Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- ŚRODA- Wsp.św.Marcina z Tours - 11LISTOPADA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 Listopad 2015, 16:14   Czytania- ŚRODA- Wsp.św.Marcina z Tours - 11LISTOPADA 2015

Środa,11 LISTOPADA 2015
Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa


(Mdr 6,1-11)
Słuchajcie więc, królowie, i zrozumiejcie, nauczcie się, sędziowie ziemskich rubieży! Nakłońcie ucha, wy, co nad wieloma panujecie i chlubicie się mnogością narodów, bo od Pana otrzymaliście władzę, od Najwyższego panowanie: On zbada uczynki wasze i zamysły wasze rozsądzi. Będąc bowiem sługami Jego królestwa, nie sądziliście uczciwie aniście prawa nie przestrzegali, aniście poszli za wolą Boga, przeto groźnie i rychło natrze On na was, będzie bowiem sąd surowy nad panującymi. Najmniejszy znajdzie litościwe przebaczenie, ale mocnych czeka mocna kara. Władca wszechrzeczy nie ulęknie się osoby ani nie będzie zważał na wielkość. On bowiem stworzył małego i wielkiego i jednakowo o wszystkich się troszczy, ale możnym grozi surowe badanie. Do was więc zwracam się, władcy, byście się nauczyli mądrości i nie upadli. Bo ci, co świętości święcie przestrzegają, dostąpią uświęcenia, a którzy się tego nauczyli, ci znajdą słowa obrony. Pożądajcie więc słów moich, pragnijcie, a znajdziecie naukę.

(Ps 82,3-4.6-7)
REFREN: Powstań, o Boże, osądź Twoją ziemię

„Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym,
oddajcie sprawiedliwość ubogim i nieszczęśliwym.
Uwolnijcie uciśnionego i nędzarza,
wyrwijcie go z rąk występnych”.

Ja rzekłem: „Jesteście bogami,
jesteście wszyscy synami Najwyższego.
Lecz wy pomrzecie jak ludzie,
poupadacie wszyscy jak książęta”.

(1 Tes 5, 18)
Za wszystko dziękujcie Bogu, taka jest bowiem wola Boża względem was w Jezusie Chrystusie.

(Łk 17,11-19)
Zmierzając do Jerozolimy Jezus przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami. Na ich widok rzekł do nich: Idźcie, pokażcie się kapłanom. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.
................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 11 Listopad 2015, 01:19   

"Najmniejszy znajdzie litościwe przebaczenie, ale mocnych czeka mocna kara." najgorszym grzechem przeciw Bogu jest pycha, bo ona prowadzi do bałwochwalstwa. Człowiek ma tentencję, żeby wierzyć we własne siły, możliwości i znajomości, a zapomina o Bogu i Opatrzności Bożej. Panie Boże pozwól mi być mocną wiarą w Boga, a nie w człowieka.

Kolejny pozbawiony spektakularności cud Jezusa. "Idźcie, pokażcie się kapłanom". Jezus nie mówi nawet, że uzdrawia trędowatych, ale każe im iść i pokazać się kapłanom, co jest jednoznaczne z uzdrowieniem, bo tylko kapłani mogli orzec, że uzdrowienie jest prawdziwe. W przypadku tredowatych oznaczało to powrót z izolacji, odrzucenia i pogardy do normalnego życia. Było to dla nich jakby narodzenie się na nowo do życia. Do normalności. Jednak tylko jeden, tylko niewierzący cudzoziemiec zawrócił z drogi, aby podziękować.

Rodzice uczyli mnie, zeby dziękować każdemu za wyświadczoną mi przysługę. Żeby być wdzięcznym. Moja mama umierajć powiedziała, że jest wdzięczna wszytskim za wszystko co dla niej zribili. W Japonii jest zwyczaj, że za wyświadczoną przysługę trzeba być wdzięcznym przez całe życie i trzeba okazywać wyrazy wdzięczności. Tak często myślę, że jeśli mi się coś udało, to jest to wynik mojej pracy, wysiłku i umiejętności. A to wszystko jest darem łaski Bożej. Nie ma w tym żadnej mojej zasługi.

