z przymierzem, które zawarłem z wami, gdyście wyszli z Egiptu, duch mój stale przebywa pośród was; nie lękajcie się! Bo tak mówi Pan Zastępów: Jeszcze raz, [a jest to] jedna chwila, a Ja poruszę niebiosa i ziemię, morze i ląd. Poruszę wszystkie narody, tak że napłyną kosztowności wszystkich narodów, i napełnię chwałą ten dom, mówi Pan Zastępów. Do Mnie należy srebro i do Mnie złoto - wyrocznia Pana Zastępów. Przyszła chwała tego domu będzie większa od dawnej, mówi Pan Zastępów; na tym to miejscu Ja udzielę pokoju - wyrocznia Pana Zastępów.

(Ps 43,1-4)
REFREN: Zaufaj Panu, On jest twoim Zbawcą

Osądź mnie, Boże, sprawiedliwie
i broń mojej sprawy przeciwko ludowi, nie znającemu litości,
wybaw mnie od człowieka
podstępnego i niegodziwego.

Ty bowiem, Boże, jesteś ucieczką moją,
dlaczego mnie odrzuciłeś?
Czemu chodzę smutny
i prześladowany przez wroga?

Ześlij światłość i wierność swoją,
niech one mnie wiodą,
niech one mnie zaprowadzą na Twoją górę świętą
i do Twoich przybytków.

I przystąpię do ołtarza Bożego,
do Boga, który jest moim weselem i radością,
i będę Cię chwalił przy dźwiękach lutni,
Boże mój, Boże.

(Mk 10,45)
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie no okup za wielu.

(Łk 9,18-22)
Gdy raz Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: Za kogo uważają Mnie tłumy? Oni odpowiedzieli: Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Piotr odpowiedział: Za Mesjasza Bożego. Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie.
........................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 25 Wrzesień 2015, 02:09   

"nabierz też ducha cały ludu ziemi!...Do pracy! Bo Ja jestem z wami...duch mój stale przebywa pośród was; nie lękajcie się!" Pan Bog mowi to do mnie i do nas wszytskich ciagle. Czlowieku nie boj sie drugiego czlowieka, nie boj sie ze ktos cie wysmieje, Ja jestem z Toba. Zaufaj Mi. Jak czesto powtarzal nam Sw. Jan Pawel II. Nie lekajcie sie. Otworzcie drzwi Chrystusowi. Jezu Ufam Tobie. Chce umiec zawierzyc sie Tobie cala soba

Za kogo uwazalabym Jezasa gdybym zyla w Jego czasach? Czy dotarloby do mnie, ze jest Mesjaszem, ze na molich oczach dzieje sie historia Zbawienia? Czy nie oczekiwalabym, ze historsia Zbawienia bedzie toczyla sie w bardziej spektakularny sposob? Czy potrafilabym Mu uwierzyc, czy nie uleglabym knowaniom faryzeuszy? Meczenstwo i smierc Jezusa, po ktorym nastapilo Zmartwychwstanie bylo ostatecznym dowodem na Jego mesjanstwo, na to ze byl Synem Bozym. Ale dostrzegli to tylko ci, ktorzy chcieli to dostrzec, ktorzy uznali swoja slabosc i grzesznosc. Meka i Zmartwuchwstanie Jezusa nie dokonywaly sie w swietle reflektorow, tylko w ciszy i pokorze. Zobaczyli i uwierzyli tylko ci, ktorzy widzeli i chcieli zobaczyc, slyszeli i chcieli uslyszec. I tak jest do dzis. Najwazniejsze rzeczy w moim zyciu wydarzyly sie w szarosci dnia codziennego, bo w niej dzieje sie najwiecej cudow.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 25 Wrzesień 2015, 09:11   

"Czemu chodzę smutny
i prześladowany przez wroga?" ((Ps 43))

Próba ognia.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Wrzesień 2015, 09:43   

Z jednej strony, wiara i uwielbienie Boga, z drugiej zas - pokoj czlowieka. Te dwie wartosci wzajamnie sie uzupelniaja, stanowiac rzeczywistosc Zbawienia.


Duch Swiety jest duchem madrosci i mestwa w milosci.


Dlaczego Pan Jezus nakazal im w taki kategoryczny sposob, aby nie mowili, ze jest Mesjaszem? Przeciez pochwalil za to Piotra, mowiac ze jest wlasnie dlatego blogoslawiony? Dlatego, ze Pan Jezus NIE CHCE ABY O TYM GADAC, ALE ZALEZY MU NA TYM ABY TO ODKRYC, CZYLI PRZEZYC TE PRAWDE.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group