Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- ŚRODA- Wsp.bł.Jakuba Strzemię -21PAŹDZIERNIKA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2015, 15:00   Czytania- ŚRODA- Wsp.bł.Jakuba Strzemię -21PAŹDZIERNIKA 2015

Środa, 21 PAŹDZIERNIKA 2015
Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa


(Rz 6,12-18)
Niech grzech nie króluje w waszym śmiertelnym ciele, poddając was swoim pożądliwościom. Nie oddawajcie też członków waszych jako broń nieprawości na służbę grzechowi, ale oddajcie się na służbę Bogu jako ci, którzy ze śmierci przeszli do życia, i członki wasze oddajcie jako broń sprawiedliwości na służbę Bogu. Albowiem grzech nie powinien nad wami panować, skoro nie jesteście poddani Prawu, lecz łasce. Jaki stąd wniosek? Czy mamy dalej grzeszyć dlatego, że nie jesteśmy już poddani Prawu, lecz łasce? żadną miarą! Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości? Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości.

(Ps 124,1-8)
REFREN: Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

Gdyby Pan nie był po naszej stronie,
przyznaj Izraelu,
gdyby Pan nie był po naszej stronie,
gdy ludzie przeciw nam powstali,

wtedy pochłonęliby nas żywcem.
Gdy gniew ich przeciw nam zapłonął,
wówczas zatopiłaby nas woda,
potok by popłynął nad nami.
Wówczas potoczyłyby się nad nami wezbrane wody.

Błogosławiony Pan, który nas nie wydał na pastwę ich zębom.
Dusza nasza jak ptak się wyrwała z sideł ptaszników,
sidło się podarło, i zostaliśmy uwolnieni.
Nasza pomoc w imieniu Pana,
który stworzył niebo i ziemię.

(Mt 24,42a.44)
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

(Łk 12,39-48)
Jezus powiedział do swoich uczniów: To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. Wtedy Piotr zapytał: Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich? Pan odpowiedział: Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas wydzielił jej żywność? Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: Mój pan ociąga się z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce. Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.
..........................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2015, 02:49   

Sw. Pawel zacheca mnie do porzucenia slabosci plynacych z grzechu pierworodnego i do zawierzenie sie woli i opatrznosci Bozej, ktora jest zrodlem laski.

"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą." To bardzo surowe slowa, z ktorych musze sobie codziennie zdawac sprawe, bo duzo dostalam od Pana Boga i mam swiadomosc tego, ze wiele bedzie ode mnie wymagal. Chcialabym w zyciu sprostac postawionym przez Niego zadaniom, ale aby to uczynic moge sie tylko zawierzyc Jego woli i dzialaniu Ducha Swietego, bo wlasnymi silami nie dam radu. Duchu Swiety prowadz
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2015, 08:00   

Jestem ja, jesteśmy my. Jest jeden DOM i dwa oczekiwania. Jedno oczekiwanie związane jest z majacym nastapic przyjsciem Pana. Drugie oczekiwanie jest grozba przed która powinienem i powinniśmy się uchronic. Oba oczekiwania wiaza się ze soba wezlem mądrości. Kto jest madry, ten dobrze zarzadza domem i chroni go przed przed rabusiami. Jest on dobrze przygotowany na przyjscie Pana. Ich spotkanie będzie radosne . Kto nie dbal o dom nad którym zlecil mu piecze Pan, ten wykazal brak szacunku dla Niego samego. Spotkanie w tym wypadku będzie dramatem. Kluczem do zrozumienia tego życiowego zadania i problemu jest MILOSC.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2015, 08:00   

Pan przyjdzie do nas, JAKO SWOJEGO DOMU, do swoich bliskich, przyjaciol, ludzi Mu drogich. Oczekiwac Jego przyjscia, to znaczy w pierwszym rzedzie, zabiegac o ten dom i chronic go przed złodziejami i bandytami, którzy sa gotowi wedrzec się do niego, jak tylko nadarzy się sposobnosc.



Najwiekszym zagrozeniem jest utrata nadziei i miłości do mającego nadejść Pana. Wówczas lekceważy się Jego przyjscie i latwo ulega się pokusom fałszywej wolności, która jak kazde zafałszowanie prowadzi do katastrofy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2015, 08:01   

Szczesliwy, kto „daje z serca posluch nakazom” Ewangelii. Blogoslawiony i rzeczywiście wolny jest tylko ten, kto idzie za glosem Ducha Swietego. Kogo uwiodl grzech, ten traci wolność choc sobie i innym ja wmawia.


Grzech, czyli zlo duchowe, jest przyczyna śmierci. Ilez znakow panowania grzechu dzisiaj! Ile chorob i ile zniszczen : fizycznych, psychicznych i duchowych. Ludzie traca orientacje zyciowa, gubia sens i instynkt samozachowawczy. Sami siebie unicestwiaja.


Panowanie zla rodzi śmierć i zniszczenie. Panowanie Dobra uzdrawia, tworzy harmonie, daje radosc i uszczesliwia. Najwiekszą wolnościa jest takie ukochanie wszechmogącego i miłosiernego Boga, ze stajemy się z jedno Nim, uczestnicząc w Jego Wolnosci, Madrosci , Pieknie i Potedze, czyli w Jego MILOSCI.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2015, 20:18   

Panowanie zla rodzi śmierć i zniszczenie. Panowanie Dobra uzdrawia, tworzy harmonie, daje radosc i uszczesliwia. Najwiekszą wolnościa jest takie ukochanie wszechmogącego i miłosiernego Boga, ze stajemy się z jedno Nim, uczestnicząc w Jego Wolnosci, Madrosci , Pieknie i Potedze, czyli w Jego MILOSCI./AZ/
Ja to rozumiem bo tez tak mysle, nie potrafie jednak dalej tej madrosci przekazac tak, by zostala przyjeta przez innych, na ktorych mi tak bardzo zalezy.
Boze, pomocy Twojej mi trzeba, uzycz laski radzenia sobie z ta nieumiejetnoscia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group