Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 7LISTOPADA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 6 Listopad 2015, 17:33   Czytania - SOBOTA - 7LISTOPADA 2015

Sobota, 7 LISTOPADA 2015

(Rz 16,3-9.16.22-27)
Pozdrówcie wspó³pracowników moich w Chrystusie Jezusie, Pryskê i Akwilê, którzy za moje ¿ycie nadstawili swe g³owy i którym winienem wdziêczno¶æ nie tylko ja sam, ale i wszystkie Ko¶cio³y [nawróconych] pogan. Pozdrówcie tak¿e Ko¶ció³, który siê zbiera w ich domu. Pozdrówcie mojego umi³owanego Epeneta, który nale¿y do pierwocin, z³o¿onych Chrystusowi przez Azjê. Pozdrówcie Mariê, która ponios³a wiele trudów dla waszego dobra. Pozdrówcie Andronika i Juniasa, moich rodaków i wspó³towarzyszy wiêzienia, którzy siê wyró¿niaj± miêdzy aposto³ami, a którzy przede mn± przystali do Chrystusa. Pozdrówcie umi³owanego mego w Panu Ampliata. Pozdrówcie wspó³pracownika naszego w Chrystusie, Urbana, i umi³owanego mego Stachysa. Pozdrówcie wzajemnie jedni drugich poca³unkiem ¶wiêtym. Pozdrawiaj± was wszystkie Ko¶cio³y Chrystusa. Pozdrawiam was w Panu i ja, Tercjusz, który pisa³em ten list. Pozdrawia was Gajus, który jest gospodarzem moim i ca³ego Ko¶cio³a. Pozdrawia was Erast, skarbnik miasta, i Kwartus, brat. Temu, który ma moc utwierdziæ was zgodnie z Ewangeli± i moim g³oszeniem Jezusa Chrystusa, zgodnie z objawion± tajemnic±, dla dawnych wieków ukryt±, teraz jednak ujawnion±, a przez pisma prorockie na rozkaz odwiecznego Boga wszystkim narodom obwieszczon±, dla sk³onienia ich do pos³uszeñstwa wierze, Bogu, który jedynie jest m±dry, przez Jezusa Chrystusa, niech bêdzie chwa³a na wieki wieków. Amen.

(Ps 145,2-5.10-11)
REFREN: Bêdê Ciê wielbi³, Bo¿e mój i Królu

Ka¿dego dnia bêdê Ciebie b³ogos³awi³
i na wieki wys³awia³ Twoje imiê.
Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwa³y,
a wielko¶æ Jego niezg³êbiona.

Pokolenie pokoleniu g³osi Twoje dzie³a
i zwiastuje Twoje potê¿ne czyny.
G³osz± wspania³± chwa³ê Twego majestatu
i rozpowiadaj± Twoje cuda.

Niech Ciê wielbi±, Panie, wszystkie Twoje dzie³a
i niech Ciê b³ogos³awi± Twoi ¶wiêci.
Niech mówi± o chwale Twojego królestwa
i niech g³osz± Twoj± potêgê.

(2 Kor 8,9)
Jezus Chrystus, bêd±c bogaty, dla was sta³ siê ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogaciæ.

(£k 16,9-15)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Pozyskujcie sobie przyjació³ niegodziw± mamon±, aby gdy /wszystko/ siê skoñczy, przyjêto was do wiecznych przybytków. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej bêdzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy bêdzie. Je¶li wiêc w zarz±dzie niegodziw± mamon± nie okazali¶cie siê wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Je¶li w zarz±dzie cudzym dobrem nie okazali¶cie siê wierni, kto wam da wasze? ¿aden s³uga nie mo¿e dwom panom s³u¿yæ. Gdy¿ albo jednego bêdzie nienawidzi³, a drugiego mi³owa³; albo z tamtym bêdzie trzyma³, a tym wzgardzi. Nie mo¿ecie s³u¿yæ Bogu i mamonie. S³uchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego. Powiedzia³ wiêc do nich: To wy w³a¶nie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi miêdzy lud¼mi, obrzydliwo¶ci± jest w oczach Bo¿ych.
.......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 Listopad 2015, 03:40   

Podziekowanie, wdziecznosc i pozdrowienia wyrazone przez Sw. Pawla. Jaki to wazny element ludzkiego zycia

"Pozyskujcie sobie przyjació³ niegodziw± mamon±, aby gdy /wszystko/ siê skoñczy, przyjêto was do wiecznych przybytków.Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej bêdzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy bêdzie." 

Nie jest to dla mnie zacheta do nieuczciwosci, ale do szczerosci i prawdziwosci w tym co sie robi. Badz czlowieku oddany temu co robisz, nawet jezeli to jest cos malego, nie oszukuj, bo Pan Bog i tak wszystko widzi i zna twoje prawdziwe zamysly. Jezeli nie potrafisz byc uczciwy w czyms malym, w dotrzymaniu obietnicy nie bedziesz wierny w przyjazni i w milosci. Wykorzystuj swoje umiejetnosci w tym co robisz.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 Listopad 2015, 06:19   

Pozyskujcie sobie przyjació³ niegodziw± mamon±

Wdzieczni jestesmy za otrzymana pomoc materialna, nie zapomina sie takiej przyslugi.
Niegodziwa mamona ratuje nie raz ludzkie zycie i chroni przed upokorzeniem.

Je¶li wiêc w zarz±dzie niegodziw± mamon± nie okazali¶cie siê wierni ...

Zarz±dzaæ wiernie niegodziw± mamon±  ...  
Trudniejsze, je¶li nie ma robotnika, któremu p³acimy.

Siostra Faustyna pisze o kradzie¿y ³ask.
Moze tu jest pocz±tek?

Jezus Chrystus, bêd±c bogaty, dla nas sta³ siê ubogim, aby nas swoim ubóstwem ubogaciæ. 
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Listopad 2015, 08:29   

Autentyczne zycie chrze¶cijañskie daje ca³kowity prymat Bogu, to znaczy szuka zawsze Jego woli s³uchaj±c i staraj±c siê zrozumiec Jego slowo. Aby to nie by³o tylko czcza deklaracja, wymagana jest od osoby wierz±cej wolno¶æ wewnetrzna, która wiaze siê z postawa pokory i gotowo¶ci do pelnienia woli Bozej. Ilez przyjazni rozpadlo siê z powodu chciwo¶ci ludzkiej. Jak bardzo ciazy to nieraz na zyciu rodzinnym.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 Listopad 2015, 08:30   

Kosciol jest wspolnota wierzacych w Chrystusa, która siê zna wzajemnie i kontaktuje. Zbieraja siê razem na Eucharystie w ktoryms z domów i wspó³pracuj± ze soba, troszcz±c siê o zycie zgodne z Ewangelia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group