Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - WTOREK - 3LISTOPADA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 2 Listopad 2015, 16:15   Czytania - WTOREK - 3LISTOPADA 2015

Wtorek, 3 LISTOPADA 2015

(Rz 12,5-16a)
Wszyscy razem tworzymy jedno cia³o w Chrystusie, a ka¿dy z osobna jeste¶my nawzajem dla siebie cz³onkami. Mamy za¶ wed³ug udzielonej nam ³aski ró¿ne dary: b±d¼ dar proroctwa - [do stosowania] zgodnie z wiar±; b±d¼ to urz±d diakona - dla wykonywania czynno¶ci diakoñskich; b±d¼ urz±d nauczyciela - dla wype³niania czynno¶ci nauczycielskich; b±d¼ dar upominania - dla karcenia. Kto zajmuje siê rozdawaniem, [niech to czyni] ze szczodrobliwo¶ci±; kto jest prze³o¿onym, [niech dzia³a] z gorliwo¶ci±; kto pe³ni uczynki mi³osierdzia, [niech to czyni] ochoczo. Mi³o¶æ niech bêdzie bez ob³udy. Miejcie wstrêt do z³ego, pod±¿ajcie za dobrem. W mi³o¶ci braterskiej nawzajem b±d¼cie ¿yczliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie. Nie opuszczajcie siê w gorliwo¶ci. B±d¼cie p³omiennego ducha. Pe³nijcie s³u¿bê Panu. Weselcie siê nadziej±. W ucisku b±d¼cie cierpliwi, w modlitwie - wytrwali. Zaradzajcie potrzebom ¶wiêtych. Przestrzegajcie go¶cinno¶ci. B³ogos³awcie tych, którzy was prze¶laduj±. B³ogos³awcie, a nie z³orzeczcie. Weselcie siê z tymi, którzy siê wesel±. p³aczcie z tymi, którzy p³acz±. B±d¼cie zgodni we wzajemnych uczuciach. Nie goñcie za wielko¶ci±, lecz niech was poci±ga to, co pokorne.

(Ps 131,1-3)
REFREN: Strze¿ duszy mojej w Twym pokoju, Panie.

Panie, moje serce siê nie pyszni
i nie patrz± wynio¶le moje oczy.
Nie dbam o rzeczy wielkie
ani o to, co przerasta me si³y.
Lecz uspokoi³em i uciszy³em moj± duszê.

Jak dziecko na ³onie swej matki,
jak ciche dziecko jest we mnie moja dusza.
Izraelu, z³ó¿ nadziejê w Panu,
teraz i na wieki.

(Mt 11,28)
Przyjd¼cie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obci±¿eni jeste¶cie, a Ja was pokrzepiê.

(£k 14,15-24)
Gdy Jezus siedzia³ przy stole, jeden ze wspó³biesiadników rzek³ do Niego: Szczê¶liwy jest ten, kto bêdzie ucztowa³ w królestwie Bo¿ym. Jezus mu odpowiedzia³: Pewien cz³owiek wyprawi³ wielk± ucztê i zaprosi³ wielu. Kiedy nadszed³ czas uczty, pos³a³ swego s³ugê, aby powiedzia³ zaproszonym: Przyjd¼cie, bo ju¿ wszystko jest gotowe. Wtedy zaczêli siê wszyscy jednomy¶lnie wymawiaæ. Pierwszy kaza³ mu powiedzieæ: Kupi³em pole, muszê wyj¶æ, aby je obejrzeæ; proszê ciê, uwa¿aj mnie za usprawiedliwionego. Drugi rzek³: Kupi³em piêæ par wo³ów i idê je wypróbowaæ; proszê ciê, uwa¿aj mnie za usprawiedliwionego. Jeszcze inny rzek³: Po¶lubi³em ¿onê i dlatego nie mogê przyj¶æ. S³uga powróci³ i oznajmi³ to swemu panu. Wtedy rozgniewany gospodarz nakaza³ s³udze: Wyjd¼ co prêdzej na ulice i zau³ki miasta i wprowad¼ tu ubogich, u³omnych, niewidomych i chromych. S³uga oznajmi³: Panie, sta³o siê, jak rozkaza³e¶, a jeszcze jest miejsce. Na to pan rzek³ do s³ugi: Wyjd¼ na drogi i miêdzy op³otki i zmuszaj do wej¶cia, aby mój dom by³ zape³niony. Albowiem powiadam wam: ¿aden z owych ludzi, którzy byli zaproszeni, nie skosztuje mojej uczty.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Listopad 2015, 02:57   

