Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- PONIEDZIAŁEK- Wsp.św.Wacława -28WRZEŚNIA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 15:20   Czytania- PONIEDZIAŁEK- Wsp.św.Wacława -28WRZEŚNIA 2015

Poniedziałek, 28 WRZEŚNIA 2015
Wspomnienie św. Wacława, męczennika


(Za 8,1-8)
Pan Zastępów skierował następujące słowo: Tak mówi Pan Zastępów: Zazdrosna miłość moja obejmuje Syjon i broni go mój gniew potężny. To mówi Pan: Powrócę znowu na Syjon i zamieszkam znowu w Jeruzalem. I znowu Jeruzalem nazwą Miastem Wiernym, a górę Pana Zastępów - Górą Świętą. Tak mówi Pan Zastępów: I znowu staruszkowie i staruszki zasiądą na placach Jeruzalem, wszyscy z laskami w ręku z powodu podeszłego wieku. I zaroją się place miasta od bawiących się tam chłopców i dziewcząt. Tak mówi Pan Zastępów: Jeżeli uchodzić to będzie za coś niezwykłego w oczach Reszty tego ludu w owych dniach, czy Ja również mam to uważać za coś niezwykłego? - wyrocznia Pana Zastępów. Tak mówi Pan Zastępów: Oto Ja wybawię lud mój z krainy wschodu i z krainy zachodu słońca. Sprowadzę ich i mieszkać będą w Jeruzalem. I będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem, wiernym i sprawiedliwym.

(Ps 102,16-21.29.21-23)
REFREN: Pan się objawi w chwale na Syjonie

Poganie będą się bali imienia Pana,
a Twej chwały wszyscy królowie ziemi,
bo Pan odbuduje Syjon i ukaże się w swym majestacie,
przychyli się ku modlitwie opuszczonych
i nie odrzuci ich modłów.

Należy to spisać dla przyszłych pokoleń,
lud, który się narodzi, niech wychwala Pana.
Bo spojrzał Pan z wysokości swego przybytku,
aby posłyszeć jęki uwięzionych,
aby skazanych na śmierć uwolnić.

Synowie sług Twoich bezpiecznie mieszkać będą,
a ich potomstwo będzie trwało w Twej obecności:
by imię Pana głoszono na Syjonie i Jego chwałę w Jeruzalem,
kiedy zgromadzą się razem narody i królestwa, by służyć Panu.

(Mk 10,45)
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

(Łk 9,46-50)
Uczniom Jezusa przyszła myśl, kto z nich jest największy. Lecz Jezus, znając myśli ich serca, wziął dziecko, postawił je przy sobie i rzekł do nich: Kto przyjmie to dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmie, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest wielki. Wtedy przemówił Jan: Mistrzu, widzieliśmy kogoś, jak w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami. Lecz Jezus mu odpowiedział: Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami.
............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 06:02   

....wziął dziecko, postawił je przy sobie i rzekł do nich: Kto przyjmie to dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmie, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest wielki...

Jezus tez byl malenkim Dzieckiem...Kto Go wtedy przyjmowal, przyjmowal Jego Ojca; na pewno byli to Mayryja i Józef...Przezywajac dzis dziecinstwo Jezusa, tez, mysle, mamy szanse udzielac gosciny Trojcy Przenajswietszej...
Lubie chodzic na Msze sw. dla dzieci, bo mam wtedy okazję podziwiac te genialne, jakze rozkoszne dzieła Boze. Nie moge sie zwlaszcza napatrzec na mlodych ojcow, trzymajacych w dłoniah swoje malenstwa. Macierzynstwo i ojcostwo - to jedne z najwspanialszych Darów Stwórcy dla człowieka! Bądz zawsze uwielbiany w nich, Wielki Boże!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 07:14   

Zosiu!!! Też tak mam :))
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 07:51   

Pytanie : kto jest największy, budzi niezdrowe ambicje i uruchamia mechanizm konkurencji. Jeśli to zas dotyczy wspólnoty, to pojawiaja się w niej wówczas tendencje do tego aby panowac nad innymi, z racji przypisywanej sobie wyższości, gdyz reprezentuje się „rasę panow”, swietą kastę uprzywilejowanych, czy wojujacą mafię zabijakow.
Zamiast „kto jest najwiekszy”, powinno się zadawac pytanie: „kto jest najmniejszy”, aby mu pomoc, zajac się nim, pozwolic mu urosnąć , bo ten wzrost będzie radością i błogosławieństwem dla wszystkich.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 07:52   

„Będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem, wiernym i sprawiedliwym”. Lud może być rzeczywiście ludem, a nie tlumem i pojedynczymi numerami jakiejs wielkiej liczby, jeżeli ma „Boga wiernego i sprawiedliwego” jako swego Pana. Jeżeli wladze posiadaja bozki, idole i roznego rodzaju watazki, to jest obozem koncentracyjnym albo pierwotna horda. Zapowiedz szczescia idzie w parze ze spełnieniem się komunii z prawdziwym Bogiem,”wiernym i sprawiedliwym”

Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu. (Mk 10,45)

Synowie sług Twoich bezpiecznie mieszkać będą,
a ich potomstwo będzie trwało w Twej obecności:
by imię Pana głoszono na Syjonie i Jego chwałę w Jeruzalem,
kiedy zgromadzą się razem narody i królestwa, by służyć Panu. (Ps 102)
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 08:33   

"...kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami."
Rzeczywiście, chyba, zbyt często zdarza się, że wyolbrzymiamy różnice pomiędzy nami.
Nie szukamy tego co łączy, ale raczej myślimy o tym w czym nie do końca się zgadzamy.

Pozdrawiam

Michał
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 15:22   

Jak ładnie pomyślane, , pomyśleć o najmniejszym by się o niego zatroszczyć, ,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group