Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 14LISTOPADA 2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 13 Listopad 2015, 15:34   Czytania - SOBOTA - 14LISTOPADA 2015

Sobota, 14 LISTOPADA 2015

(Mdr 18,14-16.19,6-9)
Gdy g³êboka cisza zalega³a wszystko, a noc w swoim biegu dosiêga³a po³owy, wszechmocne Twe s³owo z nieba, z królewskiej stolicy, jak miecz ostry nios±c Twój nieodwo³alny rozkaz, jak srogi wojownik runê³o po¶rodku zatraconej ziemi. I stan±wszy, nape³ni³o wszystko ¶mierci±: nieba siêga³o i rozchodzi³o siê po ziemi. Ca³e stworzenie znów zosta³o przekszta³cone w swej naturze, powolne Twoim rozkazom, by dzieci Twe zachowaæ bez szkody. Ob³ok ocieniaj±cy obóz i suchy l±d ujrzano, jak siê wynurza³ z wody poprzednio stoj±cej: drog± otwart± - Morze Czerwone i pole zielone - z burzliwej g³êbiny. Przeszli têdy wszyscy, których chroni³a Twa rêka, ujrzawszy cuda godne podziwu. Byli jak konie na pastwisku i jak baranki brykali, wielbi±c Ciebie, Panie, który¶ ich wybawi³.

(Ps 105,2-3.36-37.42-43)
REFREN: Wspomnijcie cuda, które Pan Bóg zdzia³a³

¦piewajcie i grajcie Mu psalmy,
rozs³awiajcie wszystkie Jego cuda.
Szczyæcie siê Jego ¶wiêtym imieniem,
niech siê weseli serce szukaj±cych Pana.

Pobi³ wszystkich pierworodnych ich kraju,
ca³y kwiat ich potêgi.
A lud swój wyprowadzi³ ze srebrem i z³otem
i nikt nie by³ s³aby w jego pokoleniach.

Pamiêta³ bowiem o swym ¶wiêtym s³owie
danym Abrahamowi, swojemu s³udze.
I wyprowadzi³ swój lud w¶ród rado¶ci,
z weselem swoich wybranych.

(2 Tes 2,14)
Bóg wezwa³ nas przez Ewangeliê, aby¶my dost±pili chwa³y naszego Pana Jezusa Chrystusa.

(£k 18,1-8)
Jezus opowiedzia³ swoim uczniom przypowie¶æ o tym, ¿e zawsze powinni modliæ siê i nie ustawaæ: W pewnym mie¶cie ¿y³ sêdzia, który Boga siê nie ba³ i nie liczy³ siê z lud¼mi. W tym samym mie¶cie ¿y³a wdowa, która przychodzi³a do niego z pro¶b±: Obroñ mnie przed moim przeciwnikiem. Przez pewien czas nie chcia³; lecz potem rzek³ do siebie: Chocia¿ Boga siê nie bojê ani z lud¼mi siê nie liczê, to jednak, poniewa¿ naprzykrza mi siê ta wdowa, wezmê j± w obronê, ¿eby nie przychodzi³a bez koñca i nie zadrêcza³a mnie. I Pan doda³: S³uchajcie, co ten niesprawiedliwy sêdzia mówi. A Bóg, czy¿ nie we¼mie w obronê swoich wybranych, którzy dniem i noc± wo³aj± do Niego, i czy bêdzie zwleka³ w ich sprawie? Powiadam wam, ¿e prêdko we¼mie ich w obronê. Czy jednak Syn Cz³owieczy znajdzie wiarê na ziemi, gdy przyjdzie?
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 14 Listopad 2015, 06:19   

(Ps 105,2-3.36-37.42-43)
REFREN: Wspomnijcie cuda, które Pan Bóg zdzia³a³

¦piewajcie i grajcie Mu psalmy,
rozs³awiajcie wszystkie Jego cuda.
Szczyæcie siê Jego ¶wiêtym imieniem,
niech siê weseli serce szukaj±cych Pana.

…………………..
(£k 18,1-8)
Jezus opowiedzia³ swoim uczniom przypowie¶æ o tym, ¿e zawsze powinni modliæ siê i nie ustawaæ:..
…A Bóg, czy¿ nie we¼mie w obronê swoich wybranych, którzy dniem i noc± wo³aj± do Niego, i czy bêdzie zwleka³ w ich sprawie? Powiadam wam, ¿e prêdko we¼mie ich w obronê….


Mimo wszystko, czesto pojawia sie we mnie jakis ulamek niepewno¶ci, gdy Boga o cos proszê – czy na pewno mnie slyszy?czy zechce spe³niæ moja prosbe? Ale to tylko mu¶niêcie ma³± niepewno¶ci±…
Ilez spelnionych przez Boga moich b³agan! Mog³abym wyliczac i wyliczac…
A ja czujê siê jak te, nieliczne ju¿, pozólkle jesieni±, drobniutkie listeczki na mijanym przedwczoraj podczas spaceru, krzaku - na chwile tylko obumieraj±cym…W tych listeczkach dostrzeglam i wielko¶æ ale i pokorê kochaj±cego mnie Boga w Trójcy Przenaj¶wietszej Jedynego...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Listopad 2015, 09:55   

Problemem modlitw nie wys³uchanych nie jest powolno¶æ reakcji ze strony Boga, ale brak wiary czlowieka. Modlitwa staje siê wówczas czczym gstem, czynno¶ci± magiczna, nieraz natomiast staje siê wyrazem wewnêtrznej paniki albo nawet histerii.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Listopad 2015, 09:58   

Slowo Boze jest tajemnica zycia duchowego ka¿dego z nas i calego swiata. Jest ono tajemnica stworzenia i odnowy calego stworzenia, czyli Zbawienia. Dzialanie Boze wymyka siê kategoriom naszego rozumienia. Slowo Boga jest mieczem który spada z nieba i narodzinami Jezusa w stajni, w Betlejem. Jest przejsciem przez Morze Czerwone i radosnym tancem wyzwolenia, jest Meka Chrystusa i chwala Jego Zmartwychwstania i Wniebowstapienia. Slowo Boze jest tajemnica naszego Zbawienia.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Listopad 2015, 22:50   

W dzisiejszym zwariowanym swiecie, trudno o cisze i skupienie, a one potrzebne sa na modlitwie. Nawet jak juz polnoc i znajdujemy cisze, to niespokojne mysli przezytego dnia i jutrzejsze przewidywane troski, zaklocaja skupienie. Osobiscie najwyzszy poziom skupienia, a poprzez to odczuwalna bliskosc Boga, osiagam na samotnych spacerach i w kosciele kiedy ludzi malo, i Eucharystia bez fajerwerkow. Wtedy najlatwiej doswiadczyc Chrystusa w Slowie Bozym i nie zapomina sie o tym, jaki prykaz mi dano.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group