Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania - WTOREK - 27PAŹDZIERNIKA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 26 PaÄ˝dziernik 2015, 16:09   Czytania - WTOREK - 27PAŹDZIERNIKA 2015

Wtorek, 27 PAŹDZIERNIKA 2015

(Rz 8,18-25)
Sądzę, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych. Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując - odkupienia naszego ciała. W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy.

(Ps 126,1-6)
REFREN: Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas

Gdy Pan odmienił los Syjonu,
wydawało się nam, że śnimy.
Usta nasze były pełne śmiechu,
a język śpiewał z radości.

Mówiono wtedy między poganami:
„Wielkie rzeczy im Pan uczynił”.
Pan uczynił nam wielkie rzeczy
i ogarnęła nas radość.

Odmień znowu nasz los, Panie,
jak odmieniasz strumienie na Południu.
Ci, którzy we łzach sieją,
żąć będą w radości.

Idą i płaczą
niosąc ziarno na zasiew,
lecz powrócą z radością
niosąc swoje snopy.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Łk 13,18-21)
Jezus mówił: Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posadził w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki powietrzne gnieździły się na jego gałęziach. I mówił dalej: Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięł i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło.
..............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2015, 01:10   

"Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy." Jakie to ważne miec zawsze nadzieje. Moja ludzka slabosc skłania mnie, abym nie wierzyla w to co niewidzialne i niemozliwe do zrozumienia. Słabość ludzka każe mi dazyc do rozumowego wyjasnienia wszystkich zjawisk. Jednak łaska wiary pozwala wyczekiwać z wytrwałością, z nadzieją nadejścia Królestwa Bożego, w którym każdy zostanie sprawiedliwie osądzony.

Ziarnko gorczycy jest na tyle małe, że się go w życiu codziennym nie zauważa. Ale kiedy wyrośnie, jego gałęzie dają schronienie ptakom, które budują na nich gniazda.Tak samo jest z Królestwem Bożym. Wielu ludzi w nie nie wierzy, bo nie widzi, bo nie potrafi zrozumieć jego istnienia w sposób racjonalny. Królestwo Boże jest jak zaczyn, który nadaje smaku i charakteru chlebowi, ale sam nie jest chlebem. Błogosławieni, którzy uwierzyli
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2015, 01:12   

"Pan uczynił nam wielkie rzeczy
i ogarnęła nas radość."

Panie Boze, Swiety Janie Pawle II dziekuje za wyniki wyborow w Polsce. Prosze o dar oswiecenia dla niewidzacych i o cud pojednania narodowego
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2015, 03:36   

Ziarnko gorczycy

Jadąc  z wnukiem pociągiem skorzystałam z wolnego miejsca dla siebie, zagradzajac trochę wózkiem zajęte miejsca po prawej i lewej stronie (w japońskim pociągu miejsca sa wzdłuż ścian) nie powodując jednak dyskomfortu dla siedzących tam osób , tzn nie wymuszając u nich cofnięcia nóg. Przeprosilam jednak każdego z osobna. Te miejsca miały oznakowania z przeznaczeniem dla ludzi starszych i matek z dziecmi. Po prawej stronie siedział młody mężczyzna, widać było ze bardzo niezadowolony , ze czesc wózka a konkretnie przednie koła stoją tuż przed nim. Z całej siły w nie kopnął . Wozek przytrzymywalam rekoma a kola były na obrotowym gwincie i po prostu sie obrocily.
Wnuk moj, trochę juz podsypiajacy nie zauważył tej agresji. Ja dziwnie spokojna tez nie zareagowalam.
Jak dobrze! Bo za chwile Kotarek obdarzył tego człowieka rozbrajajacym, cudownym uśmiechem i nie minęło kilka sekund jak ten człowiek sie podniósł i omijając ostrożnie wózek przeszedł do innego wagonu.
Niech go ten uśmiech prowadzi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2015, 04:45   

Krolestwo Boze jest tajemnica ubóstwa, skromności, małości, która rosnie i rozwija sie dzieki lasce Bozej, az do tej Pelni która jest Bog.



Co posadziles w SWOIM OGRODZIE, jak o niego dbasz? Można go obsiac trawa, żeby było wygodnie, można wyasfaltowac, żeby służył jako parking dla samochodow które się staly moimi bozkami. Można ten ogrod efektowanie przyozdobic, stawiając w nim sztuczne palmy i fontanny. Może atrakcyjnie wyglądać, ale być pozbawiony zycia i intymności. Można zasiac w nim ziarno Krolestwa Bozego i cieszyc się jego wzrostem. RADOSC TA BĘDZIE ZNAKIEM ODNOWY ZYCIA W NAS SAMYCH – ZBAWCZEJ RADOSCI ZBAWIENIA.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2015, 04:47   

Zycie nasze jest oczekiwaniem spełnienia się Bozej obietnicy. Obietnice aktywuje w nas Duch Swiety. On spełni ja w stosunku do tych którzy sa Mu wierni.


„Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych”.
Moje zmartwychwstanie, nie jest moim prywatnym zmartwychwstaniem, a chwala zycia wiecznego nie jest tylko moja chwala, ale moim wkładem i moim uczestnictwem w chwale calego stworzenia.


Swietosc nie jest tylko osobista nagroda, czy radością, ale wspolnym dobrem wszystkiego co istnieje. Swietosc jest szczytem twórczej i stwórczej solidarności ze swiatem. Swietosc jest wkladem i udzialem w Zbawieniu.


Nie ma porównania Zycie Wieczne, z doczesnym. Nie ma porównania cierpienie zycia doczesnego z Chwala Zycia Wiecznego, bo nie ma porównania tego co doczesne z tym co wieczne.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 27 PaÄ˝dziernik 2015, 09:49   

"Odmień znowu nasz los, Panie,
jak odmieniasz strumienie na Południu." (Ps 126,1-6)

żeby

"Usta nasze były pełne śmiechu..." (Ps 126,1-6)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group