Obchodzimy dziś święto niepodległej Ojczyzny. Jak łatwo zapomieć o poświęceniu milionów ludzi, którzy oddali za nią swoje życie w cierpieniu i męczeństwie. Jak łatwo poddać się pysze promowanej powszechnie ignorancji. To, że mamy nareszcie wolny kraj wydaje sie normalne. A to nie jest normalne. To jest łaska Boża i wiara całych pokoleń naszych przodków. Mamy szansę bycia u siebie w domu. Nie jest to możliwe z logicznego puntku widzenia, bo jesteśmy w jaskini zbójców. Możemy być u siebie tylko z pomocą Bożą. Abyśmy potrafili tą wolnośc z wdzięcznością wykorzystać. Panie Boże dziekuje Ci za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzasz, za zdrowie, dobre życie, dzieci i przyjaciół. Dziękuję Ci za wolną Polskę. Proszę o błogosławieństwo i prowadzenie Twojej Opatrznośći na dalsze lata mojego ziemskiego życia. Zawierzam Ci moją rodzine, przyjaciół i nieprzyjaciół. Aby odnaleźli jasność Twojego Światła
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Listopad 2015, 07:09   

Co znaczy WROCIC ? Co znaczy WIARA CIĘ UZDROWILA w sytuacji gdy on już wiedział?

WROCIC, to nie myslec tylko o sobie, o czerpaniu maksymalnych korzyści z nowych możliwości które się przed człowiekiem otwarly dzieki łaskawości Boga, ale myslec również z wdzięcznością o Bogu i umiec „stracic” czas aby Mu to okazac.

UZDROWIENIE , to wtorne, kiedy powrocil do Chrystusa po uzdrowieniu go z tradu, dotyczylo komunii z Bogiem, ktorej dostąpił on, Samarytanin, mimo ze nie należał do narodu wybranego. W odróżnieniu od tych którzy byli wybrani, bo należeli do narodu żydowskiego, to on, Samarytanin otrzymal przeznaczona w pierwszym miejscu dla nich, mesjanska nagrode przyjazni z Bogiem.

Zdarzenie to jest świadectwem wielkiego milosierdzia Bozego, ale jest tez ostrzeżeniem dla wszystkich którzy w jakims sensie naleza do grona wybranych.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Listopad 2015, 07:11   

Kazda wladza traci legitymacje moralna do jej sprawowania, jeżeli sprzeciwia się wprost Bogu, albo nie wprost, naruszając prawo naturalne. Jak wielkie odstępstwa obserwujemy od tego w naszych „nowoczesnych” czasach.


„Pożądajcie więc słów moich, pragnijcie, a znajdziecie naukę”.W innym miejscu mowi Pismo: „Kto szuka - ten znajdzie, kto puka - temu otworza, kto pyta - znajdzie odpowiedz.”Jednym slowem – TRZEBA CHCIEĆ. Od tego wiele zalezy. Jasne, ze można chcieć tylko wtedy jeśli się wie CZEGO SIĘ CHCE.


Kazda wladza jest sluzba, inaczej generuje problemy społeczne, rodzi straty i w koncu przynosi klęskę tym którzy ja sprawuja. Kazda wladza powinna się troszczyc o dobro wspolne calej społeczności i każdego jej członka z osobna, kierując się wola Boza, która jest niezawodnym źródłem poznania tego co dobre i pomoca w jego urzeczywistnieniu.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 11 Listopad 2015, 09:41   

Powiewające w prywatnych domach i mieszkaniach flagi budzą moją radość i poczucie wspólnoty. Bóg wysłuchuje proszących-jeśli zgodnie razem proszą.
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 11 Listopad 2015, 11:44   

Dziewieciu, laske odzyskania zdrowia, ukradlo.
Samarytain "upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu"
Warto sie przyjrzec wlasnym reakcjom na otrzymywane łaski.
I te ktore sa z nami od poczatku.
Chocby chodzenie o wlasnych silach.

(1 Tes 5, 18) Za wszystko dziękujcie Bogu, ...

Pan moj i Bog moj.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Listopad 2015, 23:11   

Abysmy wlasciwie i z wdziecznoscia potrafili wykorzystac wolnosc, te osobista i narodowa.
Wolnosc, to dar darowany przez Boga, a wiec swiety. Warto o tym pamietac zawsze i doceniac.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 12 Listopad 2015, 00:04   

Co daj Boże. Amen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group