¦wiat uczy mnie, ¿e mam byæ poprawna politycznie i "tolerancyjna", a to wszystko znaczy byle jaka. Mam nie reagowaæ na nic spontanicznie, byæ zawsze u¶miechniêta niezleznie od sytuacji, nie wyra¿aæ swoich opinii, bo muszê mieæ wzgl±d na ró¿nice pogl±dów i uczucia religijne innych. ¦wiat chce, ¿ebym by³a letnia. A Bóg wrêcz przeciwnie. Chce ¿ebym reagowa³a na to co siê dzieje zgodnie ze swoim sumieniem. ¦w. Pawe³ zaleca, ¿ebym wk³ada³a serce w to co robiê, w misjê któr± powierzy³ mi Pan Bóg. Zaleca, aby karciæ kiedy trzeba, rozdawaæ ze szczodrobliwo¶ci±, dzia³aæ z gorliwo¶ci±, nie byæ ob³udn±, mieæ wstrêt do z³ego i pod±¿aæ za dobrym. W mi³o¶ci braterskiej byæ ¿yczliwa. Pe³niæ s³u¿bê Panu, weseliæ siê nadziej± i byæ cierpliw± w cierpieniu. Byæ go¶cinn±, b³ogos³awiæ tym, którzy mnie prze¶laduj±, weseliæ siê z tymi, którzy siê wesel± i p³akaæ z tymi, którzy p³acz±. Nie goniæ za wielko¶ci±, ale byæ pokorna. Pan Bóg za po¶rednictwem ¦w. Paw³a zaleca mi wiêc wszystko przeciwnie do zaleceñ ¶wiata, który ka¿e mi byæ przebojow±, goniæ za popularnosci± i dostosowywac to co mówiê do upodobañ mas. Wolê jednak naukê Bo¿±.

"Wszyscy razem tworzymy jedno cia³o w Chrystusie, a ka¿dy z osobna jeste¶my nawzajem dla siebie cz³onkami."



Bóg zaprasza mnie na ucztê tak ja wszystkich ludzi. Jest to uczta pe³ni ¿ycia i szczê¶cia, czyli ¿ycia wiecznego. Czy potrafiê skorzystaæ z tego zaproszenia? Czy nie wynajdujê pretekstów tak jak ludzie w przypowie¶ci, aby uciec od Boga i okazywaæ mu szacunek tylko formalnie? Bóg zaprasza wszystkich ludzi na swoj± ucztê i ode mnie zale¿y czy to zaproszenie przyjmê i czy bêdzie ono dla mnie w ¿yciu wa¿ne, czy od³ozê je gdzie¶ na bok ze starymi gazetami
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Listopad 2015, 07:58   

„Miejcie wstrêt do z³ego, pod±zajcie za dobrem” to znaczy duzo wiecej anizeli tylko nie czynic nic zlego, bo chodzi w tym wypadku o ludzkie serce, o wyrazne upodobanie sobie dobra przez nie.

„Wszyscy razem tworzymy jedno cia³o w Chrystusie, a ka¿dy z osobna jeste¶my nawzajem dla siebie cz³onkami”
Indywidualizm rozrywa naturalna jedno¶æ spoleczna. Egoizm paralizuje zycie wspolnoty. Nienawisc jest rakiem, który w imie wlasnego perwersyjnego rozwoju zabija caly organizm. Taka wlasnie role odgrywa diabelska, niszczycielska, pelna pogardy „wolno¶æ”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Listopad 2015, 08:01   

Niesprawiedliwe, zupe³nie pozbawione podstaw sa opinie mówi±ce o surowych kryteriach selekcji wezwanych do wziêcia udzialu w uczcie Mesjanskiej. Nie kryteria sa surowe, ale zaproszeni sa przewrotnymi przyjació³mi, gardzaj±cymi gospodarzem i jego uczta

Zaproszeni, sami siebie pozbawiaja tego czego pragna. Ich wlasny egoizm pozbawil ich jasnego widzenia tego co jest ich prawdziwym b³ogos³awieñstwem. Dzisiaj równie¿, w postêpowej, nowoczesnej Europie jeste¶my ¶wiadkami takich autodestrukcyjnych postaw i dzialan.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group